Jump to content

Да ли сте за хватање Рамуша Харадинаја,Хашима Тачија и др. шиптарских терориста?

Оцени ову тему


Дража

Да ли сте за хватање Рамуша Харадинаја,Хашима Тачија и др. шиптарских терориста?  

16 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за хватање Рамуша Харадинаја,Хашима Тачија и др. шиптарских терориста?

    • Да
      18
    • Не
      0


Препоручена порука

Да сам гласао,али да одговарају пред праведним Шиптарским судом!Не у Хагу!

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате мили, па који Србин није за хватање ових српских непријатеља и убица српске деце?!     0409_feel

Само полако, наиће неки  0205_whistling Код нас Срба више ме ништа не може изненадити и што је најжалије сложиће такву причу да ће за собом повући још неке  bangin

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим да је покренута тема као одговор на једну сличну, али браћо, да вас

подсетим  Рамуш Харадинај је већ био оптужен али како се то завршило сви знама.

О начину вођења ог процеса, поставићу овде неке текстове као прилог како се поступало са свеоцима

оптужбе против Харадинаја.

И након тога, неко очекује да ће Срби веровати у правичност међународног Трибунала у Хагу?

И након тога нама се сервира прича о неопходности предаје наших вођа том Суду.

И након тога ми слушамо о злочинима које су починили Срби?

Замолио бих Дејана да свог новопридошлог сабеседника samo dijalog, упути мало ову тему

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=44&t=8785

карађорђе са овог форума  је одличан саговорник за ову тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такви се никад неће појавити на међународном суду јер "међународна правда"

има повез преко очију.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Застрашивање по Харадинају

У случају Рамуша Харадинаја и двојице његових потчињених, оптужених за злочине против човечности и кршење закона и обичаја ратовања, Хашко тужилаштво је извело 81 сведока за 113 судских дана. Одбрана није извела ниједног сведока, уз образложење да сматра да Тужилаштво није доказало кривицу оптужених.

Девет сведока је убијено.

Кујтин Бериша, Ром који је био очевидац Харадинајевих злочина, прегажен је џипом у Црној Гори фебруара 2007. године.

Илир Сељмај је избоден ножем.

Беким Мустафа и Ауни Ељезај су убијени из ватреног оружја.

Заштићени сведоци Џејдин Муста, Садрик Мурићи и Весел Мурићи убијени су у професионално организованим атентатима.

Сведоци Сабахета Тава и Исук Хакљај, припадници косовске полиције, такође су убијени у атентату, а аутомобил са њиховим телима је запаљен.

Рамир Мурићи је, после рањавања, одбио да сведочи.

Више сведока одбило је да сведочи и због тога је оптужено у Хагу.

Шефћет Кабаши, један од њих, пошто се такође предомислио, то је објаснио речима да заштитне мере Трибунала “важе само у судници”, јер неки од сведока са суђења Фатмиру Љимају, на којем је и он сведочио, “нису више живи”. (Љимај је такође ослобођен оптужби.)

Карла дел Понте више пута је упозоравала да је на Косову раширено систематско застрашивање сведока. Ослобађајућа пресуда изречена је 3. априла 2008.

Претресно веће је том приликом нагласило да је “стекло снажан утисак да се суђење одвијало у атмосфери у којој се сведоци нису осећали безбедно”.

Коментар Ксеније Тошић

18.12. КАЗУС

Оно што се десило у среду у Хашком трибуналу треба да уђе у све уџбенике права. Међународни трибунал за бившу Југославију осудио је у среду косовске Албанце Астрита Харачију и Бајруша Морину на 5, односно 3 месеца лишавања слободе за заплашивање сведока на суђењу бившем премијеру Косова Рамушу Харадинају. Казус је у томе што је чињеница заплашивања доказана, а Харадинај је на слободи. 

Судије су тако нашле да је доказано да је Харачија у јулу 2007. године као министар културе, омладине и спорта Косова и суоснивач „Комитета за одбрану Рамуша Харадинаја“, дао наредбу Морини да изврши притисак на једног од сведока у случају Харадинаја. На инсиститрање Харачије, Морина је отпутова у земљу у којој је живео овај сведок са циљем да га убеди да не сведочи на процесу против Харадинаја. Овај, ако тако можемо да кажемо, службени пут, био је плаћен из благајне косовског Министарства културе. 

Ипак, сведок је уз знање полиције био опремљен скривеним микрофоном, тако да је разговор био забележен за историју. Снимак је потврдио да је Морина претио свом саговорнику, позивајући се на примере других сведока који су иступили пред трибуналом, а затим били убијени. То што се сведок налази под заштитом трибунала сасвим је објашњиво, јер је целих 9 сведока у случају Харадинаја на волшебан начин нестало. Заштита му може бити потребна и надање, јер је тужилаштво уложило жалбу на ову одлуку у случају Харадинаја. Тренутно предмет разматра апелациони суд Хашког трубинала. 

Узгред, заштита не би шкодила ни Бајрушу Морини, пошто су приликом изрицања оптужбе узете у обзир олакшавајуће околности – то што није хтео да испуни наредбу свог шефа. Пристао је такође под притиском. Суд је узео у обзир и његово извињење за свој поступак на суду. А како оцењује поступак свог подчињеног сам Рамуш Харадинај, показаће време. Нестанак Морине нас не би превише изненадио. 

Нелогично је у тој причи нешто друго – то што се члан по којем су били оптужени Харачија и Морина назива „непоштовање суда“. Заплашивање сведока треба да буде она нит за коју би трибунал могао да потегне, размота читаво клупко и да утврди куда су нестали остали сведоци. И то би био почетак озбиљне крвичне истраге која би можда вратила овом суду бар мрву поштовања у свету. 

Ипак, Трибунал се ограничио само изјавом председавајућег судије Алфонса Орија, који је изјавио да је судско веће стекло стабилан утисак да је суђење текло у атмосфери у којо се сведоци нису осећали безбедно. 

О односу према Хашком трибуналу разговарали смо са водећим руским експертом за Балкан Јеленом Гусковом: 

„У ситуацији када знамо да има људи који су вршили притисак на сведоке, Албанаца који су заузимали врло високе дужности у влади, министара у влади Косова – то говори о томе да Хашки трибунал разоткрива своје карте и унутрашњи систем делатности. Не може се говорити о објективности овог тринубала. По нашем мишљењу, требало је одавно поставити питање садржаја делатности Хашког трибунала, његовог затварања, тога да треба пустити све Србе из затвора, јер су осуђени по лажним оптужницама“, каже Гускова. 

Заиста, ситуација у којој је један исти суд доказао чињеницу заплашивања сведока и истовремено ослободио по свим тачкама оног ко се бавио тим заплашивњем, доводи у питање све његове пресуде. А што се тиче поштовања или непоштовања суда, то није питање двојице заплашених Албанаца од стране својих свемогућих лидера. То је пре питање за СБ УН. Јер је управо овај водећи међународни орган утврдио ову судску установу. Тако да можда треба саслушати и мишљење руског сталног представника Виталија Чуркина и обуставити полако његову делатност?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим да је покренута тема као одговор на једну сличну, али браћо, да вас

подсетим  Рамуш Харадинај је већ био оптужен али како се то завршило сви знама.

О начину вођења ог процеса, поставићу овде неке текстове као прилог како се поступало са свеоцима

оптужбе против Харадинаја.

И након тога, неко очекује да ће Срби веровати у правичност међународног Трибунала у Хагу?

И након тога нама се сервира прича о неопходности предаје наших вођа том Суду.

И након тога ми слушамо о злочинима које су починили Срби?

Замолио бих Дејана да свог новопридошлог сабеседника samo dijalog, упути мало ову тему

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=44&t=8785

карађорђе са овог форума  је одличан саговорник за ову тему.

Упознат сам ја да је шиптарски терориста Харадинај једном већ процесуиран уз невиђену фарсу и понижавање пострадалих Срба на КиМ. Али мислим да би га поново требало процесуирати, зашто не и у Београду. Ако нико неће од међународних фактора нека га ухапси држава која тврди да је Косово и Метохија неотуђиви дио Србије, а злочинци властитог народа им се слободно шећу тим истим КиМ то би свакако требала учинити. То је реалност на коју стално упозорава и владика Артемије, те је и то један од разлога зашто се он уклања из Епархије. Ово за владику +Артемија сам се надовезао на претходно написано (не желећи да скрећем са теме) јер итекеко његове изјаве имају везе са овим што му се сада дешава.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Карла дел Понте више пута је упозоравала да је на Косову раширено систематско застрашивање сведока. Ослобађајућа пресуда изречена је 3. априла 2008.

Претресно веће је том приликом нагласило да је “стекло снажан утисак да се суђење одвијало у атмосфери у којој се сведоци нису осећали безбедно”.

Толико о бризи претресног већа за сведоке оптужбе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Карла дел Понте више пута је упозоравала да је на Косову раширено систематско застрашивање сведока. Ослобађајућа пресуда изречена је 3. априла 2008.

Претресно веће је том приликом нагласило да је “стекло снажан утисак да се суђење одвијало у атмосфери у којој се сведоци нису осећали безбедно”.

Толико о бризи претресног већа за сведоке оптужбе.

Стекло снажан утисак...која испразна злонамерна масонска и латинска демагогија.

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...