Иван Недић Написано Јун 2, 2015 Пријави Подели Написано Јун 2, 2015 На свом редовном заседању, 29. маја 2015. године, Свети Архијерејски Сабор је имена Архимандрита Севастијана и Епископа Мардарија, Свештенослужитељâ и Проповедникâ Јеванђеља, богоугодникâ светога живота, надахнитељâ многих мисионара – саборно унео у Диптихе Светих (у Еортологион или Календар Светих) Православне Цркве.Свети Архијерејски Сабор је то учинио на предлог Епископског савета Српске Православне Цркве у Северној и Јужној Америци. Kао стални дан годишњег спомена Епископа Мардарија одређен је 12. децембар, а Оца Севастијана 30. новембар, када ће се служити Литургија и певати служба (песме, тропар, и кондак) и побожно целивати њихове свете иконе.Ускоро ће овај свети саборни чин бити обзнањен осталим Православним Црквама по васељени.Записивање у Диптихе Светих имена Светог Мардарија Либертивилског и Светог Севастијана Џексонског представља велики догађај за васцелу нашу Цркву.Истога дана, Сабор је свечано прославио и Спомен Светих Новомученика пострадалих у Пребиловцима (Херцеговина). Извор: http://www.westsrbdio.org/en/latest-news/diocesan-news/959-holy-missionaries-mardarije-uskokovic-and-sebastian-dabovich-newly-proclaimed-as-saints-of-the-orthodox-church feeble and Milan Nikolic је реаговао/ла на ово 2 "В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская) "Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев) --- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. --- Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Иван Недић Написано Јун 2, 2015 Аутор Пријави Подели Написано Јун 2, 2015 . МилошБГ, feeble and florenntina је реаговао/ла на ово 3 "В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская) "Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев) --- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. --- Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука