Jump to content

Одложено свечано устоличење Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја

Оцени ову тему


Препоручена порука

Саопштење за јавност

1. март 2010 - 14:39

Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве је одлучио да се свечано устоличење Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, првобитно планирано за 25. април текуће године, одложи за јесен. Нови датум још није одређен, а јавност ће о њему бити благовремено обавештена.

Разлог одлагања је краткоћа расположивог времена за адекватну организациону и логистичку припрему овог значајног духовног догађаја, као и потреба да високи гости, домаћи и из света, имају могућност да се одазову, а не да због кратког рока то не могу да учине.

Информативна служба Српске Православне Цркве

Доставља: Епископ бачки Иринеј, с.р.

Београд, 1. марта 2010.

http://www.spc.rs/sr/saopstenje_za_javnost_5

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a bas smo se dogovarali da idemo na ustolicenje, to nam je bio jedini nacin da idemo na kosovo.

cekamo jesen  :smiley:

Није ваљда то једини начин пријатељу?

И данас, кад дође до последњег боја,

Неозарен старог ореола сјајем,

Ја ћу дати живот, отаџбино моја,

Знајући шта дајем и зашто га дајем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...