Jump to content

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

Оцени ову тему


Crveni Baron

Препоручена порука

Изједначавање комунизма и нацизма води негирању холокауста

 

 

Тренд да се све више изједначавају стаљинизам и нацизам као облици левог и десног тоталитаризма могао би да има велике последице, упозоравају стручњаци. Директор Европске канцеларије за антисемитизам Америчког јеврејског комитета и генерални секретар Јеврејског савета Немачке Стефан Крамер је више пута истицао да је „изједначавање злочина нацизма и комунизма јасан вид негирања холокауста”.

 

Чланица Међународног удружења са сећање на холокауст и програмска координаторка у Кући Ане Франк у Амстердаму Невена Бајалица каже за „Политику” да се на овакав начин у ствари покушава негирати сопствена одговорност за злочине.

 

 

„Изједначавањем комунизма и нацизма они који се за то залажу себе стављају у позицију жртве и на тај начин негирају сопствени колаборационизам. Балтичке земље или на пример Хрватска тако покушавају да се ослободе терета сопственог учествовања у холокаусту”, оцењује Невена Бајалица.

 

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Negiranje-ruske-uloge-u-Drugom-svetskom-ratu.sr.html

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наслов је потпуно исправан.

 

Али са друге стране говорити, да комунизам није зло, је потпуно неисправно.

 

Мож сад тема под кључ.

  • Волим 1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tacno je da ne treba izjednacavati te dve ideologije, ali je tacno da su iste pocinile mnogo terora. Ne vidim sto to negira Holokaust? Zar je on jedini zlocin pocinjen u II sv. ratu? Sta cemo sa gulazima?  

 

Komunizam i nacizam su dva antihrista nikla iz istog semena i sa istim plodovima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tacno je da ne treba izjednacavati te dve ideologije, ali je tacno da su iste pocinile mnogo terora. Ne vidim sto to negira Holokaust? Zar je on jedini zlocin pocinjen u II sv. ratu? Sta cemo sa gulazima?  

 

Komunizam i nacizam su dva antihrista nikla iz istog semena i sa istim plodovima.

 

 

Odlično rečeno! 5+

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali pravoslavlju je ipak blizi Hitler xD Ipak su od njega monasi sa Svete gore zahtevali da ih zastiti sto je on i prihvatio pa ga prozvase -

Vrhovni Zastitnik Svete Planine. Koliko je vas znalo za taj podatak? :)

Толико се уживео у улогу заштитника, да је наредио да се попише сва имовина намастира, све реликвије, ретке богослужбене књиге и иконе, е да би их "заштитио". Срећа те Савезници прегазише Немецку...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali pravoslavlju je ipak blizi Hitler xD Ipak su od njega monasi sa Svete gore zahtevali da ih zastiti sto je on i prihvatio pa ga prozvase - Vrhovni Zastitnik Svete Planine. Koliko je vas znalo za taj podatak?

 
Постојали су и ти неки нацисти који су побили преко милион Срба у току другог светског рата. Колико вас је знало за тај податак?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Толико се уживео у улогу заштитника, да је наредио да се попише сва имовина намастира, све реликвије, ретке богослужбене књиге и иконе, е да би их "заштитио". Срећа те Савезници прегазише Немецку...

 

Bolje bi prosli nego u SSSR-u svakako. Fun fact: u Jugoslaviji vise pravoslavnih svestenika je ubijeno od strane komunista nego u NDH od strane ustasa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Постојали су и ти неки нацисти који су побили преко милион Срба у току другог светског рата. Колико вас је знало за тај податак?

 

Moram da priznam da nisam cuo za to. Znam da su ustase pobile oko 750 000 Srba a nacisti u Nedicevoj Srbiji ni priblizno toliko. A i zasto bi? Posto su se nedicevci, ljoticevci, partizani i drazinovci medjusobno istrebljivali nacisti su mogli na miru da brinu svoju brigu na globalnom nivou (pre svega Istocni front).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje bi prosli nego u SSSR-u svakako. Fun fact: u Jugoslaviji vise pravoslavnih svestenika je ubijeno od strane komunista nego u NDH od strane ustasa.

Не видим шта је ту "fun fact", односно толико занимљиво и смешно што су људи побијени. Друго, Грчка, па самим тим и Света Гора су били у интересној зони западних Савезника да се тако изразим, тако да Света Гора ни у потенцији није имала шансу да "ужива" у благодетима система који је био у СССР-у до ономад. Треће, на овом Форуму, релативизовање злочина нациста и њихових помагача у Другом светском рату, односно Хитлера као њиховог вође, ако до сада ниси приметио, нити је ико то радио (и ако је радио бивао је удаљен са Форума), нити је то на концу дозвољено... Тако да пусти ти приче о Хитлеру као заштитнику Свете Горе, што је био само прагматичан потез Протата монашке републике, до које су стигли гласови о нацистичким злоделима, те о отуђивању културног наслеђа Грчке... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Komunizam i nacizam dve strane iste medalje. Sto se Srba tice broj ubijenih je slican ako ne i veci od komunizma nego od nacizma,ali to ne znaci da neko negira ubijene ljude od nacizma.

 

A ovaj zakljucak da kad se prica o zlocinama komunizma da to negira holokaust,to je ko kad bi prica o ubistvu jedne osobe negirala silovanje neke pete osobe,mislim strasno sta sve dokoni ljudi smisljaju,teoretisu i ostalo...

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стаљин је био параноик, Хитлер је био хистерични психопата. Не капирам шта ту није јасно... :.mislise.

 

 

To je sve jasno samo ne mogu se porediti zlocini nacista sa zlocinima koje su pocinili komunisti. Neuporedivo vece zlo su nacisti sa poredjenjem svih zala u ljudskoj istoriji i po masovnosti i po bezdusnosti i po neljudskosti cilja ...

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Komunizam i nacizam su dva antihrista nikla iz istog semena i sa istim plodovima.

 

Ne bih se složio. Nacizam je ipak bio mnogo gori, i u planovima, i po metodama koje su koristili za ostvarenje svojih planova, a na kraju i po broju žrtava. Staljinizam (verovatno si na to mislio pod 'komunizam') ne zaostaje mnogo, ali ipak teško da mogu da se porede.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih se složio. Nacizam je ipak bio mnogo gori, i u planovima, i po metodama koje su koristili za ostvarenje svojih planova, a na kraju i po broju žrtava. Staljinizam (verovatno si na to mislio pod 'komunizam') ne zaostaje mnogo, ali ipak teško da mogu da se porede.

 

Cini mi se da je u vreme Staljina stradalo vise ljudi nego za vreme Hitlera. Ali ajd mozda podaci lazu, bitno je da su po teroru gotovo identicne, da ih neki autori smatraju totalitarnim blizancima kao recimo Fransoa Fire, Ernest Nolte i Hana Arent.  I ne samo totalitarnim, nego i revolucionarnim, da se radi o istom koje se manifestofalo na dva nacina jer je fasizam isto revolucija. 

 

Mislio sam na staljinizam, nego i sam naslov teme spominje komunizam pa sam u naletu tako napisao. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Negiranje je jer motivi komunista i nacista nisu isti. Nit srz ideologije. U tom smislu, izjednacavanje narocito prisutno u drzavama istocnog bloka koje su primljene u EU (Litvanija, Letonija i Hrvatska) a u kojima je sproveden holokaust i genocid je zbog toga sto se time pod istu kapu stavljaju oni koji su te zlocine izvrsili sa komunistickim iskljucivo politickim cistkama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...