Jump to content

ПРЕТЕ НОВЕ ПОПЛАВЕ: Проглашено ванредно стање у Бањалуци!

Оцени ову тему


Number15648

Препоручена порука

Градски штаб за ванредне стиуације Бањалуке позвао је грађане да редовно прате стање на терену и упозорења, као и да на време предузму све потребне мере заштите имовине од поплава

 

Највећа количина падавина у Републици Српској у посљедња 24 часа регистрована је у Бањалуци, гдје је пало 79 литара по квадратном метру . У Зворнику је за 24 часа пало 56 литара, у Бијељини 54, у Српцу 52.

 

041832.jpg

 

На подручју Бањалуке проглашено је ванредно стање због велике количине падавина и последица које су оне изазвале, рекао је градоначелник овог града Слободан Гаврановић.
 
Он је истакао да су водостаји река Врбаса и Врбање у порасту и да постоји опасност да буде нарушен насип у насељу Чесма уколико се догоди нагли пораст водостаја Врбаса.
 
- Појавила су се клизишта, потопљено је више десетина стамбених објеката - навео је Гаврановић и додао да нема угрожених лица и да клизишта нису изазвала рушења објеката.
 
041840.jpg
 
- Упозоравамо становништво Бањалуке да због обилних падавина и пораста водостаја река Врбаса и Врбање, које су премашиле одбране од поплава, постоји опасност од њиховог изливања у приобалним деловима – наведено је у заједничком саопштењу Штаба за ванредне ситуације Бањалуке и Цивилне заштите.
 
Градски штаб за ванредне стиуације Бањалуке позвао је грађане да редовно прате стање на терену и упозорења, као и да на време предузму све потребне мере заштите имовине.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1181250-prete-nove-poplave-proglaseno-vanredno-stanje-u-banjaluci-video

 

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest/nove-poplave-u-republici-srpskoj-foto-118199

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bijeljina je na potpuno ravnom mestu, i kad god padne neka veca kisa oni imaju poplavu.

Trebalo bi da se obezbede nekim sistemom onih montaznih metalnih zidova, kao ono Austrijanci prosle godine...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...