Ромејац Написано Април 22, 2014 Пријави Подели Написано Април 22, 2014 САОПШТЕЊЕ ЕПАРХИЈЕ РАШКО-ПРИЗРЕНСКЕ ПОВОДОМ ИЗЈАВЕ МИНИСТРА ГАШИЈА Епархија Рашко-призренска примила је најновију изјаву г. Дардана Гашија, косовског министра за просторно планирање, као отворену провокацију која има за циљ да наруши међуетничке и међуверске односе на Косову и Метохији поготово сада у време највећег хришћанског празника Васкрсења Христовог. У тексту који је 21. априла објавио приштински Телеграф под насловом „Порушићу цркву Св. Никола“ (Gashi: Do ta rrënoj edhe “Sveti Nikollën”) поменути косовски министар износи неистините тврдњу да је још незавршена црква Св. Спаса у центру Приштине подигнута нелегално (Министар чак и не зна назив цркве, што само показује његову обавештеност о овом питању). Српска Православна Епархија Рашко-призренска поседује сву потребну документацију које су издале надлежне институције када је црква грађена и изјава поменутог косовског министра не може се другачије тумачити него као покушај етничке и верске дискриминације. Познато је да је у центру Приштине подигнута велика римокатоличка катедрала, а започета је и градња централне џамије. Дискриминаторски однос према Српској Православној Цркви наноси велику штету самом министру Гашију и институцијама коју представља, поготово због тога што је Српска Православна Црква недавно директно из самог врха владе Косова обавештена да влада подржава завршетак градње овог храма, о чему су обавештени и међународни представници на Косову и Метохији. Стога изјаву г. Гашија у најбољем случају можемо схватити као његову личну политичку авантуру која је у служби предстојећих косовских избора. Иначе, због својих неумесних медијских изјава и покушаја политизације питања културне баштине министар Гаши је већ блокирао рад мешовите Комисије за имплементацију заштићених зона којом поред њега председава и специјални представник ЕУ за српску православну баштину. Дато у канцеларији Епархије Рашко-призренске Грачаница, 22. април 2014. год. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
R.Žiskar Написано Април 22, 2014 Пријави Подели Написано Април 22, 2014 Не знам зашто се жале, кад ни Србија, ни Срби, ни Црква нису спремни да прекину сарадњу са окупаторима. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука