Jump to content

ПРЕП. ЈУСТИН НОВИ И СРПСКИ О МИТР. ЈОВАНУ ЗИЗЈУЛАСУ

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

Ne mogu zamisliti, da neko postane pravoslavan, citajuci Zizjulasa, Jajarisa i ostali ekumenisticki dzet set.

Не могу замислити да православац буде члан фашистичког покрета и њихов кандидат на изборима у Баварској...

Aj prvo definisite sta je faizam.

Moja definicija fasizma je sledeca:fasista je svako onaj ko ne prihvata da ga Civutin jase.

А остали могу?

ф : фукара

а: агресор

ш : шовиниста

и : идолопоклоник

с : силоватељ

т : тиранин

а : а не прихвата да га Чивутин јаше...

Tebe kao da su Mirko i Slavko drzali politicki kurs.

Sve ovo sto si rekao vazi za komuniste i za nazovi demokrate.

Ovo se zove politicka indokrinacija.

Evo ja sam fasista i nikog nisam silovao, nisam fukara, osim za ove iz ekumenistickog rotari kluba "verujem", nisam sovinista, nisam agresor, nisam tiranin i ne prihvatam da me Civutin jase.

Sta vise, ja sam vrlo njezan, romantican, sirokih gledanja, kosmopolita i tako dalje.

San snova za svaku babu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 125
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Oce, citao sam neke stvari od njega i nista mi nije jasno.

Neke stvari su mi bile nejasne, na neke sam se najezio.

Uglavnom, sve ono sto pise se moze tumaciti na sto nacina.

Kada covjek cita svete oce, onda je sve nekako jasno a ako i nije jasno, nemate osjecaj da je neka jeres u pitanju.

Kod mitropolita Zizjulasa ima mnogo stvari, koje se granice sa jeresi.

jel moglo konkretnije  :)

"neke stvari" koje??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oce, citao sam neke stvari od njega i nista mi nije jasno.

Neke stvari su mi bile nejasne, na neke sam se najezio.

Uglavnom, sve ono sto pise se moze tumaciti na sto nacina.

Kada covjek cita svete oce, onda je sve nekako jasno a ako i nije jasno, nemate osjecaj da je neka jeres u pitanju.

Kod mitropolita Zizjulasa ima mnogo stvari, koje se granice sa jeresi.

jel moglo konkretnije  :)

"neke stvari" koje??

Ajde inspektore, mislis ti da ja spajherujem gluposti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislite li vi da je Zizjulas veci teolog i duhovnik od ave Justina?

Добро питање брате Вукмане. По писању већине чини се да је одговор унапред познат. А та већина су већином млади или тек свршени богослови (неки још увек студирају) који су хтели то или не догматику учили из књига митрополита Јована. Увукао им се под кожу.  :)

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...