Cico Написано Септембар 23, 2014 Пријави Подели Написано Септембар 23, 2014 Verujem da ovo nije bas besmislena tema,s obzirom da se radi o ruskom jeziku. Mene,iskreno,samo jedna stvar zanima u vezi ruskog jezika,radi neceg. Zanima me,kako oni prisvojne reči pisu,jel se i kod njih prisvojne reči zavrsavaju na “-ov“ ,kao npr. “Stefanov“ ,“Aleksandrov“,ili sa “-ev“ ,npr. “Aleksandrev“ ,ili ne? I ne znam,kako oni pisu umanjenice nekih imenica. Npr. ako je u srpskom jeziku,umanjenica od reci “list“ ,zapravo “listić“ ,ili od reči “papir“ zapravo “papirić“ ,itd ,kako to ide u ruskom jeziku? Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука