Jump to content

Велики Раскол- да ли вјерујете у поновно успостављање јединства Источне и Западне цркве?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ма свака част свима , али православље је православље . Треба да се поштујемо и сарађујемо али не и да се ујединимо .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма свака част свима , али православље је православље . Треба да се поштујемо и сарађујемо али не и да се ујединимо .

 

Pa necemo sigurno da se ujedinjujemo tako sto ce da prihvatimo papu kao vrhovnog autoriteta. Cilj "ujedinjenja" je da katolicka crkva postane deo pravoslavne. To jes da papa postane patriarh. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A gde sam ja rekao da je vatikan "deo crkve hristove" .. rekao sam da su nam braca u Hristu - sto jesu, sa obzirom da se klanjaju istom gospodu kom i mi. 

badava si pisao.. bolje da si me pazljivo procitao, pa odgovorio na ono sto jesam pisao.

Па ни ту се не бих баш сасвим сложио. Они се клањају папи који је за њих ,,заменик Божији на земљи", који је ,,непогрешив" и чија реч је чак ,,важнија и од речи Апостола и свих Светитеља" (тако пише у догмату о папској ,,непогрешивости"). Тако да се за њих не може рећи да верују исто као и ми. Они чак и Свету Тројицу другачије виде од нас (филиокве и слична јеретичка учења). 

 

Vazda sa tobom jedan te isti problem. Crno belo gledanje, unitarisanje.  Kazes odredjeni svestnici u RKC su bolesnici koji oce da kanonizuju stepica ili prave mise fasistima. Tacno.  Ali sta je tu problem konkretno? Pa i odredjeni svestenici u SPC se ispostave kao bolesnici kada saznamo da prebijaju ljude lopatom, i kada ostanu svestenici sve dok na kraju ne ubiju nekog.  Papa je odgovoran za ono sto su radili njegovi prethodnici, podjednako koliko je i +Irinej odgovoran za ono sto je radio Peranovic.

 

Брате, пројекат ,,канонизације" Степинца није пројекат појединаца, то је пројекат на нивоу Ватикана и не може се поредити са Перановићем или неким  сличним случајевима. Дакле, то је сада већ ватиканска политика. Папа Јован Павле Други је још Степинца прогласио ,,блажеником", тако да ту нема ни говора о политици појединаца већ је у питању ватиканска политика. То је факт.

 

Morao bi da mi nadjes tacno sta je rekao, ne mogu da ti odgovorim na tvoju intepreciju +Pavlovih reci. Dakle nadji mi tacno sta je rekao, direktan citat pa cu da ti kazem jel politizacija ili nije. Sto se pavla tiche.. bese tema gde smo kacili +Pavla kako isto stoji sa tim katolicima i (ako se ne varam) u zajednickim sluzhbama....

 

Извињавам се, није то Патријарх Павле изјавио, већ  Митрополит загребачко-љубљански и целе Италије Јован. Моја грешка. А ево те изјаве:

 

Митрополит загребачко-љубљански и целе Италије Јован изјавио је да би папа Бенедикт XВИ, пре евентуалне посете Србији, морао да оде у Јасеновац " да се поклони сенима страдалника у Јасеновцу, као што је приликом посете Пољској одао пошту и жртвама Аушвица

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CDYQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.novosti.rs%2F%25D0%25B2%25D0%25B5%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B8%2F%25D0%25BD%25D0%25B0%25D1%2581%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B0%2F%25D0%25B4%25D1%2580%25D1%2583%25D1%2588%25D1%2582%25D0%25B2%25D0%25BE.395.html%3A393425-%25D0%259C%25D0%25B8%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%25D1%2582-%25D0%2588%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD-%25D0%259F%25D0%25B0%25D0%25BF%25D0%25B0-%25D1%2583-%25D0%2588%25D0%25B0%25D1%2581%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D1%2586-%25D0%25BF%25D0%25B0-%25D1%2583-%25D0%25A1%25D1%2580%25D0%25B1%25D0%25B8%25D1%2598%25D1%2583&ei=kCxvU8bLH6mc0AW71oCIBw&usg=AFQjCNEMNdUbmRoo_9s2IFpng9lp9bc2ig

 

Ja ne znam od kad je u hriscanskom duhu pokajanje za tudje grehove. 

 

Не мора да се покаје, али би извињење заиста било у духу искреног дијалога љубави. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...