Jump to content

Јеванђеље и (не)насиље: (Не)оправданост рата и убиства


Препоручена порука

текст је за потпис, и ово што су допунили аца и евгеник  0102_laugh confused1 confused1

У оба случаја, неминовно би дошли у сукоб са законима, како појединих држава тако и међународним. Пошто, колико је мени познато, ниједан закон не одобрава учешће некаквих добровољаца на територији других држава. Да не говоримо да би у случају ангажовања ове врсте, и у једном и у другом случају, било потребно формирати светску организацију која би могла да пребацује добровољце из једне државе у другу.

не би, само мораш да будеш довољно неприкосновен, или да дођеш инкогнито и то се зове обавештајна служба.

или овако нешто.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blackwater_Worldwide

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То значи да треба да браниш своју породицу и свој народ у својој држави.

А шта ако ти је отац Рус, а мајка Грузинка? Такође, ”своја држава” је врло релативан појам с обзиром на данашње миграције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То значи да треба да браниш своју породицу и свој народ у својој држави.

А шта ако ти је отац Рус, а мајка Грузинка? Такође, ”своја држава” је врло релативан појам с обзиром на данашње миграције.

Karlovac,Karlobag,Ogulin, Virovitica. To je bar lako, svi znaju gde je granica. Barem u slucaju Srba.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад лепо размисли шта би се догодило да сваки народ на свету тако резонује.

Pa kada bi tako rezonovali i Hrvati ne bi bilo nikakvog problema. Po onoj, tudje necemo, svoje ne damo...

0102_laugh

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад лепо размисли шта би се догодило да сваки народ на свету тако резонује.

A uz put, upravo tako i rezoniju svi narodi i drzave. Samo se nama namece drugi model. Model predaje i izdaje. Ameri sasvim dobro znaju da brane granice u Iraku, francuzi, britanci u Libiji i niko im ne soli pamet zbog toga.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рат, чак и када је "праведан" (=одбрамбени) представља нужно зло. Убиство је зло - и ту нема компромиса. Зато, постоје канони (Светог Василија Великог, чини ми се, али проверићу) који итекако предвиђају извесне епитимије за хришћане (лаике и свештенство), учеснике рата.

Међути, треба јасно нагласити: хришћанин је дужан да брани своју породицу и своју браћу, свој народ, онда када су ови нападнути (православље није јалови пацифизам). Ипак, таква ситуација се не глорификује и сматра се за нужно зло.

to je tacno, ali ko je velik u Veri taj mnogo zna i mnogo mu je dato

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад лепо размисли шта би се догодило да сваки народ на свету тако резонује.

A uz put, upravo tako i rezoniju svi narodi i drzave. Samo se nama namece drugi model. Model predaje i izdaje. Ameri sasvim dobro znaju da brane granice u Iraku, francuzi, britanci u Libiji i niko im ne soli pamet zbog toga.

Ма хајде, молим те! Какве везе имају Амери и НАТО? Они су утриповали да су светски полицајци (и/или имају било какве користи од рата) и то нема никакве везе са ”одбраном вековних огњишта”, ”Карловац-Карлобаг-Вировитица границама” и ”сви Срби у једној држави” идиотлуцима. Од ког тачно тренутка у историји почиње да важи то фамозно ”историјско право” на неку територију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nema pravila, osim onog da ne moze komsija da dodje i popisha se u tvoje dvoriste osim ako nije popio previse piva

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад лепо размисли шта би се догодило да сваки народ на свету тако резонује.

A uz put, upravo tako i rezoniju svi narodi i drzave. Samo se nama namece drugi model. Model predaje i izdaje. Ameri sasvim dobro znaju da brane granice u Iraku, francuzi, britanci u Libiji i niko im ne soli pamet zbog toga.

Ма хајде, молим те! Какве везе имају Амери и НАТО? Они су утриповали да су светски полицајци (и/или имају било какве користи од рата) и то нема никакве везе са ”одбраном вековних огњишта”, ”Карловац-Карлобаг-Вировитица границама” и ”сви Срби у једној држави” идиотлуцима. Од ког тачно тренутка у историји почиње да важи то фамозно ”историјско право” на неку територију.

Od onog trnutka kada su pocele da poostoje drzave. Sve i jedna drzava postoji na osnovu "prava sile". Ni jedna nije Bogom dana (osim mozda Izraela). Tako da se drzave osvajaju, sire, uspostavljaju granice silom. I nema nista manje prava na silu Srbija od Amerike. Ili da se uvede drugi princip, referandum pa da Srbi iz Republike Srpske, mirno, na referendumu odluce sta ce i gde. I takodje Srbi iz takozvane hrvatske. I oni proterani i oni neproterani.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nek se sire kolko mogu, al da bude pravda Bozija sad nam treba, sad je momenat gde se radi i o nama ma gde bili

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...