Гости Guest Написано Децембар 16, 2014 Гости Пријави Подели Написано Децембар 16, 2014 Напомена моја: Ја га не користим на правилан начин, јер и да хоћу не могу Gotovo je nemoguće pronaći pristojan LCD monitor koji nije widescreen, što i nije toliko loše, ali ga vjerojatno koristite na pogrešan način. Naime, monitori su se nekada prodavali u gotovo univerzalnom formatu 4:3, ali su u međuvremenu proizvođači počeli pratiti trendove u TV industriji. Kada se pojavio prvi widescreen HDTV i kasnije postao gotovo standardan, isto se dogodilo sa računalnim monitorima. Najveći broj stvari koje svakodnevno obavljate na računalu zapravo ne zahtijeva preširok ekran. Naravno, gledanje video zapisa i igranje igrica samo su neki od iznimki, ali ako ste filmove naviknuli gledati na TV-u, a igre na konzoli, široki ekran vam može pokvariti iskustvo. Stoga, ako se vaša upotreba računala zasniva na Facebooku, Twitteru ili bilo kojoj drugoj vrsti društvenih mreža, takav vas monitor samo sputava. Ono što bi značajno moglo popraviti vaše iskustvo je rotiranje monitora za 90 stupnjeva. Ne, ovo nije šala. Gotovo sav internetski sadržaj bolje se uklapa u visoki monitor jer je to jedini način da vidite puno više sadržaja. Ipak, prije nego što postolje svog monitora, u pokušaju da ga učinite uspravnim, slomite, važno je napomenuti da nisu svi monitori prilagođeni takvoj promjeni. Ako se baza vašeg računala ne može odvojiti, vjerojatno nećete imati sreće s rotacijom. Također, veliki broj proizvođača i korisnika već su uvidjeli prednosti ovakvog položaja monitora u izvršavanju svakodnevnih zadataka pa se većina novih monitora može rotirati. Ako ste u fazi potrage za savršenim monitorom, svakako obratite pažnju na rotirajuće postolje, a ako kojim slučajem već imate takav monitor, na nekoliko sati isprobajte ovu neobičnu, ali vrlo funkcionalnu perspektivu. U međuvremenu procijenite koji od ovih prikaza bolje izgledaju: Foto: Flickr Izvor Zimo Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Grizzly Adams Написано Децембар 16, 2014 Пријави Подели Написано Децембар 16, 2014 Кај, не...? Juanito, Kaludjerovic Sreten, Плутон and 3 осталих је реаговао/ла на ово 6 ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука