Jump to content

Бивши канадски + Георгије стоји иза Артемијеве секте у Америци и Канади

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

Vladika-Georgije-kanadski-foto-telegraf-

 

 

Из поузданих извора сам сазнао да је бивши владика канадски Георгије један од главних организатора Артемијеве секте у Америци и Канади. Артемијевци (или Марковци, пошто је Артемије сада световно Марко, име које је имао пре монашења) се на својим страницама јавно хвале како су служили "литургију" у Детроиту, и да је бивши Аретемије "рукоположио" распопа Стефана Икономовског у лажног свештеника http://www.eparhija-prizren.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1424%3Aprva-liturgija-i-monasenje-u-novoosnovanom-manastiru-u-detroitu&catid=23%3Aktk&Itemid=13

 

Веома је занимљиво да се зна да је ту била присутне цела клика бившег Георгија:

 

-Његов кум Брацо Вујић који је са Георгијем продавао свеће у Еп. канадској и зарадио преко 3 милиона долара, лагавши да паре иду у епархијску касу, власник станова на Светом Стефану, Београду, Новом Саду, две куће у Торонту...

 

- Ту је и Драгана Стошић, појац из Мисисаге, распуштеница, оставила мужа и двоје деце због неког Ирца

 

- Александар Лолић из Торонта

 

- Десанка Крстић која је отцепила цркву у Торонту на Delaver St 2009, сад су у грчкој старокалендарској секти

 

- Давор Милићевић, канадски Виловски, Георгијев секретар, најзаслужнији за Георгијев пад. Он је, заправо, водио Епархију. Он је тај који пише на расколничким сајтовима kanadskisrbi.com I istocnik.com . Пријатељ са Владом Димитријевићем који је и довео Георгија код њега. Бивши Георгије је вишегодишњи финансијер сајта Борба за веру. Плаћали су Влади Димитријевићу 500 е. месечно да пише бљувотине по сајту. 

 

Но, како је адвокат Епархије канадске послао писмо Влади Димитријевићу да ће га тужити и његов сајт, они више не објављују текстове против свештеника из Епархије канадске. Сад су то преузели артемијевци на сајту kanadskisrbi.com

 

- Ту је и далеко познати расколник, анатемисан од Православне Цркве тзв. Грешни Милоје из Чачка. 

 

 

 

 

Слика из Детроита, где су неки ови побројани људи

 

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10153075670961606&id=93589526605IMG_4765.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 96
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Сад Георгије "испипава пулс" Патријарху Иринеју, који се тренутно и налази у Канади.

 

Мислите да је баш случајно бивши Артемије баш сад дошао горе и баш сада Георгијев ђакон да оде код Артемија да га овај "рукоположи"?

 

 

Уместо да се смирава и спрема за Господа, а зна се да Георгије болује од рака мокраћних канала и бешике, он се увлачи са Марком у секту и што је још горе, друге људе води путем вечне погибли. Наравно, има ту оних који и нису никакви верници, него гледају да се овајде шта и како могу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То више није онај човек који је био у Цркви и кога смо знали.То је сада обрис лика једног човека кога смо некад волели и поштовали :(

Гледам и не препознајем га.

Шта уради старино?Шта уради....

:(

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који су то поуздани извори?

 

Каква је ово тема?

 

Како можеш поставити читаву тему која квалификује бившег епископа Канађанског а и даље епископа СПЦ као расколника?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Који су то поуздани извори?

 

Каква је ово тема?

 

Како можеш поставити читаву тему која квалификује бившег епископа Канађанског а и даље епископа СПЦ као расколника?!

 

Извори су веома, веома поуздани. Ево ти слике доле, људи које сам поменуо су ту. Бивши ђакон Стефан је постао расколнички свештеник, а ево га на сајту где брани Георгија.  

 

Најближи Георгијеви сарадници су били на овом скупу. 

 

Уз то, изнео сам чињеницу да је бивши вл. Георгије био један од главних финансијера сајта Борба за веру. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Занимљиво ми је нешто: 

 

на сајту Канадски Срби, који одржава екипа око Георгија, стоји овако:

 

kanadski_srbi.jpg

 

На врху позив Његовог Преосвештенства еп. Иринеја бачког да учествује на слави (данашњој), а испод вест оп Артемију и његовој "катакомби" по туђим епархијама.

 

Иначе, Георгије је данас био у  бачкој епархији

 

https://picasaweb.google.com/113219297962507317605/19September2015?feat=flashalbum#6196277731248630930

 

Надам се да ће му неко скренути пажњу да његови сарадници чврсто сарађују са Артемијем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз то, изнео сам чињеницу да је бивши вл. Георгије био један од главних финансијера сајта Борба за веру.

 

Ја за сад не видим никакве доказе сем да је неко узурпирао сајт епархије канадске.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ја за сад не видим никакве доказе сем да је неко узурпирао сајт епархије канадске.

 

Има оних који виде и који знају. А сад погледај сајт борба за вечеру... нема ни једна вест о Георгију. Пресушиле финансије. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро реци и нама да знамо и ми. Што да ми будемо необавештени?

Ево данас је владика Ђорђије био на бачском патрону а овамо колају приче да је расколник.

Како сад то?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Па добро реци и нама да знамо и ми. Што да ми будемо необавештени?

Ево данас је владика Ђорђије био на бачском патрону а овамо колају приче да је расколник.

Како сад то?

 

Не верујем да је Патријарх Иринеј превише срећан због тога. У Канади Епископ Георгије има забрану служења у Епархији. Његови нелегитимни одбори не зарезују Патријарха ни 1%, а све се ради са знањем Георгија. Уз то, читава његова екипа код Артемија, где другом епископу упадају у Епископију, праве квази-цркве...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не верујем да је Патријарх Иринеј превише срећан због тога. У Канади Епископ Георгије има забрану служења у Епархији. Његови нелегитимни одбори не зарезују Патријарха ни 1%, а све се ради са знањем Георгија. Уз то, читава његова екипа код Артемија, где другом епископу упадају у Епископију, праве квази-цркве...

 

Не верујем ни да + Иринеј бачки није обавештен. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ето нама радости. А и дуго није било оваквих тема, још од пролетос од сабора, плус "параде" што лгбт што породичне...Поуке у фулу. Право да вам кажем био сам се и забринуо. :)

 

Нисам имао баш неку жељу да покренем ову тему, али је добро да се зна. Нисмо баш толико мутави да ћутимо на пљувања по Цркви.

 

У овом тренутку могу само да верујем да је Иринеј бачки ово одрадио са намером да га смири и да га дистанцира од ових људи који су га уплели у милион проблема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овом тренутку могу само да верујем да је Иринеј бачки ово одрадио са намером да га смири и да га дистанцира од ових људи који су га уплели у милион проблема.

 

Или да придобије што ширу подршку у СПЦ кад дође време...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...