Jump to content

I komšije odoše u "čabar"...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Šestorica pilota instruktora na avionima PC-9M, koji su istovremeno i članovi letačke akrogrupe “Krila Oluje”, podneli su zahtev za sporazumni raskid radnog odnosa. Dobili su bolju ponudu.

3061858_krila-oluje-wings-of-storm-640x4

 

Kako piše portal Defender.hr, zajednički odlazak pilota je najteži udarac za HRZ i PZO u poslednjih dvadeset godina, ali i za Oružane snage Republike Hrvatske u celini. Ovaj potez je najneugodni po vojni vrh Hrvatske od 2007. i 2008.godine, kada je gotovo cela prva generacija pilota Migova, te 20 vojnih pilota, prešla u civilne kompanije.

 

Do sada, nigde u svetu nije zabeležen ovakav slučaj raspada akrogrupe, kao ni zajednički odlazak šestorice vojnih pilota iz Ratnog vazduhoplovstva. Defender.hr kao posebnu sramotu smatra što se ovakva sutuacija pokušava prikazati kao uspeh Hrvatske vojske, iz koje navode da ponuda pilotima, kojoj se ne može parirati, “potvrđuje kvalitet obuke koju sprovode OSRH u području vazduhoplovstva”.

 

Prema saznanjima portala Defender.hr, hrvatski piloti odlaze u Katar, a ne u Oman kako su prvobitno preneli klasični mediji. Oni još navode da će piloti leteti kao članovi akrogrupe jedne katarske vazduhoplovne kompanije na avionima PC-21.

 

Čitavu analizu odlaska hrvatskih pilota možete pročitati ovde.

 

Tango Six je 2011. godine intervjuisao “Krila Oluje” na aeromitingu u Varaždinu:

 

 

 

Danijela Pankas, TangoSix.rs

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svuda je to isto, i kod nas bježe

kud koji prije, spašavaj se ko može:

Gripeni:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-gripenu-utikaji-piloti-do-civilu-jde-i-velitel-letky/r~i:article:606124/

Helikopteri:

http://www.vrtulnik.cz/mil2/linaci.htm

Ovo je najnovije - Kolektivne tužbe pilota na sudu radi prekovremih

neplaćenih smjena i sati, traže oko 2 miliona evra, nisu im to platili:

http://zpravy.idnes.cz/zaloba-pilotu-vrtulniku-na-armadu-kvuli-vyplaceni-smen-pjp-/domaci.aspx?c=A140311_111320_domaci_maq

Od 2008 traje "stampedo" pilota iz Armije do civila,

nisu to riješili ni do sada, 2014. tužbe i dalji odlasci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svuda je to isto, i kod nas bježe

kud koji prije, spašavaj se ko može:

Gripeni:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-gripenu-utikaji-piloti-do-civilu-jde-i-velitel-letky/r~i:article:606124/

Helikopteri:

http://www.vrtulnik.cz/mil2/linaci.htm

Ovo je najnovije - Kolektivne tužbe pilota na sudu radi prekovremih

neplaćenih smjena i sati, traže oko 2 miliona evra, nisu im to platili:

http://zpravy.idnes.cz/zaloba-pilotu-vrtulniku-na-armadu-kvuli-vyplaceni-smen-pjp-/domaci.aspx?c=A140311_111320_domaci_maq

Od 2008 traje "stampedo" pilota iz Armije do civila,

nisu to riješili ni do sada, 2014. tužbe i dalji odlasci.

Koд нас се дневнице за дежурство не исплаћују одавно... Имаш слободан дан :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koд нас се дневнице за дежурство не исплаћују одавно... Имаш слободан дан :)))

 

Nemaju ni za gorivo a kamo li za plate izgleda, otišli letat u Katar, tamo će barem bit za gorivo. Još će na kraju bit tako da će svaki pilot morat sa sobom došlepat cisternu kerozina od sponzora a te će morat naći svaki kako sam zna i umije, strašno. A 1930. se pisalo da će se letat za 10-20 godina na mjesec raketama što je približno i ostvareno ali drugačije i dosta skromnije nego što se predvidjalo da će to ići lako. Tako jednostavno to nije bilo ali skoro u roku jeste, više od 30 a ne 20 godina je trebalo proći. Ima zanimljivih slika, radi toga sam te linkove najviše postavio. Ludvik Očenašek, prokopnik i osnivač češke aeronautike i astronautike i jedan od utemeljitelja svjetske astronautike:

 

Ludv%C3%ADk%20O%C4%8Den%C3%A1%C5%A1ek%20

 

Drugi članak sasvim gore s lijeva na desno.

http://bklyn.newspapers.com/image/57577903/

http://locenasek.webnode.cz/products/blazing-the-trail-the-early-history-of-spacecraft-and-rocketry-/

http://locenasek.webnode.cz/praha-behem-1-svetove-valky/

http://locenasek.webnode.cz/

http://www.kosmonautix.cz/2013/09/vesmirne-osudy-23-dil-ludvik-otcenasek/

http://magazin.aktualne.cz/kdo-chce-letet-s-cechem-na-mesic-psal-roku-1930-denik-v-usa/r~c007bbaac10211e4b6d20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-6

http://www.langhans.cz/cz/archiv/online-archiv/name/o/ocenasek/1839/

http://www.rotanazdar.cz/?p=623

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ludv%C3%ADk_O%C4%8Den%C3%A1%C5%A1ek

http://www.astro.cz/clanky/ostatni/ludvik-ocenasek-55-vyroci-umrti.html

I ovdje je uvršten, zanimljiva lista:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_inductees_in_the_International_Space_Hall_of_Fame

http://locenasek.webnode.cz/products/mezinarodni-vesmirna-sin-slavy/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovo je zanimljivo, originalne sovjetske slike, tačnije crteži iz 1974, zanimljiv sajt, ima tamo svašta interesantno za vidjet, od 50-tih pa do 2000:

http://padesatky.ffa.vutbr.cz/19531954/56-prvni-let-na-mesic

 

:aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Očenaškov aeroplan, klikajte na slike, povećaju se a kad kliknete na tu desno gore pa onda dalje klikajte samo po strelici, idu jedna za drugom, jedino ta prva gore lijevo nije u seriji, piše tamo u jednom od tih članaka što sam vam ih postavio u linkovima da je on pronalazač još vazdušnog torpeda i raketnog čamca:

 

Ludv%C3%ADk-O%C4%8Den%C3%A1%C5%A1ek-Foto

 

obrocenasek3a.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...