Jump to content

Драга ФБ Мама Савета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Питање:

Pozdrav za sve mame, imam jedno pitanje. Imam sina 2 ipo god, problem je u tome vristi i udara me cim mu nesto zabranim ili uzmem iz ruke. Po novom zakonu dete ne sme uopste da se udari. Pokusavala sam pricom da mu kazem da to nije lepo ali me vredi, on toliko vristi da me i ne slusa. Ako imate neki savet kazite...

Одговори:

·         Sve zavisi kakvo je dete.Neko poslusa kad odmah kad mu se kaze,neko ni posle pet opomena ne reaguje.Kad istrosite reci i strpljenje,malo lupanja po guzi nece mu skoditi.U nasoj drzavi sve je super zakonom regulisano i pravni sistem savrseno funkcionise pa smo i do dece dosli-malo sutra.Radite kako vam roditeljski instinkt nalaze i necete pogresiti.

·         Hahaha, po novom zakonu? Ajde? Zato su vam deca i takva jer ih ne kažnjavate i ne tučete.

·         Za moju decu,jedini zakon sam JA !!!! Niko od nas nije odraso a da nije dobio po dupetu

·         U svakom slucaju, za takvo ponasanje mora da postoji kazna. Zakon ga nece vaspitati! Mozes da probas sa onim sta nece raditi ili dobiti zbog takvog ponasanja, ali da ce odrasti bez cuske, ne verujem. Posebno decak.

·         Bravo za Jxxx Gxxx, ja imam devojčicu od 5 god, ponašanje slično ali prutic sve leči koji uvek stoji u kuci, sicnes malo po guzi pa da vidiš dal ce da histerise, ima dece kod koje priča ne pomaže

·         Probajte da mu uskratite ono što najviše voli i pri tom budite dosledni. Kada ga kaznite, naglasite mu da će se kazna ukinuti kad prestane sa takvim ponašanjem.
Možda to pomogne.
A uvek se možete obratiti pedijatru za savet

·         Kad pocne da histerise ostavis ga samog u sobi i ignorises dok ne prestane. Sto vise obracas paznju on vise histerise. Kod nas to uspelo.

·         Savet ti je sledeci uzmi ga u krilo i drzi ga dok se nesmiri i tako svaki put dok neshvati da nemoze vise da udara i da je bespomocan, a i malo golicanja nije na odmet dok se ne umori jedno 30 min pa ce zaboraviti gde je stao.

·         U tim godinama oni isprobavaju sve i svasta...testiraju granice....moras naci nacin da ga kaznis....oduzeti mu nesto sto voli ili zabraniti nesto sto voli....mada udariti malopo guzi ne smatram pogresnim

KLUB MAMA SA FB-a
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad sam bila dete, mene je majka za ponasanje koje je " ona smatrala neprimerenim " kaznjavala oduzimanjem neceg omiljenog. To me je isprva izludjivalo...gore mi je to bilo nego da me izlupala po zadnjici. Ali vremenom me je naucila jednu bitnu zivotnu lekciju, da se ne vezujem za materijalno. Jer danas imam igracku, sutra je vec nemam... na odredjeno vreme.

A ono sto je pokusavala da sankcionise je bio moj, kako ona voli i dan -danas da definise, " naopaki karakter"  u tome naravno nije uspela, jer sam vrlo brzo shvatila i naucila da mogu da se inatim do mile volje sve dok ona ne zna da moja omiljena igracka nije kuca nego meda. :ani_biggrin: Tako sam naucila da joj ne pokazujem slabu tacku, i da moze slobodno da mi oduzme kucu, barbiku ili sta znam koju igracku, za koju sam se pretvarala da mi je omiljena, i mogla sam da nastavim sa " filozofiranjem" i " kontriranjem"  neometano....:smeh1:

Kasnije kad sam bila starija, kaznjavala me je zabranom izlaska napolje...tada sam zavolela da citam knjige...:navijanje: i opet sam mogla da nastavim sa istim " kontrama " jer nije mogla da mi zabrani da citam, pisem, crtam...a ja sam u tome bas pronalazila zadovoljstvo....

Kasnije je moju majku to izludjivalo,( a izludjuje je i danas)  medjutim nikako nije mogla da mi doskoci....u sustini sam bila dobro dete, osim sto sam bila tvrdoglava za neke stvari, sto sam volela da teram inat, i sto kad mi nesto nije bilo jasno ili kad sam imala drugacije misljenje o tome, mogla sam danima da je ispitujem sto, kako, zasto, moze i ovako, sto mora tako, ne mora se nista, a sta ako nije tako, ko kaze da je tako....e a ja cu bas ovako....i td. ( nista mnogo drugacije od onoga kakva sam danas)

 

A otac, on se samo smejao, i bio je, a i danas je, ponosan na moju dovitljivost. 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...