Дејан Написано Август 24, 2014 Пријави Подели Написано Август 24, 2014 23.08.2014. • 07:17h Foto: Youtube Printscreen Iznenada je, u 62. godini, od posledica infarkta, umro najbogatiji Nemac Klaus Capf, multimilioner, poznat po svojoj ekscentričnosti. Za sobom je ostavio Capf selidbe, kompaniju sa 14 predstavništva, šest stotina zaposlenih i više od 60.000 klijenata godišnje. Jedan od najvećih preduzetnika u Evropi, biznisom je počeo da se bavi 1975. godine. Iznajmio je jedan kamion kojim je u Zapadnom Berlinu prevozio klavire. Posle pada Berlinskog zida, devedesetih godina prošlog veka, špedicija dobija pun zamah. Foto: Profimedia Prema statistici, objavljenoj 2005. godine, svaki 80. građanin Nemačke, barem jednom je koristio usluge Capfove firme. U intervjuu datom pre dve godine listu Špigl, ovaj multimilioner osvetlio je neke delove svog, krajnje skromnog, načina življenja. Imao je mali stan, u zgradi kompanije, a na blagajni je dobijao samo onoliko novca koliko mu je potrebno za golu egzistenciju. Uzimao je manje od 300 evra mesečno i govorio da mu pare nisu potrebne, jer ljude čine nejednakim. Umesto u delikates radnjama, kupovao je u diskontima. Noću je sakupljao prazne flaše, što mu je, pored pecanja, bio omiljeni hobi. Ipak, imao je još strasti: kao manjinski akcionar, rado je i često podnosio tužbe protiv koncerna kao što su Tisen-Krup, Špringer, Alijanc, Aksa... Isto je tako rado i često grdio bogate koji, po njemu, nisu bili ništa drugo do banda neodgovornih gotovana i političare što vire iz milionerskih džepova. http://www.srbijadanas.com/clanak/umro-najbogatiji-nemac-23-08-2014 Crveni Baron је реаговао/ла на ово 1 Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Agnostik Написано Август 24, 2014 Пријави Подели Написано Август 24, 2014 Odakle ti ideja da je taj covek najbogatiji. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука