Jump to content

Шта jе спорно у уџбеницима биологиjе и психологиjе?


Guest

Препоручена порука

Pa nije ih niko tako opisao, sta ti je. U pitanju je klasican tekst koji opisuje period adolescencije kod coveka. I ono, pominje se strasna zelja prema suprotnom polu, kao neki "prototip" cele price. Verujem da gotovo svi koji bi citali taj tekst, nikada ne bi ni pomislili ista lose o gejevima, prelazeci preko tog dela.

Ja se secam kada sam citao udzbenik iz sociologije msm u srednjoj, i naidjem na jedan deo koji je hriscanstvo kao religiju okarakterisao kao "novonastalu sektu" u tadasnjem rimskom carstvu. Meni malo bilo cudno ali ono, nisam se zadrzao na tome duze od jednog minuta.

Tako je i sa ovim isto. Nego, kao sto rekoh, tera se mak na konac. Kao i kad je parada i slicno, da sam gej i da me oni likovi predstavljaju u drustvu, mislim da bih postao nindza kornjaca.

 

Ok, onda  ovako.

 

U ovom trenutku u udzbenicima za srednju skolu stoji recenica:

 

"U srbiji trenutno postoje dve normalne religije- Islam i Jehovini svedoci."

 

 

Evo, ovom recenicom niko nije rekao da ste nenormalni... al ja opet glavu stavljam na panj da bi ova recenica pokrenula lavinu reakcija sasve ulicnim protestima i demonstracijama... A siguran sam da bi i Amfilohije imao sta da kaze na tu temu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, onda ovako.

U ovom trenutku u udzbenicima za srednju skolu stoji recenica:

"U srbiji trenutno postoje dve normalne religije- Islam i Jehovini svedoci."

Evo, ovom recenicom niko nije rekao da ste nenormalni... al ja opet glavu stavljam na panj da bi ova recenica pokrenula lavinu reakcija sasve ulicnim protestima i demonstracijama... A siguran sam da bi i Amfilohije imao sta da kaze na tu temu...

Nije to isto, znas i sam da nije isto poredjenje.

Bilo bi logicnije ovako. Zamisli vodic za strance i sada izmedju ostalog o Srbima pise, religija-pravoslavlje.

Zar to nije ok?

Znaci, kao sto sam ti vec pomenuo, uzima se prototip, ono sto je srednja vrednost-klasican primer ali to nije pravilo. To je i ovaj rekao.

Srbija je zemlja kosarke,moglo se cuti ali to ne znaci da nema ljudi koji igraju druge sportove pa cak i neke totalno neuobicajene za nas.

Mada, svi ovi primeri su mu nebitbi totalno. Kazem ti vec nzm koji put, cak i na onoj temi o paradi sam pisao o "nesvrsishodnosti" iste, ako se secas. To je naravno moj stav.

Zato i kazem, ljudi koji privlace paznju na ovaj nacin, po meni ne rade nista korisno za svoju zajednicu. Nebitno koja grupa ljudi je u pitanju. 3. Put-teranje maka na konac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...