Jump to content

Политика: Код нас ношење фантомки није забрањено

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

On 5/13/2016 at 0:07, florenntina рече

Samo jos da nahvataju neku dizajnerku da nam pojasni kako su fantomke u modi ove sezone (posebno u uzim gradskim zonama) i da smo mi koji smo oko toga zabrinuti potpuno "out", van svih svetskih tokova...

:)

2c19158fb379fec2dde9781a8ac22b5d.jpeg

http://www.blic.rs/blicstrip/blic-strip-crta-i-pise-marko-somborac/ex725wv

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/14/2016 at 17:22, RYLAH рече

Оволика опсесија мојим ликом и писањем већ прераста у болест.

Види да се посаветујеш са неким ако треба, док још има времена.

 

"To sto sam paranoik, ne znaci da me svi ne jure" :)

Opusteno Rylah, nista licno veroj mi. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дођите на протест, важно је. Не организује га ниједна политичка странка или покрет, већ грађанска иницијатива.

Оно што се десило људима у Херцеговачкој може да се деси било коме, довољно је само да се нађе на путу неког бахатог идиота из СНС-а.

 

Ci5LY5oUgAEqmuD.jpg

https://twitter.com/nedavimobgd/status/733606689123995648

Link to comment
Подели на овим сајтовима

20.05.2016. godine


       Saopstenje povodom izjave premijera Srbije du su svi sruseni objekti u                                      Hercegovackoj ulici “steceni kriminalom”


Danasnja stampa prenela je izjavu premijera da su u Hercegovackoj ulici sruseni objekti koji su “steceni kriminalom”, a posto sam vlasnik firme Iskra cijih je 1,057 m2 objekata takodje sruseno, obavezan sam da na ovu izjavu reagujem. 

Nemam ni jednu krivicnu prijavu i nikad nisam optuzivan za bilo koje krivicno delo. 
Privatnim poslom se bavim 29 godina, a u Srbiji 26 godina. 
Tokom te 3 decenije bavio sam se nekretninama, finansijama, medjunarodnom trgovinom, prevozom paketa od vrata do vrata, stampom, izdavastvom, investicionom izgradnjom, itd. U boljim vremenima zaposljavao sam i po 300 radnika. 
Nikada nisam poslovao kroz politicke ili korupcijske modele, niti sam bio sponzor neke stranke. 
Nikada nisam ucestvovao u privatizacijama niti sam radio poslove s drzavom.
Najveci problem u poslovanju u Srbiji tokom svih ovih 26 godina dolazio je kroz spregu mafije sa drzavnim strukturama. Na zalost, i danas je tako.

U kupovinu Iskre sam investirao pre 6 godina, novcem iz kredita, a s idejom da u buducnosti tu izgradim nove, vece i lepse objekte. Iskru sam kupio kao “pravno lice u stecaju”, na osnovu oglasa u dnevnoj stampi, na drugoj javnoj licitaciji (na prvoj nije bilo zainteresovanih). Nikog iz Iskre nisam poznavao, a stecajnog upravnika sam sreo samo na licitaciji. Svi poverioci u potpunosti su namireni placenom cenom i stecajni sud je potvrdio da je pravno lice Iskra ovim izaslo iz stecaja. 

Kad se kupuje pravno lice iz stecaja zakon kaze da se kupuje samo imovina bez ikakvih obaveza, inace me Iskra ne bi zanimala. (Ovo je potpuno drukcije nego kad se kupuju drzavne firme u privatizaciji, gde kupac dobija i postojece obaveze firme.) Imovina koja nam je nabrojana u prodajnoj dokumentaciji ukljucivala je 1,057 m2 poslovnog prostora i 1,400 m2 prava na zemljistu, sve u Hercegovackoj 4-6. Ako je zaista nekadasnja Iskra ove objekte i stekla kriminalom, a o cemu nemamo indicija, taj teret ne moze da se prenosi na novog vlasnika. Sva potrazivanja mogla su se izneti samo prema stecajnoj masi, a nista prema pravnom licu koje se kroz stecaj prodaje. Ni jedan od nezakonito srusenih objekata Iskre nismo mi napravili, sve ih je sazidala drzavna firma Iskra jos pre pedeset godina. Eventualni gresi tadasnjih rukovodioca ne mogu se prenositi na sadasnjeg vlasnika, ni u obligacionom, ni u krivicnom, ni u moralnom smislu. 


S druge strane, kriminal koji je nesporan je onaj kojim je Iskri sruseno svih 1,057 m2 objekata, kao i onaj gde je 1,400 m2 zemljista grad ekspropriisao preminuloj osobi(!), a Iskri odbio pravo da bude stranka u postupku mada s preminulom ima sudsko poravnanje. Nadam se da ce ovaj drugi primer biti brzo ispitan jer, za razliku od prvog, sva dokumentacija je lako dostupna i u rukama je grada. 


Gotovo sve sto je Iskra radila od kad sam je pre 6 godina kupio bili su ocajnicki pokusaji da odbranim svoja zakonska prava od organizovanog kriminala u drzavnim institucijama: 

  • opstine, 
  • grada, 
  • katastra, 
  • izvrsnog suda, 
  • privrednog suda, 
  • vestaka koje drzavni organi predloze, 
  • policije, 
  • komunalne policije, 
  • nepoznatih naoruzanih maskiranih osoba s bagerima bez registracija koji su nam vezali cuvara i porusili objekte sa opremom i dokumentacijom, 

ali i odmah potom: 

  • gradske inspekcije koja odmah ujutro nakon rusenja dolazi “jer je NN lice prijavilo sut”, 
  • gradskih sluzbi koje ubrzano dovrsavaju rusenje objekata i sve uklanjaju pre nego sto sud posalje vestaka za obezbedjenje dokaza (a sud nas je tek danas, skoro 4 nedelje kasnije, obavestio da je imenovao vestaka za obezbedjenje davno pociscenih dokaza), 
  • Beograd put nam nakon ciscenja dokaza bespravno postavlja ogradu oko placa, 
  • grad Beograd nam salje svoje privatno obezbedjenje koje parkira vozilo na nas plac i ciji ljudi odbijaju da se sklone sa naseg poseda, a policija odbija nas zahtev da intervenise, 
  • sef gradske inspekcije za Politiku izjavljuje da Iskra nije bila vlasnik srusenih objekata vec samo korisnik (mada je ta ista opstina Iskri izdala dozvole) i najavljuje da ce nam ukoloniti privremeni kontejner sa placa na kom smo 70 godina jer je, po njemu, Iskrino dvoriste naprasno postalo javna povrsina...  


Posle svega sto se desilo i jos uvek desava, smatram da je poslednja stvar koja prilici premijeru drzave Srbije da preko medija sve vlasnike kriminalno srusenih objekata proglasi kriminalcima. 

Dusan Miljevic, vlasnik
ISKRA d.o.o.
Hercegovacka 4-6, Beograd

http://www.iskra.rs/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:smeh1:

СНС: Скуп мржње према Вучићу, просперитету и развоју

Српска напредна странка навела је, поводом протеста због рушења објеката у Савамали, да је реч о још једном политичком скупу "у организацији Пајтићеве ДС, ДСС, Двери, Радуловићеве и Тадићеве странке, разних Веселиновића и Вукадиновића, који су из читаве Србије успели да доведу једва 2.000 присталица".

Напредњаци наводе да скуп показује да сви они заједно немају баш ништа да понуде грађанима Србије, осим мржње према Александру Вучићу и свему што представља просперитет и развој Србије.

Српска напредна странка уложиће још више напора да од Србије створи модерну, економски јаку и стабилну државу, у коју ће долазити страни инвеститори и у којој ће се отварати нова радна места, наводи се у саопштењу.

"Наставићемо да се боримо за државу у којој ће млади остајати, а не бежати из земље, као што је раније био случај, због корумпираних политичара, који ни данас не знају ништа осим да лажу и митингују", додају из СНС.

Испред Скупштине града Београда поподне одржан је протест поводом рушења објеката у Савамали у ноћи између 24. и 25. априла, у организацинији иницијативе "Не да(ви)мо Београд".

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prijedor: Ljudi pod fantomkama pucali na meštane

Prijedor -- Na magistralnom putu Prijedor-Sanski Most u selu Rakelići maskirana lica otvorila su vatru na meštane koji su pokušali da im pomognu u saobraćajnoj nezgodi.

Kako javlja RTRS, meštani sela Rakelići popravljali su udarnu rupu na putu, kada je na njih naleteo terenac koji se kretao velikom brzinom.

Usled neprilagođene brzine, džip se prevrnuo i zapalio.

Kada su meštani pokušali da pomognu unesrećenim putnicima, oni su iskočili iz vozila sa fantomkama na licu i otvorili vatru.

Niko od meštana nije povređen, a maskirani napadači su u bekstvu.

Na lice mesta ubrzo su stigli policija i vatrogasci.

Šire područje oko mesta događaja je blokirano, kao i svi prilazi, a za maskiranim licima traje potraga.

Izvor: Tanjug

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...