Jump to content

Uknuli i jauknuli svi Srbi i cestiti Hrvati! Cestiti fra. Tugomir Soldo i njegova ispovest! VREDI POGLEDATI!!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Za sve koji ne znaju,Srbin sam katolicke veroispovesti,i drzim do mog srpstva,i NE ZELIM da se odricem,ali isto tako zelim i nesto stvarniju,nesto realniju sliku o Katolickoj Crkvi da vam priložim! Naime,Katolicka Crkva sama po sebi ima raznih iskrivljenosti,ali i dalje sam u njoj,jer ima neke BESKRAJNO LEPE LEPOTE koje NIKO NEMA (bar po mojim osecanjima). A od svih ruznih stvari koje je Katolicka doktrina cinila,U POTPUNOSTI se ogradjujem! SVE sto su cinili,SVE sto su radili,bilo da je to mislima (odakle sve i dolazi) ,ili rečima,ili delima,ide ISKLJUCIVO NA NJIHOVU CAST I NA NJIHOV OBRAZ,I NA NJIHOVU SAVEST (ako su ih imali,odnosno ako ih imaju). Toliko o tome. Imam dragoceno svedocanstvo da vam priložim,svedocanstvo fra Tugomira Solde,koji je sluzbovao u Čapljini. Obimno je ovo svedocanstvo,ali mislim da ce vam se MNOGO SVIDETI!!! Dace vam nesto jasniju sliku o Katolickoj Crkvi i njenom delovanju u Hercegovini tokom Drugog svetskog rata. Al da ne dužim,evo vam link. I procitajte CELO svedocanstvo,ZNACAJNO JE DRAGOCENO!!! http://ivanlovrenovic.com/2013/07/%E2%80%9Euknuli-i-jauknuli-srbi-i-svi-cestiti-hrvati/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ko auto da reklamiras....

Opek kadett, trula visnja, vise truo - nego visnja.. vredi pogledati :D 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не би знали шта је радио фра Тугомир, али шта су радили остали фратри 40-их знамо јако добро...

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не би знали шта је радио фра Тугомир, али шта су радили остали фратри 40-их знамо јако добро...

 

i da je 99% njih radilo pogresno treba podrzati onog jednog ko je radio ispravno. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако но онај један не брише љагу са оних 99.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако но онај један не брише љагу са оних 99.

 

Imate veliki problem sto se fokusirate na lose a ne na dobro. ;)

Zlu se suprostavlja kada se to moze, ali se ne odrzava u zivotu time sto se stalno fokusira na isto, vec se fokusira na one koji su stajali na put tom zlu ili govorili protiv njega. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту добро драги наш Србине Милосављевићу? Које су то добро донели католички фратри Србскоме народу? Јел Јасеновац то добро?

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је ту добро драги наш Србине Милосављевићу? Које су то добро донели католички фратри Србскоме народу? Јел Јасеновац то добро?

 

Dobar je taj jedan sto se suprostavljao. Ili koliko god da ih je bilo. To je dobro. 

 

Ne znam sto ga konstatno ignorises kao da je nebitan, kao da se njegovo dobro ne racuna, vec samo njihovo zlo. Kao da je zlo jace od dobra.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ste citali tu ispovest fra Tugomira Solde,videcete pravu istinu sta je tamo bilo sve u Capljini. Jeste obimnije,al je JAKO DRAGOCENO PROCITATI! Inace,da kazem par reci. Fra Tugomir Soldo je i sam priznao da je pre rata (2. svetskog rata) otvoreno podrzavao ustaski pokret,jer je mislio da ce taj ustaski pokret doneti Hrvatima slobodnu drzavu. Ali kad je video pravu sliku te ustaske ideologije,shvatio je da mu vise nista ne moze ulepsati sliku te ustaske politike. Vise puta je i svoj zivot dovodio u smrtnu opasnost zbog njegove OGROMNE I ISTINSKE ZELJE da zastiti Srbe iz Capljine. Jedna od njegovih recenica,koju je rekao,jeste “Obracam vam se najpre kao covjek,zatim kao svecenik,i na kraju kao Hrvat“! Kad smo vec tu,i onaj omrznuti Alojzije Stepinac je zeleo dobro ugrozenim Srbima i Jevrejima,predlazuci im da mirno predju na katolicku veru,kako bi svoje zivote mogli da spase. Inace,ima JAKIH DOKAZA koji kazu da je Alojzije Stepinac vise puta dobijao otvorene pretnje od strane ustaskog rezima,zato sto je stajao u odbranu onih Srba i Jevreja. Inace,sam Alojzije Stepinac je bio ucesnik u srpskoj vojsci u slavnom proboju Solunskog fronta. Tacnije,koliko je on stvarno cinio zlodela,to je vec komplikovano a mzd i nerazjasnjivo pitanje,zato sto su komunistti nakon rata,puno zla hteli svojim protivnicima (ustasama i cetnicima) da pripisuju,zato da bi narodu sto vecu i velicanstveniju sliku o partizanskom pokretu,mogli da stvore! Tako i Alojzije Stepinac. On NIJE bio osudjen toliko zbog svoje saradnje sa vlastima NDH,koliko zbog njegove izricite antikomunisticke politike! Koliko je on stvarno kriv za sve ono sto mu se pripisuje,stvarno ne znam. Jer i jedna jevrejska istoricarka govori o njemu kao o nekome ko je mnogo pokusavao da zastiti ugrozene! Ali necu se upustati u takvu raspravu. U svakom slucaju,SVE sto je cinio,SVE sto je radio,bilo da je to mislima,ili recima,ili delima,ide ISKLJUCIVO NA NJEGOVU CAST,I NA NJEGOV OBRAZ,I NA NJEGOVU SAVEST!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad smo vec tu,i onaj omrznuti Alojzije Stepinac je zeleo dobro :.mislise. ugrozenim Srbima i Jevrejima,predlazuci im da mirno predju na katolicku veru :aplauz:   ,kako bi svoje zivote mogli da spase joooj .

 

Колико ту има добра нама је прилично јасно.

"Простимо људима да Бог нама прости, сви смо ми на земљи привремени гости."

А ти, Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никада ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала сво ју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и живиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу, и Он ће те осветлити и спасти. Амин.

Свети Владика Николај Велимировић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vama jeste,al memi nije jasno. I ne znam hoce li mi ikad jasno biti! Na kraju krajeva,ovo je tema o casnom fra Tugomiru Soldo,a ne o Alojziju Stepincu

 

Нисам прочитао ону новелу из линка, нисам баш толико докон....да ли је фра невин или није, остало је негде у другој димензији...ни лопов не признаје да је лопов...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...