Jump to content

Од 27 настрадалих најмање 11 преминулих

Оцени ову тему


Препоручена порука

Од 27 настрадалих најмање 11 преминулих

 

 

Ovo je jako veliki broj nastradealih i verujem da bi tuzilastvo ili ko je vec nadlezan morao da pokrene istragu o razlozima ovoliko zrtava i da utvrde eventualne propuster i odgovornost.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Настрадало 27 људи у поплавама

 

 

 

vucic%20obnova%20poplave%20srbija%20ebrd
Вучић на састанку са председником ЕБРД Сумом Чакрабартијем (Фото Бета)

БЕОГРАД – У Србији је у поплавама изгубило живот укупно 27 људи, од којих је најмање 10 или 11 преминулих, изјавио је премијер Србије Александар Вучић.

Не може се још тачно рећи број преминулих и погинулих у поплавама и то лекари, који врше обдукције треба да утврде, рекао је Вучић, на конференцији за новинаре у Влади Србије.

Нашли смо људе који су бежали у џипу, мислећи да ће избећи воду, а извукао се само један човек, навео је премијер.

----------------------------------------------

Вучић: Обнова земље у четири фазе

Премијер Александар Вучић најавио је да ће се обнова земље и санирање материјалне штете спроводити у четири фазе и то кроз обнову електроенергетског система, затим путне инфраструктуре, санирање штете на кућама и другим објектима и, што је од кључног значаја, креирање економског раста и обнову наше свеукупне економске енергије.

Вучић је на конференцији за новинаре рекао да је свакако највећа штета у електроенергетском систему Србије, да неће да процењује штету укупну у Србији, али да ће она бити више стотина милиона евра, а да ће само ЕПС имати више од 200 милиона евра.

Он је рекао да ће бити проблема да допремамо угаљ, да се на струји губи 500.000 до милиона евра дневно али и да ће се покушати да се покрене производња до 20 -25 одсто, мада ће бити проблема с довожењем угља на Колубару.

Према његовим речима путна мрежа је настрадала више него железничка и неки путни правци неће дуго бити отворени ни за путнички а посебно не за теретни саобраћај, али је поручио да одмах треба да се крене у обнову путне инфраструктуре у наредних 10 дана.

„Времена за чекање нема и људи морају да се крећу и то је први посао који ћемо обавити” поручио је премијер.

Он је навео и да ће се најхитније кренути у обнову кућа и то пре свега оних који су остали у потпуности без крова над главом и да ће се пробати да се тај посао заврши за два до три месеца.

Као четврти део Вучић је назначио креирање економског раста и обнову свеукупне економске енергије.

Мислим да је то од кључног значаја за напредак Србије, подвукао је Вучић.

Вучић је поновио да не постоји озбиљна процена штете и упозорио да оно што добија и што шаљу председници појединих општина боље да не коментарише.

„Нису грађани ту да од њих узима коме је колико воља” рекао је Вучић и додао да ти општинари рачунају да све своје губитке и минусе надокнаде новцем државе и грађана Србије.

„Неспособност нећемо да плаћамо”, закључио је Вучић.

----------------------------------------------

Идемо на раст, али остају мере фискалне политике

Премијер Александар Вучић изјавио је да ће Србија настојати да обезбеди привредни раст те да ће остати на постојећим мерама фискалне политике, иако су неке земље у окружењу прибегле смањењу плата и пензија због последица поплава.

„Покушаћемо да енергију људи, која је неретко важнија од новца, искористимо и постигнемо добре резултате”, рекао је Вучић.

Премијер је нагласио да ће токови новца, који је прикупљен за помоћ угроженима као и оног који ће се користити за обнову земље, сви грађани моћи да виде на новом сајту који се формира и који бесплатно раде волонтери, а да ће Министарство финансија водити рачуна о том послу.

„Моћи ћете да видите како је утрошен сваки динар. Објавићемо на билбордима колико је неки инфраструктурни пројекат коштао грађане”, рекао је Вучић.

До сада је, навео је, за помоћ нашој земљи прикупљено између 17 и 18 милиона евра.

 
 

http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Nastradalo-27-ljudi-u-poplavama.sr.html

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ovdje ima bar 150 ljudi kojima se gubi trag.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ovdje ima bar 150 ljudi kojima se gubi trag.

 

На интернету се помињу стотине, па на неким местима чак и хиљаде мртвих. Помињу се некакве хладњаче у које трпају лешеве, свашта нешто. Ако неко то измишља, онда још није измишљена ментална болест за такве особе. А ако је тачно, не смем ни да помишљам шта ће бити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На интернету се помињу стотине, па на неким местима чак и хиљаде мртвих. Помињу се некакве хладњаче у које трпају лешеве, свашта нешто. Ако неко то измишља, онда још није измишљена ментална болест за такве особе. А ако је тачно, не смем ни да помишљам шта ће бити...

Ok to za tolike mrtve moze biti izmisljotina, ali na vijestima uopste ne pominju da ima ovoliko nestalih, niti jedan niti 150... Broje se samo mrtvi i sve ostalo je u savrsenom redu...nesto tu zaista smrdi.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja čitam po netu i juče i danas priče o 3000 mrtvih u Obrenovcu. Najiskrenije se nadam da je u pitanju lupetanje gluposti naših retardiranih medija i listova...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто и ја сам то данас на нету прочитала о 3000 мртвих,9 беба,две труднице...Буди Бог с`нама,надам се да је само измишљотина људе који на тај начин стичу публицитет...

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni su verovatno objavili samo koliko tela je pronadjeno, moguce je da evidencija o nestalima nije azurirana, ali indikativno je da se nestali ne pominju .

 

Ali bez obzira, vec ovaj broj od 27 stradalih je suvise velik i tuzilastvo bi trebalo da reaguje momentalno. Neko mora biti odgovoran . Ne kazem, moze biti odgovoran i neko od stradalih jer nije hteo da napusti kucu a bio je pozivan ili neko drugi, u svakom slucaju to mora da se utvrdi i ne sme biti nikakve sumnje u rezultat istrage.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да тело које се потопи не може да нестане,оно плута на површини,све ми је ово помало бизарно и у дубини душе волела би да што мање буде жртава.. Ако број жртава премаши од ово што се сада објављује ту дефинитивно има пропуста..Мада људи су били позвани у много наврата да напусте своје домове..

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...