Jump to content

Да ли је примерено да епископи носе панагије и напрсне крстове у џепу мантије?


Препоручена порука

Питање постављам без злонамерног прејудицирања и случајно на слици испод за пример такве ситуације наводим владику Епархије захумско-херцеговачке и приморске +Григорија:

Постављена слика

Владика +Григорије

Неретко то имамо прилику видети, а мени је запало за око. Свако добро од Господа свима.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени мало ружно изгледа,али им не замерам за то.То је ситница.

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени мало ружно изгледа,али им не замерам за то. То је ситница.

Слажем се да је ситница. И не замерам им ни ја наравно.  :smiley:

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verovatno panagija mnogo landara levo desno a i teška je pa se čovek snašao mada me ne bi čudilo da je ovde neko video zaveru masona i uplitaj Amerike!

Не мислимо ништа лоше,него једностано неком изгледа ружно да носи панагију/крст у џепу,па ко год да је.Може да се носи испод мантије,онда неће да ландара  :smiley:

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Није то толико страшно, то владике стављају из практичних разлога (неки чак и из скромних)....

Незгодно је једино кад видиш да неки владика буде и без панагије и без мантије као на овој фотографији...

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Није то толико страшно, то владике стављају из практичних разлога ...

Замисли митр. Амфилохија са постављеном панагијом '99 на Космету док тражи, сакуља и носи света тела Срба , закланих и побијених од Балиста и Јенкија..... 0913_sport

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Незгодно је једино кад видиш да неки владика буде и без панагије и без мантије као на овој фотографији...

Постављена слика

Мислиш као на овој:

Постављена слика

или овој:

Постављена слика

или овој:

Постављена слика

0913_sport

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

мој одговор твом питању је у називу ове наше ФБ групе : [/url]

СА ЗДРАВИМ ДУХОМ И ТЕЛО ЗДРАВО - ПРАВОСЛАВЉЕ НА СПОРТСКИ НАЧИН    0104_cheesy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим проблем и не могу чак ни јуридички контекст да пронађем у самој теми.

Ако ћемо тако, јуридички, шта ако је у питању смиреност да се неко не би надимао својим чином?

Но, пре мислим да је у питању технички проблем да некоме можда смета током кретања или да не жели на себе сувише да скреће пажњу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи не могу да верујем да постоји мозак који је смислио овакво питање.

Да ублажим мало речи, дакле колико неки људи могу да побегну од себе у неког другог кога би сецирали на ситна цревца, само да себе не виде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи не могу да верујем да постоји мозак који је смислио овакво питање.

Ко пита тај не скита crvenilo

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...