Jump to content

Духовне и духовите поуке наших ђака који похађају верску наставу

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 55
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • 4 months later...

Причешће је просветљење онима који су га жељни - Ђурђевић Марија 6/1

Причешћем човек објављује: "Са нама Бог!" - Михаило Драганац 6/1

Бог благосиља човека ако је човек коректан према Цркви - Давид Микић 6/1

Што се више пута причестимо, све смо ближи Богу - Стевановић Драгана 6/1

Бог има крви за цео свет - Марија Михајловић 6/1

Причести се кад то осетиш, јер ако се силиш, Бог неће осетити твоју жељу - Јелена Пантелић 7/3

Каква год мисао кроз тебе плови, након Причешћа увек можеш бити бољи - Емилија Манојловић 7/5

Причешће је део сваког човека, као што је Црква део света - Анђела Спасојевић 7/5

Преко Христовог Тела и Крви, кроз наше тело Очев благослов царује - Јелена Милошевић 7/5

Одрекни се греха, никад није касно, причести се и све ће ти бити јасно - Наташа Јанковић 7/3

Наша љубав и вера према Богу није потпуна ако причешће нема улогу у нашем животу - Елена Качавенда 7/5

Ако избегаваш Причешће - избегаваш Бога - Стефан Петровић 7/3

Било какви да сте, причешће вам не мрзи карактер - Мило Луковић 7/5

Неки за Бога дају сво време свог живота а од тебе се тражи само један дан у недељи - Милош Милићевић 7/1

Ко се причестио - заповести је надоместио - Анђела Пауновић 7/1

Причешће - пречица до Раја - Алекса Симоновић 7/1

Ко се причестио, умни мир је зацарио - Ања Плескоњић 7/1

Ко се причестио, Други Христов долазак је наговестио - Димитријевић Стефан 7/1

Сунце слабо сија наспрам олтарске одаје - Милош Стејић 7/1

Причешће је животно остварење Царства Божијег у човеку - Никола Јанковић 8/5

Причешћем се приближавамо сваком ко воли Бога - Матија Ребић 8/5

Ко се приближава Цркви, причешће се приближава његовом телу - Катарина Ровчанин 8/5

Мир и љубав нас води путем човека а Причешће путем Божанства - Игор Веселичић 8/1

Поштовање Бога не бива без причешћивања Њиме - Јован Радивојевић 8/1

Не причешћујте се узалудно - Мијаиловић Предраг 8/1

Без Причешћа као да идемо на пут без циљног одредишта - Филип Кузмановић 8/1

Причешће је сигурна улазница за други живот - Владимир Перовић 6/1

Ко се причести, будућност га добра чека - Јанковић Урош 4/6

Ако си се раније причешћивао а онда престао, Бог те неће препознати - Јовановић Вишња 4/6

Ко путир држи, држи Царство Божије - Димитрије Деспотовић 4/6

Причешће је као када ти камен са срца падне - Ема Крсмановић 4/6

Ко се причести, душа му се смеје - Ничић Гордана 4/6

Често причешћивање је као добитак на лотоу - Илија Еплер 4/6

Не кради, него иди причести се - Андрија Благојевић 4/6

Ко Причешће једе, Бог му даје себе - Цвијетин Стевановић 4/6

Причешће...па ти душа као мед - Јован Цветковић 4/6

Причешће је комуникација са Богом - Нина Близнаковић 4/6

Причешће је поклон од Христа који нас одржава добрим - Тамара Вучетић 4/6

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Ксенија Александров 1/7:

- Ако верујеш у Бога бићеш здрав.

- Кога Бог дарује волеће све људе.

- Ко воли Бога и Бог воли њега.

- Ако не волиш Бога похлепан си.

- Пријатељство је Богу најважније.

- Сви треба да се волимо.

- И животиње воле Бога.

Јован Станић 1/7:

- Ако се молиш Богу, Бог ће бити срећан.

- Бог је створио паметне људе као што си ти.

- Бог увек говори истину.

Јана Костић 1/7:

- Ко воли св. Саву, он ће бити добар ученик.

- Ако волимо баш целу планету, сви свештеници воле нас.

Немања Лилић 1/7:

- Ако у Бога верујш, Бог ће да те греје.

Новак Станић 1/7:

- Ако не верујеш у Бога бићеш глуп.

Никола Лужаић 1/7:

- Бог је добар ако га волиш.

- Ако волиш Васкрс ти си добар човек.

- Ако волиш свет, волиш и Бога.

Никола Ивановић 1/7:

- Бог је смислио овај свет.

- Ко верује у Бога он ће имати пуно пара greengrin

- Бог верује у људе.

Дамир Стојковић 1/7:

- Бог се не види јер је бескрајно високо prstgore

- Ако верујеш у Бога нећеш бити груб.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове изреке нису ништа друго до прави мали дечији старечник.

“А ја кажем: ако би требало да се одржи Велика Србија злочином, ја на то пристао не бих никада; нека нестане Велике Србије, али злочином да се одржава – не! Ако би било потребно и нужно, једино да се одржи Мала Србија злочином, ја и на то не бих пристао! Нека нестане и Мале Србије али злочином да се одржи – не! И кад би требало да се одржи и последњи Србин, ја да сам тај последњи Србин, а да се одржи злочином – не пристајем, нека нас нестане али да нестанемо као људи, јер нећемо онда нестати, живи ћемо отићи у руке Бога Живога.” — Патријарх Павле.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја још увек не могу да дођем себи да овакве мудре речи могу изговорити деца,просто ме срамота,прочитао сам доста књига,сваког дана понешто прочитам ал ето цео живот ми није дошло на ум нешто слично,иначе волим да записујем поуке па ето мени посла за викенд,благо родитељима ове деце,а и нама свима,нека их Бог благослови и чува

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено, захваљујем се свима којима ове поуке значе, премда има људи, чак и хришћана којима овакав став боде очи. Хтео бих само да напоменем да ове пословице настају као експериментални део наставе где деца личним стваралаштвом рађају нову мисао на свет. Као теолог и вероучитељ, не намећем им "тврду храну", нити им помажем да се сами изразе. Неке пословице су већ издате у часопису "Катихета", неке су завршиле на црквеним календарима а неке овде. Свакако, има још пуно материјала који нисам објавио, а даће Бог да надахнуће Духа Светога у деци не престане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Ниси само хришћанин ако идеш на веронауку. (Димитрије М. 6/2)

- Човек је као шака прашине. Наше руке су као Бог. Скупили смо прашину, и то је човек. Чувамо га. Али, ветар је смрт. Дува и уништава човека мало по мало. (Ана Т. 6/2)

- Анђела може видети само анђео. (Лука М. 6/2)

- Веруј у Христов Васкрс, и једном ће доћи твоје васкрсење. (Марко Р. 7/7)

- Змија није змији брат. (Марко И. 8/3)

- Буди само добар човек а остало препусти Богу. (Марта Д. 6/3)

- Оно што волиш – ослободи. (Душан Т. 6/4)

Mali Carevi!  ;)

Two wrong doesn't make it right

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

- Ниси само хришћанин ако идеш на веронауку. (Димитрије М. 6/2)

- Човек је као шака прашине. Наше руке су као Бог. Скупили смо прашину, и то је човек. Чувамо га. Али, ветар је смрт. Дува и уништава човека мало по мало. (Ана Т. 6/2)

- Анђела може видети само анђео. (Лука М. 6/2)

- Веруј у Христов Васкрс, и једном ће доћи твоје васкрсење. (Марко Р. 7/7)

- Змија није змији брат. (Марко И. 8/3)

- Буди само добар човек а остало препусти Богу. (Марта Д. 6/3)

- Оно што волиш – ослободи. (Душан Т. 6/4)

Mali Carevi!  ekstra

...ama necu ovako,samo hvala djeci 0304_smile4....ama trebalo je ovo u njima probudit' eheeeej....hvala vjeroucitelju 1405_love

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...