Jump to content

Класична музика :)

Оцени ову тему


Препоручена порука

То је уобичајени начин певања тог доба. За то су им служили кастрати. Данас нико не може да изведе те арије, односно, ретко ко, па изазивају чуђење. Има и онај француз, не знам му име, то су данас. тзв колоратурни тенори. Имала сам ја друга у музичкој, имао је природно такав глас, али овде није могао да се школује, то су посебне катедере у иностранству.

    Музика  и  извођење  су  заиста  супер,  само ме  није  асоцирало  на  кастрате, јер је  женски

    глас, али  када  сам  поново  слушала,  видим  да  је  то  та  врста  музике  заиста.

    Хвала  Оља! 0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Гости
Guest Оливера

0205_whistling

Извођење је изврсно, али нажалост није мушки глас. Покушаћу да нађем оног француза, није кастрат, наравно, али он негује слично певање. Данас су ове арије готово заборављене, могу се чути у филму "Фаринели".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest Оливера

Такве арије можемо наћи код Вивалдија и Хендла.

Пошлушај прелепу арију  из тог доба. У то време жене се нису појављивале на позорници. Такве улоге су певали дечаци, касније кастрати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

teleman je tek likčina....sam se obrazovao muzički....  :) 0205_whistling 0205_whistling

ima dosta sličnosti sa bahom ponekad....

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...