Jump to content

Откривен највећи извор нафте на свету-Русија постаје највећа нафтна сила

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Kada ti dvojica nude istu kolicinu para ( posto se cena nafte kao i ostalog odredjuje na berzi) kome ces prodati dobar auto? Dobrom prijatelju ili nekome koga ne mirises?

 

А како се то одређују цене на берзи? Неко каже та је цена и тако буде? 

Ево д ти појсним, пошто ти изгледа није баш јасно..

Имаш понуду и тражњу. 

Русија ако им нфту она дје понуду а купци формирају тражњу. 

Русиј нуди нафту, особ а нуди 50 долара, особа б 70 долраа а особа ц 80 долара.

Тако се формира цена на берзи. 

 

Дакле нафту ће дообити онај који буде нудио цену од 80 долара. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada ti dvojica nude istu kolicinu para ( posto se cena nafte kao i ostalog odredjuje na berzi) kome ces prodati dobar auto? Dobrom prijatelju ili nekome koga ne mirises?

Stvarno misliš da će tako da se određuje cena nafte kada je ostane malo? Određivaće je oni koji je budu imali i to kako oni hoće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno misliš da će tako da se određuje cena nafte kada je ostane malo? Određivaće je oni koji je budu imali i to kako oni hoće.

 

 

E to su Kinezi ... Oni ce imati ...A imace zato sto ce moci da rade jer ce imati nafte. Oni koji ne budu imali nerce moci ni da je kupe ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А како се то одређују цене на берзи? Неко каже та је цена и тако буде? 

Ево д ти појсним, пошто ти изгледа није баш јасно..

Имаш понуду и тражњу. 

Русија ако им нфту она дје понуду а купци формирају тражњу. 

Русиј нуди нафту, особ а нуди 50 долара, особа б 70 долраа а особа ц 80 долара.

Тако се формира цена на берзи. 

 

Дакле нафту ће дообити онај који буде нудио цену од 80 долара. 

 

 

A znas li ti da svi placaju istu cenu nafte? 

I u takvoj situaciji kome ces prodati je tvoj izbor. Cenu je utvrdilo trziste i odnos ponude i traznje. A kome ces ti prodati zavisi od tvoje vopljhe a ne trzista.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo je još pitanje kada bude nestajalo nafte da li će države preći na druge oblike energije. Mislim napreduje to brzo.

 

 

Уз то креирају биолошка горива. ГЕнетскм инжињерингом прве биљке од којих ће моћи д се производе разноразна течн горив.. напредује технологиј само тако. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

oni misle da se nafta prodaje ko na pijaci

 

И продаје се. Пијаца је врста берзе са понудом и тражњом. Механизми формирањ цене су исти - понуда и тражња.

 

Да ли је у питању локална пијца, или међународн пијаца... све зависи од понуде и тржње. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo je još pitanje kada bude nestajalo nafte da li će države preći na druge oblike energije. Mislim napreduje to brzo.

 

Pa to jeste jedan put, drugi je smanjenje potrosnje oitd ...

 

Helijum na primer ... samo je problem sto je izuzetno skup za proizvodnju i onaj ko bude prinudjen da ga koristi bice mmanje konkurentan sa proizvodima ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to jeste jedan put, drugi je smanjenje potrosnje oitd ...

 

Helijum na primer ... samo je problem sto je izuzetno skup za proizvodnju i onaj ko bude prinudjen da ga koristi bice mmanje konkurentan sa proizvodima ...

 

 

Што не значи да ће за 20 30 година бити подједнако скуп. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз то креирају биолошка горива. ГЕнетскм инжињерингом прве биљке од којих ће моћи д се производе разноразна течн горив.. напредује технологиј само тако. 

kad izracunas sa hektara koliko mozes biomase da dobijes, jedno 50 tona suve, da je lozis nece biti bas mnogo veca kalorijska vrednost od nafte za istu kolicinu novca koliko recimo mozes kukuruza po hektaru da proizvedes, inace ne bi postojale potrebe za prirodnim gasom, svi bi na brikete presli, kad bi bilo tako efikasno i kad bi bilo toliko zemlje, sa tim bio gorivom su vec previse udarili na sirotinju jer je cjena kukuruza isto kao i nafte skocila 300 % za 20 godina, a od kukuruza zavisi cjena skoro svega drugog , mesa, mlijeka ....nema sanse da bio gorivo dostigne neku znacajniju rentabilnost od trenutne, ono sto je postiglo je da je poskupilo hranu u cjelom svjetu, totalno nehumano, posebno tu mislim na bio dizel i bio metan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И продаје се. Пијаца је врста берзе са понудом и тражњом. Механизми формирањ цене су исти - понуда и тражња.

 

Да ли је у питању локална пијца, или међународн пијаца... све зависи од понуде и тржње. 

e pa niej ko na pijaci, cjena nafte je ista za sve ko i zlata, po nafti se ravnaju svjetske valute , niej ti to pijaca da kod slavka imas jeftinije nego kod mirka, zna se koji je kvalitet sirove nafte i tako se odredjuje cjena, koja je globalna

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што не значи да ће за 20 30 година бити подједнако скуп. 

 

 

Ali znaci da ce nafta iti uvek jeftinija od helijuma ...i onaj ko ude imao dovoljno nafte ili u prilici da je kupi bice u boljem polozaju jer ce biti konkurentniji ..A prodavac ce moci da utice na to ...Odnosno Rusi ce birati koga da "poguraju" a koga da zaustave ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kad izracunas sa hektara koliko mozes biomase da dobijes, jedno 50 tona suve, da je lozis nece biti bas mnogo veca kalorijska vrednost od nafte za istu kolicinu novca koliko recimo mozes kukuruza po hektaru da proizvedes, inace ne bi postojale potrebe za prirodnim gasom, svi bi na brikete presli, kad bi bilo tako efikasno i kad bi bilo toliko zemlje, sa tim bio gorivom su vec previse udarili na sirotinju jer je cjena kukuruza isto kao i nafte skocila 300 % za 20 godina, a od kukuruza zavisi cjena skoro svega drugog , mesa, mlijeka ....nema sanse da bio gorivo dostigne neku znacajniju rentabilnost od trenutne, ono sto je postiglo je da je poskupilo hranu u cjelom svjetu, totalno nehumano

 

 Праве генетски модификоване биљке које могу да производу велику клоријску вредност. Уз то могу д их ндрукају генетским инжињерингом да рађају као луде и да успевају и у пустињи и на планини. 

Бразил рецимо 40 % возила вози ваљда на етанол. 

 

 

 

e pa niej ko na pijaci, cjena nafte je ista za sve ko i zlata, po nafti se ravnaju svjetske valute , niej ti to pijaca da kod slavka imas jeftinije nego kod mirka, zna se koji je kvalitet sirove nafte i tako se odredjuje cjena, koja je globalna

 

Очигледно не капираш шта причам. Значи цене се на тржишту одређују овако.

 

Ја и ти нудимо нафту по 100 динара буре.

Дођу пера лаза и мика, једн нуди 70 динра, други 80 динра трећи деведесет динара. Једн од нас двојице се нађе паметан спусти цену н рецимо 85 динара, и мика и лаза пристану на ту цену и то је формирало цену бурета нафте. 

Мика ће или д остане без нафте или д плти 85 динара ти ћеш или да останеш без новца или да продаш по 85 динра. 

Надам се да си сада разумео шта значи када се нека цена формира на "берзи" 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 Праве генетски модификоване биљке које могу да производу велику клоријску вредност. Уз то могу д их ндрукају генетским инжињерингом да рађају као луде и да успевају и у пустињи и на планини. 

Бразил рецимо 40 % возила вози ваљда на етанол. 

 

 

 

 

Очигледно не капираш шта причам. Значи цене се на тржишту одређују овако.

 

Ја и ти нудимо нафту по 100 динара буре.

Дођу пера лаза и мика, једн нуди 70 динра, други 80 динра трећи деведесет динара. Једн од нас двојице се нађе паметан спусти цену н рецимо 85 динара, и мика и лаза пристану на ту цену и то је формирало цену бурета нафте. 

Мика ће или д остане без нафте или д плти 85 динара ти ћеш или да останеш без новца или да продаш по 85 динра. 

Надам се да си сада разумео шта значи када се нека цена формира на "берзи" 

 

jeste samo sto je brazil druga ili treca zemlja po velicini na svjetu, ima zemlje koliko hoces, posebno nakon krcenja amazonije, a sta ce evropa, ona sama u odnosu na brazil izgleda sicusna

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...