Jump to content

Путин: Не видим ништа лоше у пакту са нацистима

Оцени ову тему


Препоручена порука

PUTIN O HITLERU Ne vidim ništa loše u paktu sa nacistima

Telegraph.co.uk - T.Vujović | 07. 11. 2014. - 10:08h | Foto: Reuters, AP

Vladimir Putin izjavio je da ne misli da je pakt Sovjetskog Saveza sa nacistima bio pogrešan potez. On smatra i da su Britanija i Francuska krivci za to što je Hitler ušao u Evropu, a ne ovaj ugovor koji je potom doveo do podele Poljske.

 

475924_putin01foto-reuters_ff.jpg?ver=14

 

Putin ne vidi ništa loše u paktu Moskve sa Adolfom Hitlerom

Ruski predsednik sastao se u Moskvi sa mladim istoričarima, gde ih je podstakao da istraže početak Drugog svetskog rata, između ostalog. On je rekao da istoričari sa zapada danas žele da prikriju sporazum koji je potpisan 1938. u Minhenu. Ovim sporazumom su Francuzi i Britanci, vođeni premijerom Nevilom Čemberlenom, udovoljili Adolfu Hitleru tako što su se složili sa njegovom okupacijom Sudeta u Čehoslovačkoj.

- Došao je Čemberlen, mahnuo parčetom papira, rekao “Doneo sam vam mir” i onda se vratio u London. A onda je Čerčil rekao maloj grupi ljudi da je sada rat neizbežan. Kompromis sa agresorom kao što je to bila Hitlerova Nemačka očigledno je morao da vodi u ogroman vojni konflikt, a nisu mnogi to shvatali – ispričao je Putin.

 

Putin je takođe rekao da misli je sporazum Moskve sa Hitlerom 1939. godine, takozvani Ribentrop-Molotov, bio sasvim u redu.

- Ozbiljna istraživanja moraju da pokažu da su to bile metode spoljne politike tog vremena. Sovjetski Savez potpisao je sporazum sa Nemačkom, a ljudi su mislili da je to loše. Šta je loše u tome što SSSR nije želeo da ratuje? – pitao se Putin.

 

214769_hitlerap_ff.jpg?ver=1415350326
 

Tajni protokoli ovog pakta odnosili su se na to da su nacisti i komunisti dogovorili da podele Finsku, Estoniju, Litvaniju, Letoniju, Rumuniju i Poljsku kao teritorije na koje žele da utiču. Kremlj je ovo negirao sve do 1989. godine. Više od 20.000 uhapšenih i zarobljenih Poljaka bili su ubijeni od strane sovjetske tajne policije u masakru u Katinskoj šumi 1940. Nacisti su potom započeli kampanju “čistke” i potom ubili oko tri miliona jevreja u Poljskoj.

Putin smatra da su tajni protokoli i dalje predmet rasprave i da se i dalje vode rasprave o Ribentrop-Molotovom paktu gde se Sovjetski Savez navodi kao krivac za parčanje Poljske. Ipak, 2009. godine, ruski lider je osudio ovaj pakt i nazvao ga “nemoralnim”, ali je rekao da su Francuska i Britanija uništile svaku šansu za anti-fašistički front potpisavši Minhenski sporazum.

 

Извор: Блиц

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlichno receno. Ni ja ne vidim nista lose u paktu Srbije i nacista..... ali neki vide bolje rat nego pakt... i ostale fore..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u pravu je. Rat su maksimalno izbegavale do zadnjeg momenta i UK i Francuska, što onda ne bi to isto radili i Sovjeti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u pravu je. Rat su maksimalno izbegavale do zadnjeg momenta i UK i Francuska, što onda ne bi to isto radili i Sovjeti.

 

Samo smo mi bili pametni da se busamo u grudi i deremo BOLJE RAT NEGO PAKT BOLJE GROB NEGO ROB :D

 

.... same story today..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али лоше је било за 20.000 Пољака у Катинској шуми, као и за целу Пољску, Естонију, Летонију, Литванију, Румунију и Финску. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али лоше је било за 20.000 Пољака у Катинској шуми, као и за целу Пољску, Естонију, Летонију, Литванију, Румунију и Финску. 

 

Pa pakt kao mirovni ugovor je jedna stvar i niko razuman ne bi mogao imati ništa protiv no problem je što su predmetom tog pakta bile teritorije Poljske koje nisu pripadale nj Trećem Rajhu a ni SSSR. Vrlo lako si dokažem predstavit takav nekakav sličan "mirovni pakt" izmedju Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Madjarske i Albanije koje će se dogovoriti o "mirnoj podjeli Srbije" i svako uzeti to što mu se svidi a vama ostane šta ostane poslije njih nakon što si oni svaki uzmu šta hoće. Takav pakt nije baš mnogo simpatična a ni prijatna stvar, zar ne?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa pakt kao mirovni ugovor je jedna stvar i niko razuman ne bi mogao imati ništa protiv no problem je što su predmetom tog pakta bile teritorije Poljske koje nisu pripadale nj Trećem Rajhu a ni SSSR. Vrlo lako si dokažem predstavit takav nekakav sličan "mirovni pakt" izmedju Hrvatske, Rumunije, Bugarske, Madjarske i Albanije koje će se dogovoriti o "mirnoj podjeli Srbije" i svako uzeti to što mu se svidi a vama ostane šta ostane poslije njih nakon što si oni svaki uzmu šta hoće. Takav pakt nije baš mnogo simpatična a ni prijatna stvar, zar ne?

 

A zato madjarske pretenzije i posezanja za Vojvodinom vi Srbi ako želite preživjeti 21., 22., 23. i ostale vijekove što dolaze kao "svoji na svome", morate odlučno  suzbiti iz korijena jer i najmanje ustupanje će dovesti do otvaranja Pandorine kutije i ako drugi vide da su Madjari nešto "izvrtali" ili skoro "izvrtali" svaki će htjet doći po svoje "što ga sljeduje", po "svoj komad ili dio". Kad treba "nešto" komadat svi se brzo slože, to dokazuje i taj pakt Treći Rajh - SSSR, pazite samo da to "nešto" ne budete vi sami.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa u pravu je. Rat su maksimalno izbegavale do zadnjeg momenta i UK i Francuska, što onda ne bi to isto radili i Sovjeti.

 

i srbi su ga maksimalno izbjegavali, otkud ti to da nisu? jedno je izbjegavati rat ili odgadjatiu ga, a drugo je biti tudja marioneta, francuszi i englezi sigurno nisu to radili, stoga je bez veze da poredis njihov slucaj sa slucajem srbije... srpski narod je rekao svoje u to doba i to je jedino validno, lako danas pametovati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i srbi su ga maksimalno izbjegavali, otkud ti to da nisu? jedno je izbjegavati rat ili odgadjatiu ga, a drugo je biti tudja marioneta, francuszi i englezi sigurno nisu to radili, stoga je bez veze da poredis njihov slucaj sa slucajem srbije... srpski narod je rekao svoje u to doba i to je jedino validno, lako danas pametovati

 

Ma Srbi tj. tačnije rečeno Kraljevina Jugoslavije nije imala šta više ni izbjegavat, ta dva pakta su različita. Treći Rajh i SSSR su sklopili pakt o nenapadanju iz strateških razloga a taj što ga je Dolfik ponudio vladi Kraljevine Jugoslavije je bio ustvari de facto pakt o mirnoj kapitulaciji i integraciji u Treći Rajh, o tom je smiješno bilo šta i raspravljat. Trećem Rajhu je trebalo da se Jugoslavija zpacifikuje i "ne talasa", ne smeta više jer kroz nju je išla važna tranzitna logistička trasa na bliski istok prema izvorima nafte..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma Srbi tj. tačnije rečeno Kraljevina Jugoslavije nije imala šta više ni izbjegavat, ta dva pakta su različita. Treći Rajh i SSSR su sklopili pakt o nenapadanju iz strateških razloga a taj što ga je Dolfik ponudio vladi Kraljevine Jugoslavije je bio ustvari de facto pakt o mirnoj kapitulaciji i integraciji u Treći Rajh, o tom je smiješno bilo šta i raspravljat. Trećem Rajhu je trebalo da se Jugoslavija zpacifikuje i ne talasa više jer kroz nju je išla važna tranzitna logistička trasa na bliski istok prema izvorima nafte..

 

tacno al ne zaboravi da su svabe imale specijalan merak na srbe, jer samo 2-3 decenije ranije srpska cizma ih je docerala preko alpa, mislis da to njima nista ne predstavlja?

srbija nije imala nikakvog izbora, sa jedne strane nudjeno joj da bude rob a sa druge strane joj nudjeno od engleza da bude kamikaza zarad njihovih geopolitickih interesa u grckoj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i srbi su ga maksimalno izbjegavali, otkud ti to da nisu? jedno je izbjegavati rat ili odgadjatiu ga, a drugo je biti tudja marioneta, francuszi i englezi sigurno nisu to radili, stoga je bez veze da poredis njihov slucaj sa slucajem srbije... srpski narod je rekao svoje u to doba i to je jedino validno, lako danas pametovati

 

Kakvi bre Srbi, gde sam ja pomenuo Srbe? Rekoh UK, Francuska i Sovjetski Savez.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tacno al ne zaboravi da su svabe imale specijalan merak na srbe, jer samo 2-3 decenije ranije srpska cizma ih je docerala preko alpa, mislis da to njima nista ne predstavlja?

srbija nije imala nikakvog izbora, sa jedne strane nudjeno joj da bude rob a sa druge strane joj nudjeno od engleza da bude kamikaza zarad njihovih geopolitickih interesa u grckoj

 

Barem se mogao poštedjet Beograd od bombardovanja, Dolfika su razbjesnile najviše baš te demonstracije jer zaista tada nije imao vremena ni volje da se bavi sa Srbima, smatrao je to već riješenom stvari a u to su ga uvjeravali i najviši vladni i politički činioci i diplomate, jugoslovenski i njemački da je sve ok. Evo šta je njega dovelo u amok. Istina je da Srrbe on nije nikako volio a na njegovoj "black listi" su bili sigurno u prvih top ten/10 odmah iza Jevreja, Poljaka i Roma. No, problem je u tome što je vlada Jugoslavije NAKON kapitulacije FRANCUSKE imala skoro godinu dana da pripremi narod na to a na kraju se desilo umjesto rutinskog potpisivanja pakta (čitaj: kapitulacije u rukavicama) nekakvo smiješno pozorište sa demonstracijama po Beogradu. Hitler je tada imao daleko preča posla nego da se s nekakvim Srbima tamo nateže i ganja po Beogradu, zato ga je to sve tako i ražestilo. Bilo mu je smiješno da nekom u Jugoslaviji skoro godinu dana skoro po kapitulaciji Francuske padne na pamet pružat nekakav otpor. Ništa toliko mnogo se prema svemu sudeći ne bi desilo da se niste tako mnogo ritali i cukali sobom, papiri bi bili potpisani a išlo bi se dalje u osvajanja. Jugoslavija osim po transportu i logistici za njega kao frontova zaležitost uopšte nije ni figurovala. Front je Francuska, Rusija a kakva to sad Jugoslavija može biti nekakav "front", tako je on tada to vidio. Kao kad neki beskućnik uzme na ulici gnjavit nekakvog managera koji žuri na poslovni sastanak i radi mu se o stotinama miliona dolara a taj ga tamo smara besmislicama i oduzima mu dragocjeno vrijeme, tako se on tada osjećao, približno tako otprilike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...