Никола Ђоловић Написано Мај 31, 2013 Аутор Пријави Подели Написано Мај 31, 2013 Место и наједном... баш све је занемело стишао се крик свих покрета у ваздуху од сплета и интриге. смутили се ветрови облаци напунили срџбом па је и сунце устукло пред смртном празнином. време се зауставило и никога више нема сећања сада мало вреде и све је променило свој лик. а самоћа је нашла своју мали теснац па вири ли вири да ли ће доћи очекивани гости. живот је више од онога што се шири све је укусно и слатко где ватра нема дима где је сав резиме скупљен на једном месту на коме Бог пише. http://upodobljavanje.wordpress.com/ https://www.facebook.com/Upodobljavanje Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Никола Ђоловић Написано Јануар 14, 2015 Аутор Пријави Подели Написано Јануар 14, 2015 ПИСМО ХРИСТУ Неке чежње се никада не мењајучак и када мислим да сам Тобом убрао пуноћу,увек се нека кап ваздуха довољно сакриједа покаже суштину која недостаје,и онда трагам за Тобом, више не мерећи времејурећи кадар који увек измиче, па и угледана већ у следећем обличије мењајући. Још увек осећам Твоје додире, нисам све прсте одсекаојош увек осећам снопове умочених у оно слатко,али прожет изливима оностраног - немам Те довољнонемам Те у загрљају,хоћу да Те гледам без страхаи да зеницама нетрулежним делимо односеритмовима речи за које ниједан песник не зна. Често себи наслућујем крај, ту стару варку чулаили само у нестајању гори стара жељада сједињење буде потпуно, у живом даху лучезарног,нисам неко ко апатијом меље кости- јер волим све што Си ми толико пута дао -но, само тражим да трен у овековечење уђемењајући воду окушану у вино Новог Еона. Уклони из мене сувишне потребе, досаде тмурногнека остари шта остарити мора, нека прођу валовисаткани од метежа жеље и крви, буке напраситих,укажи Собом где је темељ свих стваритих лавина и тог лавиринта што маме бесомучнопа се у мене посади кореном од златада засијам, да Тобом све обухватим и пољубим Ватромпожуде у љубав мењајућидалеко од замисли, старог демона, да од другог нешто вредим више. А онда ми покажеш моје заблуде - кад не очекујемпа проспеш истине по загрљеним људима, те миоткријеш истину колико моја воља није битнаа да на постољу сопства треба да други дише,онда откријем колико пуно смисла прелива чашуи да су моје визије само биле карика ослепелог,да је сва лепота и мирис пурпурногкада ућути свако зло које сам заливао сујетом. Хвала Ти што ми сахрањујеш нишане, армије одмеравањашто ме упућујеш и у заблуде - да би слава Твогпознања била већа,хвала што Ти бираш место сусрета и вођења благодатне љубавите ако што завапих или учиних лошим магнетом -молим Те опрости. Ти знаш све моје нечовечности, дуализменикад не окрећеш леђа - како Ти и приличисамо Те молим: не заобиђи ме када и сам заборавимда потражим пут и руку,а када дође Твој Свети Дан, последњи као вечнине постиди ме, испуни ме, бришући све нечистотекао дане у којима нисам имао постојање,а онда нека настане експлозија, блиц што не стаје,сила без пардона,па да са умилним криком небеса - умочениху сасвим Ново и Непознато - у Твоме Лицуу Васкрсењу свега доживљеног, личног, драгих,обретем у себи нову природуи свега што се храни покретом - преображење. Дотад, осоли ме миром и разумом да у свему и са свиманајпре са собом, том старом карикатуромнађем воду која се излива и улива у Тебе. (Опрости овакво узнемиравање)... http://upodobljavanje.wordpress.com/ https://www.facebook.com/Upodobljavanje Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука