Jump to content

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

Бибићу, овде нико колко видим није оспорио жртве комунистичких лудака... Али се покушава, а волео бих да ме "осећај" вара, да се жртве редова из Калиновика (да ли сте знали да је млади Адолф Хитлер део војног рока служио у Гарнизону више вароши у којој је рођен Ратко Младић) релативизују... У томе је ствар...

Потпуно делим твоје мишљење брате и само мали осврт који заслужује додуше дубљу анализу, јесте тај, да је Хрватска очигледан пример,која намерно или не јавно иступа (сви до једног па и власт) са жалопојком, како је комунизам веће зло него фашизам усташтво.

 

Дс не ширимо и тражимо примере, можеш да ми верујеш на реч.Но ако некоме засмета ништа и тражи да то види, онда може ићи на тему не знам тачно како се зове а говори о миси за Павелића. Тамо имаш ето "узгред" такву потврду у видео издању, у којем су интервјуисали народ испед Цркве.

 

Тема је више за размишљање неголи за писање.

 

Зајрон ја не провоцирам ја те исправљам и поправљам јер ова тема то и заслужује. Штета што ме ниста послушали у првом посту на ову тему.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажем, исправније је говорити само зато што си тако рођен, у склопу целог човечанства, ће се моћи десити, да и немци буду одстрел само зато што су такви рођени.

Ја ти Марко нисам ни оспорио... Само сам се надовезао на твоју поруку...

 

Da, pa ja sam to i napisao da tim više su u pravu ti koji sumnjaju da se ne radi o nekakvom postkomunističkom daljem triku kako s umislom i namjerno zagladit, zataškat i zamest pod tepih svoju odgovoirnost za tih 100 miliona komunističkih žrtava stalnim i vječno upornim pregnantnim prenaglašivanjem 6 miliona žrtava nacističkog terora i insistiranjem na tome da su ti gubici i žrtve veće od tih 100 miliona koje su zapričinili oni. Isto tako se s još većim pravo može ustvrdit da je to pokušaj relativizacije 100 miliona komunističkihg žrtava neprestanim ponavljanjem tvrdnje da su 6 miliona žrtava nacizma nešto najgore što je Evropu moglo zadesit kad to nije istina istorijski ni po faktima ni brojčano, komunizam je bio tačno skoroi 20 puta gori.

На овим нашим просторима, у Србији, а рекао бих и у читавој бившој Југославији, рачунајући у "то" и честите Хрвате који не релативизују Јасеновац, то није рекао бих спорно... За остале ме не интересује...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, pa ja sam to i napisao da tim više su u pravu ti koji sumnjaju da se ne radi o nekakvom postkomunističkom daljem triku kako s umislom i namjerno zagladit, zataškat i zamest pod tepih svoju odgovoirnost za tih 100 miliona komunističkih žrtava stalnim i vječno upornim pregnantnim prenaglašivanjem 6 miliona žrtava nacističkog terora i insistiranjem na tome da su ti gubici i žrtve veće od tih 100 miliona koje su zapričinili oni. Isto tako se s još većim pravom može ustvrdit da je to pokušaj relativizacije 100 miliona komunističkih žrtava neprestanim ponavljanjem tvrdnje da su 6 miliona žrtava nacizma nešto najgore što je Evropu moglo zadesit kad to nije istina istorijski ni po faktima ni brojčano, komunizam je bio tačno skoro 20 puta gori.

Док сам писао одговор изнад, нисам имао прилике да прочитам ово. Ово јесте усташка пропаганда у Хрватској а како се теби запела за око то још не знам и чудим се што је прихваташ као своју!......

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја ти Марко нисам ни оспорио... Само сам се надовезао на твоју поруку...

 

На овим нашим просторима, у Србији, а рекао бих и у читавој бившој Југославији, рачунајући у "то" и честите Хрвате који не релативизују Јасеновац, то није рекао бих спорно... За остале ме не интересује...

И моја држава, рекао бих часно-стоји на том путу, трудећи се стално да подсећа своје грађане на зло нацизма...

https://www.pouke.org/forum/topic/37822-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B1%D0%B5-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%B0-%D1%83-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8-%D0%B7%D0%B0/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док сам писао одговор изнад, нисам имао прилике да прочитам ово. Ово јесте усташка пропаганда у Хрватској а како се теби запела за око то још не знам и чудим се што је прихваташ као своју!......

 

Onda je tu problem motivacije, češki antikomunista će se vrlo uvrijedit ako ga izjednačiš sa hrvatskim neoustašovcem samo zato što tvrde aposlutno istu stvar a koju je moguće istorijski dogledat i doložit, razlika je velika u tome s kojih pozicija to tvrde.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја ти Марко нисам ни оспорио... Само сам се надовезао на твоју поруку...

 

Ух ја сам мислио да знаш, да сам те лепо прочитао а имам и нека жива знања о теби, да моје писаније није реплика већ дељење ставова које имам и који су исти као твоји. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док сам писао одговор изнад, нисам имао прилике да прочитам ово. Ово јесте усташка пропаганда у Хрватској а како се теби запела за око то још не знам и чудим се што је прихваташ као своју!......

 

Istorija je istorija i nije nikakva propaganda ali istorijske činjenice predmetom propagande mogu biti i postati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док сам писао одговор изнад, нисам имао прилике да прочитам ово. Ово јесте усташка пропаганда у Хрватској а како се теби запела за око то још не знам и чудим се што је прихваташ као своју!......

 

O kojem to članku pišeš, na koji tačno misliš, ja ovdje ne vidim nikakvu ni hrvatsku ni ustašku propagandu niti se takva gdje tamo spominje. Tamo se spominje izvjesni direktor evropske kancelarije za antisemitizam i njegova izjava koju sam ja okomentarisao takodjer kao dosta jednostranu, da li namjerno ili nenamjerno jednostranu to ne znam. Komentarisao sam njegovu izjavu, tudjih komentara se to ne tiče niti ima ikakve veze s njima. Ne izmišljajte stvari kojih tu nema:

 

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

 

 

Тренд да се све више изједначавају стаљинизам и нацизам као облици левог и десног тоталитаризма могао би да има велике последице, упозоравају стручњаци. Директор Европске канцеларије за антисемитизам Америчког јеврејског комитета и генерални секретар Јеврејског савета Немачке Стефан Крамер је више пута истицао да је „изједначавање злочина нацизма и комунизма јасан вид негирања холокауста”.

 

Чланица Међународног удружења са сећање на холокауст и програмска координаторка у Кући Ане Франк у Амстердаму Невена Бајалица каже за „Политику” да се на овакав начин у ствари покушава негирати сопствена одговорност за злочине.

 

 

„Изједначавањем комунизма и нацизма они који се за то залажу себе стављају у позицију жртве и на тај начин негирају сопствени колаборационизам. Балтичке земље или на пример Хрватска тако покушавају да се ослободе терета сопственог учествовања у холокаусту”, оцењује Невена Бајалица.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda je tu problem motivacije, češki antikomunista će se vrlo uvrijedit ako ga izjednačiš sa hrvatskim neoustašovcem samo zato što tvrde aposlutno istu stvar a koju je moguće istorijski dogledat i doložit, razlika je velika u tome s kojih pozicija to tvrde.

Баш ме заболе ко ће се увредити због ђавлових работа

 

Istorija je istorija i nije nikakva propaganda ali istorijske činjenice predmetom propagande mogu biti i postati.
  

 

Јесте попаганда кад зло комунизма означаваш истим или тежим од холокауста, видим да и твоје мишљење нагиње свесно или несвсно у том правцу.

 

Хрватска је вриштала како су угрожени били од комунизма који је био страшнији од Јасеновца.

 

Е па заболе ме ко се вређа, баш !!!!!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On je napisao:

 

„изједначавање злочина нацизма и комунизма јасан вид негирања холокауста”.

 

A ja sam napisao da je to takodjer način kako komunisti mogu zamest neprestanim ponavljanjem teze o tome da je 6 miliona ubijenih od nacista nešto najgore što je moglo snaći Evropu i time na elegantan načinj skrenuti vodu na drugi mlin kako bi se što prije zaboravilo na 100 miliona njihovih žrtava:

 

https://www.pouke.org/forum/topic/37858-изједначавање-комунизма-и-нацизма-води-негира/?p=1241282

 

A postoje brojni dokazi da je to tako, da se to radi proračunato, namjerno, organizovano, sistematski i planski u njihovoj organizaciji i režiji. Kad bih sad počeo s njihovom prezentacijom samo u Češkoj potrajalo bi to do Vaskrsa. Neke vam pokažem čim ih dogledam, dosta je par njih. Za ostale vam ostavim zbirni Google link na zajednički pojmovni lanac.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш ме заболе ко ће се увредити због ђавлових работа

 

Јесте попаганда кад зло комунизма означаваш истим или тежим од холокауста, видим да и твоје мишљење нагиње свесно или несвсно у том правцу.

 

Хрватска је вриштала како су угрожени били од комунизма који је био страшнији од Јасеновца.

 

Е па заболе ме ко се вређа, баш !!!!!

 

Ti imaš takodjer problema s disleksijom? Zlo komunizma se statistički ne može izravnati sa zlom nacizma jer ga brojčano i statistički jednostavno premašuje o najmanje 80 miliona a neki tvrde i 94 miliona. Treba li sad to nekako grafički nacrtat i obojit ili šta da bi ti to bilo lakše shvatljivije, kako bi tu numeričku, brojčanu i statističku informaciju lakše mogao apsorbovat i usvojit? 6 miliona nije isto što 85-100 miliona.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti imaš takodjer problema s disleksijom? Zlo komunizma se statistički ne može izravnati sa zlom nacizma jer ga brojčano i statistički jednostavno premašuje o najmanje 80 miliona a neki tvrde i 94 miliona. Treba li sad to nekako grafički nacrtat i obojit ili šta da bi ti to bilo lakše shvatljivije, kako bi tu numeričku, brojčanu i statističku informaciju lakše mogao apsorbovat i usvojit? 6 miliona nije isto što 85-100 miliona.

 

 

Sva sreca pa smo imali naciste ...da sacuvaju po neku glavu .... Da njih nije bilo komunjare bi sve pobile ...

 

:))  :))  :))  :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Počty zavražděných spoluobčanů, v pořadí podle období, ve kterém totalitní diktátoři pro spoluobčany budovali "lepší zítřky", jsou následující

 * Vladimír Iljič Uljanov - Lenin /1870-1924/, komunista, Rusko, Sovětský svaz. Počet obětí: 4 017 000

 * Adolf Hitler /1889-1945/, nacista, Německo. Počet obětí: 20 946 000

(koncentracioni logori to su tih 6 miliona + poginuli antifašistički vojnici)

 * Josif Vissarionovič Džugašvili - Stalin /1878-1953), komunista, Sovětský svaz. Počet obětí: 42 672 000

 * Mao Ce -Tung /1893-1976/, komunista, Čína. Počet obětí: 77 692 000

 * Pol Pot /1925-1998/, komunista, Kambodža. Počet obětí: 2 000 000

 

http://www.czechfreepress.cz/pavel-victorin/lze-srovnavat-zrudnost-komunizmu-s-nacizmem-3-5.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti imaš takodjer problema s disleksijom? Zlo komunizma se statistički ne može izravnati sa zlom nacizma jer ga brojčano i statistički jednostavno premašuje o najmanje 80 miliona a neki tvrde i 94 miliona. Treba li sad to nekako grafički nacrtat i obojit ili šta da bi ti to bilo lakše shvatljivije, kako bi tu numeričku, brojčanu i statističku informaciju lakše mogao apsorbovat i usvojit? 6 miliona nije isto što 85-100 miliona.

И наравно да ти нећеш знати, како су у сада већ етничко чистој хрватској смањивали број зверства усташа и комунизам окарактерисали као зло над злима, где су хрвати неупоредиво више пострадали него ли под фашистима. И у праву су, јер јих је било 97% фашиста.

 

Како би те слатко опсовао сад, да делиш хрватско мишљење.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...