Jump to content

„Помирите се са Богом, постаните љубљено дете Свемогућег Бога“ (преписка са муслиманима) – Свештеномученик Данил Сисојев

Оцени ову тему


Препоручена порука

Voleo je one koje ce stvoriti i iz ljubavi ih je stvorio

 

Како их је волео када нису постојали? Значи ли то да је Алаху, да би био Љубав, потребан свет? Онда он није савршен. А ако није савршен није Бог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како их је волео када нису постојали? Значи ли то да је Алаху, да би био Љубав, потребан свет? Онда он није савршен. А ако није савршен није Бог.

On je znao da ce ih stvoriti...Nije mu potreban svet da bi bio Ljubav ali je mozda potreban svet da bi iskazao i pokazao Ljubav

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On je znao da ce ih stvoriti...Nije mu potreban svet da bi bio Ljubav ali je mozda potreban svet da bi iskazao i pokazao Ljubav

 

 

Значи, ипак му је потребан свет. Ако је Алах потребит, онда није савршен. А како може да буде  Љубав ако је апсолутно сам? Поставиш ли некада себи то питање? За љубав ти је потребан други, друга личност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, ипак му је потребан свет. Ако је Алах потребит, онда није савршен. А како може да буде  Љубав ако је апсолутно сам? Поставиш ли некада себи то питање? За љубав ти је потребан други, друга личност.

On je sam po sebi Ljubav i niko mu nije potreban da bi on bio Ljubav...ali da bi iskazao i pokazao Ljubav potreban je nko kome ce On iskazati ti Ljubav...I nije nesavrsenost ako nestvori stvorenja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Другари, лака вам ноћ. Немојте да се свађате, молим вас.

I tebi takodje!Bog ti dao svao dobro!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kuran ne govori da vi verujte da je Bog stvorio sebi sina...

 

Nego šta govori ?

 

Evo šta piše : "Allah je samo jedan Bog - hvaljen neka je On! - zar On da ima dijete?! "

 

Kuran otvoreno laže o verovanju Hrišćana. Evo šta kaže  "Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin", a kršćani kažu: "Mesih je - Allahov sin." To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću? "

 

"Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiha, sina Merjemina"


"A kada Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’" - on će reći: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo."

 

"Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane."
 

"Nevjernici su oni koji govore: "Bog je - Mesih, sin Merjemin!" Reci: "Ko može spriječiti Allaha da, ako hoće, uništi Mesiha, sina Merjemina, i majku njegovu, i sve one koji su na Zemlji?"

 

Jasno je da ovo nema veze sa istinom. Ovo je velika laž koju je mogao samo ljudski um da smisli a nikako Bog koji sve zna, koji zna i verovanje Hrišćana i Jevreja.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Voleo je one koje ce stvoriti i iz ljubavi ih je stvorio

 

Islamski Bog nije ljude stvorio iz ljubavi, Nego da mu se klanjaju "Džine i ljude sam stvorio samo zato da Mi se klanjaju"

 

Bog Hrišćana je ljude stvorio iz ljubavi  "Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih."

 

"Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.. Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj."

 

Dok Allah želi da mu ljudi budu robovi, Isus želi da mu budemo sinovi : "Jer koji se vladaju po duhu Božijem oni su sinovi Božiji. Jer ne primiste duh ropstva, opet da se bojite; nego primiste Duh posinački, kojim vičemo: Ava, Oče!"

 

"I budući da ste sinovi, posla Bog Duha Sina svog u srca vaša, koji viče: Ava Oče! Tako već nisi rob, nego sin; a ako si sin, i naslednik si Božji kroz Isusa Hrista."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако си сам и постојиш по себи немогуће те је назвати Љубављу. Бог је један али није самац. Света Тројица - један, а не три Бога. Три вечне божанске личности, у међусобном односи љубави и слободе, недовојиве и несхвативе једна без друге, једна божанска  суштина, нераздељива, једно неподељено божанство. Тај Бог је Љубав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наслов теме је, чини ми се, погрешан. Чак, звучи мофозитски. Христос није само Бог већ и човек. Син Божији али и Син човечији. Несливено и нераздељиво.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego šta govori ?

 

Evo šta piše : "Allah je samo jedan Bog - hvaljen neka je On! - zar On da ima dijete?! "

 

Kuran otvoreno laže o verovanju Hrišćana. Evo šta kaže  "Jevreji govore: "Uzejr je - Allahov sin", a kršćani kažu: "Mesih je - Allahov sin." To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću? "

 

"Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiha, sina Merjemina"

"A kada Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima: ’Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!’" - on će reći: "Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo."

 

"Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane."

 

"Nevjernici su oni koji govore: "Bog je - Mesih, sin Merjemin!" Reci: "Ko može spriječiti Allaha da, ako hoće, uništi Mesiha, sina Merjemina, i majku njegovu, i sve one koji su na Zemlji?"

 

Jasno je da ovo nema veze sa istinom. Ovo je velika laž koju je mogao samo ljudski um da smisli a nikako Bog koji sve zna, koji zna i verovanje Hrišćana i Jevreja.

 

`Zar vi ne kazete da je Isus sin Boziji?Ovde se ne govori samo o pravoslavnm hriscanima nego o svim denominacijama i sektama od pocetka hriscanstva...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...