Jump to content

Bafet: Siromašni, sami ste krivi

Оцени ову тему


Препоручена порука

Voren Bafet je poručio da bogati ljudi poput njega nisu krivi za sudbinu siromašnih i da siromašni treba da prestanu da krive bogate za svoje siromaštvo.

 

"Siromašni ni u kom slučaju nisu siromašni zato što su bogati bogati", rekao je treći čovek po bogastvu na svetu u članku u "Vol strit džornalu"

Iznošeći mišljenje da ne treba povećati minimalnu zaradu u SAD, on kaže da bi ljudi trebalo da budu plaćeni više kroz vladin sistem poreskog kredita.

Pišući o sve većem jazu između bogatih i siromašnih, on iznosi primer Henrija Forda, Stiva Džobsa i Sema Voltona koji su svojim inovacijama svima poboljšali život.

"Nije tačno da bogati nisu zaslužili da budu bogati. Većina njih su doprineli blagostanju Amerike svojim briljantnim inovacijama ili menadžerskim sposobnostima. Svi mi živimo daleko bolje zbog Henrija Forda, Stiva Džobsa, Sema Voltona i njima sličnih. Sve veći jaz između bogatih i siromašnih je neizbežna posledica napredne tržišne privrede", navodi Bafet.

On, takođe, iznosi mišljenje, da svako ko radi treba da ima prihod "koji će mu omogućiti pristojan život", ali pod uslovom da to ne remeti tržišni sistem, odnosno sistem zahvaljujući kome je on stekao bogastvo od 71,3 milijarde dolara.

Bafet, na kraju, kaže da bi taj sistem propao kada bi minimalna zarada u SAD bila povećana na 15 dolara i da je najbolji način da se reši problem zadržavanje postojećih plata uz proširenje poreskog kredita na zarađeni prihod.

Na primer, plate koje on daje svojim najslabije plaćenim radnicima subvencionisala bi država.

 

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=05&dd=24&nav_id=995659

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако има право избора . Мени је драже духовно богатство . На крају ,крајева сви ми идемо тамо где нећемо понети ништа од материјалног богатства.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Чланак који на примеру С.А.Д. објашњава какве последице по децу (која, ту се ваљда сви слажу, нису крива што су сиромашна) имају изјаве у којима плутократе криве људе за сиромаштво.

 

Disposable Children

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...