Jump to content

Mediji uče našu decu da budu promiskuitetni, pijani, istetovirani, izbušeni i glupi kao noć

Оцени ову тему


Препоручена порука

Хиљаду , ајде није хиљаду , икс пута сам наглабао овде по форуму да је велико зло комунизам и антихрист Броз , али барем нешто је било добро у његово време што се звало цензура . 

Оваквог неморала , барем у оволиком или оваквом облику није било ! Када ће се појавити неки паметан политичар или вођа овог нашег народа и да увиди све то и где нас то води ? 

Ne pomaže cenzura, zato što nisu mediji uzrok društvu, već je društvo uzrok medijima. Da se u srpskom društvu ta reklama smatra neprihvatljivom ne bi je ni napravili, uprkos tome što nema cenzure.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наши медији емитују лиценциране формате западних медијских кућа или их копирају. Иста ствар се дешава и у рекламним кампањама. Тако да то није наш специјалитет нити огледало нашег друштва већ као што је наведено у тексту М.Б.М. служе менталном обликовању нашег народа по стандардима глобалних корпорација.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

служе менталном обликовању нашег народа по стандардима глобалних корпорација.

 

Наравно-ако им дозволимо...

 

Ова пашквила поменуте госпођице је на нивоу романтичарских представа  гимназијске омладине из бивше нам државе, те њихових  промишљања о свету... Она је ипак свој максимум достигла у Камерном театру "Обала 54"-ако ме добро сећање служи... Где се са покојним Тијанићем бавила "Умијећем живљења"... Ово сада су само пароле/бум-трас...

 

И опет и након свега питање... Где су родитељи?

 

Која реклама, пробушени нос и обарвани увојак, те минђуша у пупку може да постане модел мом детету, ако га ја нисам васпитао да то иште?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, Василије ака @Muramasa је ономад поставаио један много бољи текст...

 

https://www.pouke.org/forum/topic/37041-i-%C5%A1ta-sad-roditelji-odli%C4%8Dan-tekst-vredi-pro%C4%8Ditati/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да биографија дотичне госпође није тема ове дискусије. Има се њој замерити на много чему.<br />

Слажем се да је улога породице најважнија. Медији су преузели улогу родитеља , што је већ неко у претходним постовима написао

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Медији су преузели улогу родитеља , што је већ неко у претходним постовима написао
A za to su krivi naravno mediji, a ne roditelji.... 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Медији су преузели улогу родитеља , што је већ неко у претходним постовима написао

A za to su krivi naravno mediji, a ne roditelji....

Наравно да су криви родитељи, али само делимично.

Сваку личност обликује како породица тако и друштво. У одређеним епохама тас прелази час на једну час на другу страну. Тешко ми је замислити социјални живот једног младог човека чије су вредности ма како оне биле исправне у тоталној супротности у односу на његове вршњаке

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I jedno pitanje recimo ova reklama za VIP, šta mislite da li su oni takvu reklamu stavili da bi od ljudi i dece u srbiji napravili pijane i glupe ljude, ili zato što će takva reklama da privuče najviše ljudi. Tj. da li su mediji uzrok stanja društva i ljudi, ili su posledica?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zašto nam djeca ne znaju razmišljat svojom glavom i odvojit dobro od zloga... (ljeničine, neodgovorni, žive od danas do sutra i nemaju ambicije, cekaju da se nesto dogodi, ne idu u susret dogadjajima)

Не треба све генерално ставити  у исти кош све младе људе , али без обзира на све и они треба да се мало тргну и да ставе прст на чело и мало боље да размисле о свему.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још одавно неко је закључио да порука са шокантним садржајем постиже најбољи ефекат. Исти шаблон се примењује у економској али и политчкој пропаганди. За неке друге циљеве постоје још суптилније методе.<br />

Медији су само средство у чију смо се моћ имали прилике да уверимо. <br />

Мислим да су ипак узрок стања

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pre će biti da oni koji prave reklame koriste sisteme vrednosti već zatečene u društvu, nego da hoće da ih nameću iz 'epicentra Velikog brata'  ;)

 

Управо тако, најбољи одговор.

Медији немају едукативну већ убеђивачку улогу. Ко жели нешто да прода, он направи рекламу и проследи медијима. Ко хоће да пошаље поруку како спашава децу из снега, сними рекламу и пошаље медијима.

Рекламе се праве тако што се најпре истражи тржиште. Ако је порнографија популарна, а јесте, онда ће порнографија и продавати производ/услугу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Медији обликују системе вредности( утицај породице је већ маргинализован) а када одређена вредност постане доминантна , порука или кампања постиже огроман ефекат.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Медији обликују системе вредности( утицај породице је већ маргинализован) а када одређена вредност постане доминантна , порука или кампања постиже огроман ефекат.

MEdijske kampanje za cilj imaju samo jedno da iskoriste trenutno interesovanje ljudi i da ih time privuku da gledaju npr. njihov program, čime će oni uzimati veći novac od reklama. Dakle mediji cilj mendija nije da menja svest ljudi njego da koristi tu svest da bi zaradili. Da trebutno ljudi ne vole da gledaju ovo što se sada pušta po TVu, mediji ne bi imali nikakav ekonomski interes da puštaju te stvari, ap bi puštali ono što narod interesuje.

Dakle mediji su samo ogledalo stanja društva i lljudi, ali ne i njegov uzrok. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И опет долазимо на почетак. Медији у модерним друштвима емитују баналне и тривијалне садржаје, а не образовне и просветитељске. <br />

У ситуацији кад имамо масу необразованог народа који некритички конзумира треш са тв-а он постаје безлична маса. <br />

А то је и била једна од основних теза ове теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У ситуацији кад имамо масу необразованог народа који некритички конзумира треш са тв-а он постаје безлична маса.
 Rešiti ovu stvar, vaspitavanjem dece, od strane roditelja. I svi sledeći problemi biće rešeni.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...