Jump to content

Volite li svoje praroditelje Adama i Evu?


Препоручена порука

  • Одговори 142
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Po čemu tema nije dobra i nosi neku drugu ne pravoslavnu krajnost?

 

Priča o Adamu i Evi je u Pismu kao nauk svima. A ne da se uči na njima.

  • Волим 1

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Priča o Adamu i Evi je u Pismu kao nauk svima. A ne da se uči na njima.

Ogo dobri čoveče voliš li ti tatu i mamu? Vidim da veruješ da je Adam bio ličnost... ili grešim?

 

Citiraj gde ne vidiš nikakav cilj odnosno gde vidiš stranputicu?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne doživljavam ih baš kao konkretne ličnosti ali ih svakako volim na ikoni vaskrsenja, tu su mi najsimpatičniji jer smo svi u toj ikoni, u toj drami spasenja

 

vaskrs.6842.jpg

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne doživljavam ih baš kao konkretne ličnosti

 

Sigurno imaš i razlog za to profesore.

 

Citiraj gde ne vidiš nikakav cilj odnosno gde vidiš stranputicu?

 

U proučavanju pada dobri čovječe. 

  • Волим 1

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sigurno imaš i razlog za to profesore.

 

 

 

 

U proučavanju pada dobri čovječe. 

Ne dobri moj Ogo, već sam zabrinut jer ne osećam jaku ljubav prema onim koji su nas rodili. Rekao sam i na samom početku, da i pored toga svaki njihov bol (pad) i ja preživljavam bez da ropćem na njih ili na Boga živoga.

 

Poslušali su Boga da se množimo i napunimo zemlju, tako smo se rodili i ti i ja, pa u tom pravcu tražim ljubav prema očevima našim sve do Adama.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne dobri moj Ogo, već sam zabrinut jer ne osećam jaku ljubav prema onim koji su nas rodili. Rekao sam i na samom početku, da i pored toga svaki njihov bol (pad) i ja preživljavam bez da ropćem na njih ili na Boga živoga.

 

Poslušali su Boga da se množimo i napunimo zemlju, tako smo se rodili i ti i ja, pa u tom pravcu tražim ljubav prema očevima našim sve do Adama.

 

Ja se već brinem za to tvoje poricanje, iskren da budem.

Ljubav prema nekome se ne traži u horizontalnoj ravni nego u vertikalnoj. Vremenska skala je iluzija, shvataš?

  • Волим 1

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se već brinem za to tvoje poricanje, iskren da budem.

Ljubav prema nekome se ne traži u horizontalnoj ravni nego u vertikalnoj. Vremenska skala je iluzija, shvataš?

Potpuno te shvatam zato mi i smeta moje poricanje. (u borbi sam ako si živ budi u blizini) Ovo u zagradi sam pročitao od Tanje1 i neću nikad zaboraviti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znanje je stvar perspektive. Znanje je interpretacija stvari kakve jesu. Dakle, kao prevod sa jednog jezika na drugi.

Može se reći prevod sa jezika bića, na jezik znanja, artikulaciju. Znači, jezik na koji se prevodi, mora biti ni manje ni više nego logos.  To je dijalektika - govoriti precizno o stvarima.

Tako se može i jasnije shvatiti kada je Bog pomeo jezike u Vavilonu. Ta pometnja i danas traje.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

preterujessssss, nase je da se pokajemo a ne da sebi dozvoljavamo da trazimo ljubav prema svetiteljima kako mi zelimo,oni su zivi i treba se obracati prema njima sa strahopostovanjem, sa poniznoscu pa to je ujedno i dokaz ljubavi prema njima, i nista vise od toga.. a ovo sto kazes trazis nekako da nadjes ljubav prema njima to ti prelazi u mastu i ti stvaras neki novi svet u kome su svetitelji po tvojoj volji izmisljeni i tu se dolazi do silazenja sa uma tako da pazi sta radis..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

preterujessssss, nase je da se pokajemo a ne da sebi dozvoljavamo da trazimo ljubav prema svetiteljima kako mi zelimo,oni su zivi i treba se obracati prema njima sa strahopostovanjem, sa poniznoscu pa to je ujedno i dokaz ljubavi prema njima, i nista vise od toga.. a ovo sto kazes trazis nekako da nadjes ljubav prema njima to ti prelazi u mastu i ti stvaras neki novi svet u kome su svetitelji po tvojoj volji izmisljeni i tu se dolazi do silazenja sa uma tako da pazi sta radis..

Ovo je tako sigurno rečeno...je li u pitanju lično iskustvo?

Sledeće pitanje je - Ispred moj kuće je neonska reklama...prelijepa. Treba li da joj vjerujem?

Vidim je jasno....treba li da ima veći značaj upravo jer je vidim tako veliku i blistavu?  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

preterujessssss, nase je da se pokajemo a ne da sebi dozvoljavamo da trazimo ljubav prema svetiteljima kako mi zelimo,oni su zivi i treba se obracati prema njima sa strahopostovanjem, sa poniznoscu pa to je ujedno i dokaz ljubavi prema njima, i nista vise od toga.. a ovo sto kazes trazis nekako da nadjes ljubav prema njima to ti prelazi u mastu i ti stvaras neki novi svet u kome su svetitelji po tvojoj volji izmisljeni i tu se dolazi do silazenja sa uma tako da pazi sta radis..

Ma gde si ti video da je moja mašta u sagledavanju mrtvih?

 

Ljubav je brate podvig, ona nastupa svakim danom sve jača i jača i u Hristu se  ne kvari  u sve vekove.

 

Inače ja nisam taj koji nema ljubav prema svojim praroditeljima već mislim da mi je preslaba.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma gde si ti video da je moja mašta u sagledavanju mrtvih?

 

Ljubav je brate podvig, ona nastupa svakim danom sve jača i jača i u Hristu se  ne kvari  u sve vekove.

 

Inače ja nisam taj koji nema ljubav prema svojim praroditeljima već mislim da mi je preslaba.

 

oke radi kako hoces, ali znaj mozes uspeti u svim podvizima ali ako nema pokajanja onda se propada dzaba sve ostalo.

treba se malo spustiti na zemlju i ne preterivati u nicemu, sve najbolje

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...