Jump to content

Православни молитвеник


Препоручена порука

                    MAJCINA MOLITVA

  Oce sveti,Besmrtni,iz Koga izlazi sva dobrota i blagost,

skruseno Ti se molim za decu koju Si mi podario da rodim.

  Sacuvaj ih u Tvojoj milosti i svetosti,da bi se Tvoje Ime

proslavljalo u njima.

  Uputi me Tvojom miloscu,kako da ih podignem za slavljenje

Tvoga Svetog Imena,a na korist ostalih ljudi.

  Obdari me potrebnim strpljenjem i snagom za to.

  O Gospode,prosveti razum moje deceTvojom Premudroscu,

da nauce dusom i mislju da Tebe vole.

  Usadi u srca njihova strah i odvratnost prema svakom poroku,

da bi mogli ici pravim putem,bez gresnosti.

  Ukrasi duse njihove cistotom,dobrotom,poniznoscu,

marljivoscu,strpljenjem i svakom vrlinom.

  Cuvaj usne njihove od svih kleveta i lazi.

  Blagoslovi moju decu,da bi mogli napredovati u vrlinama i

svetosti i rasti pod Tvojom zastitom,a i ljubavi postenih ljudi.

  Neka bi njihovi Andjeli cuvari bili sa njima i cuvali ih u

mladosti od varljivih pomisli,zlih i gresnih kusanja ovoga sveta

i od svih zamki necistih duhova.

  A kad moja deca pogrese pred Tobom,ne okreni Svoje Lice od njih,

nego, prema Tvom velikom Milosrdju budi milostiv i njima,jer Ti si

jedini koji cistis ljude od svakog greha.

  Nagradi moju decu ovim zemaljskim dobrima i svim

sto im je potrebno za spasenje.

  Sacuvaj ih od razjarenosti,gneva,nesrece,zla i muka

kroz sve dane zivota njihovog.

  O,Dobri Gospode,ja ti se molim,nagradi i mene radoscu

i veseljem od moje dece.

  Sacuvaj me u cestitosti i pravednosti da sa svojom decom

mogu stati pred Tebe u dan Strasnog Suda Tvoga,i da Ti

bez straha kazem:Evo me Gospode,sa decom koju si mi dao,

da zajedno sa njima velicam Tvoje najsvetije Ime Oca i

Sina i Svetoga Duha,sve dok traje ovog Sveta AMIN.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан светог великомученика Димитрија,26. октобар

тропар, глас3: Великог помоћника у невољама, Васељена те пронађе, страдалниче, који побеђујеш незнабожце. јер као што си Лијеву гордост срушио, и на подвиг смело охрабрио Нестора, тако свети Димитрије, моли се Христу Богу, да нам дарује велику милост.

кондак, глас 2: Потоцима крви твоје, Димитрије, Бог Цркву обоји, који ти је дао моћ непобедиву и град твој чува неосвојив, јер си ти његова тврђава. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан светих чудотвораца Козме и Дамјана, 1 новембар

тропар, глас 8: Свети бесребреници и чудотворци, Козмо и Дамјане, исцелите болести наше, забадава сте добили, забадава дајте нам.

кондак, глас 2: Примивши благодат исцељења, пружате здравље онима у невољама, лекари, чудотворци преславни. Но вашом посетом дрскост непријатеља наших оборите, исцељујући свет чудесима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Обновљење храма св. великомученика Георгија, 3 новембар

тропар, глас 4: Као ослободитељ заробљеника, а заштитник сиромаха, лекар болесника, помоћник царева, победоношче, великомучениче Георгије, моли Христа Бога, да се спасу душе наше.

кондак, глас 8: прибегавши к твоме изабраном и брзом заступништву, страдалниче Христов, ми верни те молимо: да прослављачи твоји буду избављени од саблазни непријатеља, и сваке беде и жалости, да би ти клицали: радуј се мучениче Георгије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сабор св. Арханђела Михајла,8 новембар - Аранђелов дан

топар, глас 4: Војсковође небеских сила, ми недостојни увек вас молимо; да нас оградите вашим молитвама, заклоном крила ваше духовне славе, чувајући нас који вам усрдно припадамо и кличемо: од невоља избавите нас као чиноначалници вишњих сила.

кондак, глас 2: Архистратизи Божији, служитељи божанске славе, старешине анђелима и учитељи људима, молите се за оно што нам је корисно и велику милост, као војсковође бестелесних.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан светог Јована Златоустог, 13. новембар

тропар, глас 8: Благодат, заблиставши из уста као светлост огња, просветли Васељену, свету стеге ризнице несреброљубља, нама показа висину смиреноумља; тога твојим речима учећи нас, оче Јоване Златоусте, моли Христа Бога Логоса да спасе душе наше.

кондак, глас6: С небеса си примио божанску благодат, и устима својим све учиш да се клањају јединоме Богу у Тројици, Јоване Златоусте, свеблажени Светитељу, хвалимо те достојно, јер си наставник који нам објашњава божанске тајне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан светог ап. и еванђелиста Матеја,16. новембар

тропар, глас 3: Апостоле свети Матеје, моли милостивога Бога, да опроштај грехова дарује душаманашим.

кондак, глас4: Одбацивши јарам царине, упрегао си јарам правде, и показао си се изврсан трговац, приневши богатство које је премудрост свише, отуда си проповедао реч истине, и подигао си душе очајника, описавши часни суд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увођење у храм пресвете и приснодјеве Марије, 21. новембар

тропар, глас 4:Данас је преднацрт Божијег благовољења, и проповед људског спасења; у храм Божији јавно се Дјева уводи, и Христа свима наговештава. Њој и ми из све душе кличемо: радуј се испуњење Творчева домостроја.

кондак, глас 4: Пречисти храм Спасов, скупоцена одаја и Дјева, свештена ризница славе Божије, данас се уводи у дом Господњи, и благодат се са њом уводи, која је у духу божанском, којој певају анђели Божији: ово је насеље небеско.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан св. ап. Андреја Првозваног, 30. новембар

тропар, глас 4: Као првозвани од апостола и рођени брат врховнога, Владици свих, Андреје, моли се: да дарује васељени мир, и душама нашим велику милост.

кондак, глас 2: Истоименог храбрости благоговорника, и врховног делатеља цркве, Петровог сродника похвалимо: јер као што некада њему, и нама сад говори: дођите јер нађосмо жељенога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан св. цара Уроша и мученика, 2. децембар

тропар, глас 3: Младићки си процветао у твојој отаџбини, добротом украшен, и неправедну и прерану смрт си примио, Уроше свечасни, слатки плоде царског корена, иако ниси у времену сазрео, у Господњу си се житницу настанио, и жалост велику си оставио сродницима твојим, моли се за нас који вршимо спомен твој.

кондак, глас 6: Изданак благородства, цвете прекрасни, показао си се Уроше свечасни; јер си из зависти био убијен од твојих блиских, а Божијим духом просвећен светородног племена, светитељ си постао, и мученичким венцем украсивши се, настанио се јеси у небеским дворима, моли се за нас, спаситељу, који с љубављу вршимо спомен твој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НА дан свете великомученице Варваре, 4. децембар

тропар, глас 8: Варвару свету поштујмо, јер покида мреже вражије, и као птица се избави из њих, помоћу и оружјем крста, свечасна.

кондак, глас 4: У тројици слављеноме Богу побожно последовавши, страдалнице, идолске си разорила храмове, а у средини подвига страдајући, ВАрваро, ниси се уплашила претњи мучитеља, него храбро и мудро, гласно увек појући: Тројицу поштујем једино Божанство.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Можда би било добро да отвориш посебну тему под називом "Наши лепи тропари на савременом језику" ?  0510_music

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На дан светог оца Николаја, 6. децембар

тропар, глас 4: Правило вере, и образац кротости, учитеља уздржања показате стаду твоме истина ствари. Тога ради стекао си смирењем висину, сиромаштвом богатство, оче архијереју Николаје, моли Христа Бога, да се спасу душе наше.

кондак, глас 3: У Мири Ликиској свети, свештеноделатељ показао се јеси, јер Христово Еванђеље, преподобни испунивши, положио си душу твоју за људе твоје, и спасао си невине од смрти, тога ради осветио се јеси, као велики тајник Божије благодати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...