александар живаљев Написано Децембар 1, 2014 Пријави Подели Написано Децембар 1, 2014 "То самоубиство о коме говорите, је последица богоубиства на Западу“, узврати живо отац Јустин.“Запад је заменио веру у Богочовека вером у човека. А човек је, ма колико био саздан по Божијој слици, несавршен и, као такав, не може бити мерило свега. Европски човек пропада стога што мисли да може да реши питање живота , не решивши питање смрти. А тога нема“. Мало поћута па мирније настави: „Господ Христос је једини који је васкрсао и победио смрт. Православна црква је једина истинобогочовечанска црква, Бог и човек сједињени у нераздруживо јединство. У томе је сила Господа Исуса Христа. Господ је обухватио сву твар на земљи, поготову сва људска бића и дао им потребне одговоре на вечита питања. Он је унео божански ред у постојање ствари од најмањег комарца до првог Божјег анђела, све то спада у цркву Божју“. Дирљив запис Комнена Бећировић о сусрету са авом Јустином Ћелијским 1976. година. Разговор о Достојевском и Солжењицину, владици Николају и његовој необичној посвети Акатиста Хрсту о. Јустину и за оне који нијесу прочитали књига "Достојевски о Западу и Словеснству". http://stanjestvari.com/2014/11/30/%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bd%d0%b5%d0%bd-%d0%b1%d0%b5%d1%9b%d0%b8%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%9b-%d1%81%d1%83%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%82-%d1%81%d0%b0-%d0%be%d1%86%d0%b5%d0%bc-%d1%98%d1%83%d1%81%d1%82%d0%b8/ Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука