Jump to content

JEDNOM ĆU TI NAPISATI PESMU...

Оцени ову тему


Препоручена порука

- JEDNOM ĆU TI NAPISATI PESMU –

Jednom ću ti napisati pesmu. Pravu. Iskrenu. Bez čežnje i patetike, bez niskih strasti i skrivenih namera…
Zahvaliću ti što si bila uz mene, kada ni sam nisam bio. Neću pominjati ni ljubav, ni suze, ni patnju. Neću pominjati ni prošlost, ni budućnost. Neću pominjati ništa, samo ću ti zahvaliti.
Zahvaliću ti što si oko u dolini slepih, što si titraj nade u dolini gluvih, što si nešto u ovom suludom moru ničega…
Zahvaliću ti kao što se most zahvaljuje reci zbog koje postoji. Zahvaliću ti kao što se nebo zahvaljuje ptici, sanjar zvezdama, vojnik prvim danima mira…
Zahvaliću ti zato što vidiš ono što niko ne vidi, zato što osećaš ono što niko ne oseća…
Zahvaliću ti što si uz mene i kada odem. Što me ljubiš i kada me druge ljube. Što si moja i kada nisi. Što ćeš biti sa mnom i kada me ne bude…
Zahvaliću ti što razumeš sve moje tuge i radosti. Što praštaš, daješ, poštuješ i voliš.
Što si mi prišla na način na koji niko drugi nije…
Što me nisi ostavila ni kada sam sam sebe ostavio…
Što me uvek nađeš kada me svi zaborave…
Zahvaliću ti što mi vraćaš veru u ovaj svet u kome tako često nema ničega…
Zahvalio bih ti i sada, ali je prerano. Možda se razočaramo i napustimo jedno drugo.
Kome da ide onda ova pesma? Šta ćemo sa njom? Nama tada neće trebati a druge je ionako briga…
Bolje je da zaćutimo i da se volimo, nego da pričamo naglas o ljubavi. Bolje da verujemo nego da pričamo o veri. Bolje da živimo nego da pričamo priče o životu…
Ne znam još koliko ćemo trajati. Mesec, godinu ili zauvek. Ali znam da i dan-danas, posle svega, pristupam svakom našem susretu sa istim onim uzbuđenjem, kao da je prvi i poslednji.
Jednom ću ti napisati pesmu. Pravu. Iskrenu. A ti ćeš znati da uvek imaš gde da odeš i gde da se vratiš.
Ko zna, možda je i ovo ta nenapisana pesma u kojoj sve vreme pokušavam da ti kažem koliko te volim…

Stefan Simić

 

10612631_756967397659015_207624844430429

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednom recju - da se najezis! (dobro de, znam, ima vise reci :D)

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I dalje da se najezis :) 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Bolje je da zaćutimo i da se volimo, nego da pričamo naglas o ljubavi. Bolje da verujemo nego da pričamo o veri. Bolje da živimo nego da pričamo priče o životu…Ne znam još koliko ćemo trajati. Mesec, godinu ili zauvek. Ali znam da i dan-danas, posle svega, pristupam svakom našem susretu sa istim onim uzbuđenjem, kao da je prvi i poslednji."

 

sjajna je,veoma lepa,snazna,jasna,..neizvesna,a izvesna, prava ljubavna pesma prave ljubavi..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dok cekam odgovor na vazno pitanje,pitanje zivota ili smrti... usudicu se da napisem kratku analizu gore navedene pesme.

Ovo je ljubavna pesma. No o kakvoj je to ljubavi ovde rec ?

Slika je Boze me sacuvaj,ne uklapa se u pravi smisao pesme,ili bar u onaj smisao koji ja zelim da u noj vidim. 0703_read

===>

 

 

Bez čežnje i patetike, bez niskih strasti i skrivenih namera

Dok on krizira,gubi glavu,vid,sluh,ona je jedini pravi prijatelj..uvek je tu da razume,podrzi,ohrabri,cesto zanemarivajuci sebe i svoje potrebe,stavljajuci njega na prvo mesto.

Pesma kao da sve vreme govori isto

Ne,ovo nije pesma za teba ,ne ona nije samo za tebe namerno pisana,ona je slucajna...

..i kao da kaze,posle svega sto si uradila za mene,sto niko nikad ni zamisliti nije mogao ,ti ne zasluzujes da ti namerno napisem jednu pesmu.

On sumnja u njihovu ljubav,ne vidi njihovu zajednicu u buducnosti.

Dok je  ona  uvek tu za njega,on je negde u nekoj drugoj dimenziji ,i sto je najgore on se tek sada zahvaljuje  ..

Ona njega voli,on nju ni malo.

P.s. Arsenija.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

P.s.s.Trebao je da je moli za oprostaj umesto da joj zahvaljuje.On je nju sigurno povredio,jer je ona pruzala sve od sebe,a on se ponasao krajnje nemarno prema njenim osecanjima.

Ja sada vas molim za oprostaj ,pisem o pesmi koja je necija,ne moja,nije meni ni pisana,ni posvecena,ona je licna,pisana je za neku drugu osobu kojoj je i namenjena,zato mi i nismo pozvani da analiziramo bilo cije pesme,a posebno ne ljubavne,znamo da analiza ubija ljubav.

Pozdravlja vas Arsenija,stigao je odgovor na moje pitanje.

Hvala Jessy.  :)

Iz ljubavi prema mojim satrudnicima na ZRU,odlazim,do eshatona,dragi forumasi.

Kiss i svako dobro od Gospoda .

Ako neko ume ,neka se pomoli za mene grsnu.

Jos jednom. :slavaaa:

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jo bre, Arsenija, odkud ti sve ove ideje... Kako ti izvuce ovaj zakljucak, da mi je da znam. Ova pesma je bas ljubavna i vidi se da je on voli vise od svega.. 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се слажем са Арсенијом. :stadaradim:

Изгледа да смо истог  " кова ".

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vidi se da ne razumes coveka koji voli :D 

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vidi se da ne razumes coveka koji voli :D

 Који воли само себе, и врло вешто калкулише.

:bleh:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Moram da osvezim ovo ljubavno pisamce.. Jes da se nekim gospojama ne dopada... Ali meni i dalje mnogo jako zvuci! :)

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesam skolovala :(

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...