Jump to content

pomoc oko nekih osnova ruskog jezika


Cico

Препоручена порука

Verujem da ovo nije bas besmislena tema,s obzirom da se radi o ruskom jeziku. Mene,iskreno,samo jedna stvar zanima u vezi ruskog jezika,radi neceg. Zanima me,kako oni prisvojne reči pisu,jel se i kod njih prisvojne reči zavrsavaju na “-ov“ ,kao npr. “Stefanov“ ,“Aleksandrov“,ili sa “-ev“ ,npr. “Aleksandrev“ ,ili ne? I ne znam,kako oni pisu umanjenice nekih imenica. Npr. ako je u srpskom jeziku,umanjenica od reci “list“ ,zapravo “listić“ ,ili od reči “papir“ zapravo “papirić“ ,itd ,kako to ide u ruskom jeziku?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...