Jump to content

Операција: "Савезничка сила". Бомбардовање СРЈ 1999. године


Препоручена порука

Evo, ove su oni trogloditi bombardovali tri meseca ...

 

 

pa ti supci ove nisu no videli a kamo li pogodili ...

 

A da su se drznuli kojim slucajem da udju napravili bi kasu od NATO-a 

 

 

Tako da , tebi moze da se svidja ili ne, ali Nato nije vojnicki porazio Srbiju ali jeste je ucenio civilnim zrtvama i sve sto je izdejstvovao je ulazak UN trupa a ne NATO trupa na Kosmet ...

 

Znaci, duvanje je palo ...  A wesly Clark je zbog neuspeha sutnut u prevremenu penziju ...

 

pazi, ne mogu da potrefe tenk za tri meseca ali su potrefili ambasadu u Beogradu ...

 

kakve vojnicine ...

 

:))  :))  :))  :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 548
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

pa po civilnim ciljevima sto i jeste u njihovom duhu ali nisu i nece voljnicki poraziti Srbiju.

 

Imali smo hrabre ljude kao ti da je brani iz italije! Blago nama.  :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas sta je bio problem sa bombardovanjem Srbije i gde je Milosevic pogresio?

Trebao je da mobilise svih 7 miliona ...tada ne bi bilo zrtava na nasoj strani ...

 

 

A oni papci samo civile umeju da pogode ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova ljubav koju imaju Crveni BAron i srdjan me podseca na onu narcisodnu ljubav coveka prema sebi, gde covek sam za sebe veruje da je u svemu najbolji, najjaci, super, sve on ima bolje. A znate svi takve ljude. E tako Baron, Srdjan i slichni veruju za Srbiju. 

Ја незнам како је било код тебе пре него што сам се ја појавио на форуму,али могу да видим да код тебе увек има забаве.

Сад немаш никакву дискусију и расправу самном,пеглаш се са неким другим,није моја ствар,не интересује ме.Али ме опет помену,нити ти шта казах,нити противречих данас.

Данас у дан Господњи ме не интересује да се бавим полемиком око било чега,зато молим да ме не прозиваш.

Хвала

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја незнам како је било код тебе пре него што сам се ја појавио на форуму,али могу да видим да код тебе увек има забаве.

Сад немаш никакву дискусију и расправу самном,пеглаш се са неким другим,није моја ствар,не интересује ме.Али ме опет помену,нити ти шта казах,нити противречих данас.

Данас у дан Господњи ме не интересује да се бавим полемиком око било чега,зато молим да ме не прозиваш.

Хвала

 

Prvo, nauci da pises "ne znam" odvojeno. Jedno je napraviti lapsus par puta. 

Drugo kako da te ne prozivam, kada se ti prvi ubacas u diskusiju koju ja imam sa baronom? Znaci ti mozes da uabcas doskocice, al ja ne mogu da prokomentarisem te doskocice?

Trece, to sa kim se u kolo hvatas, govori dosta o tebi. Svaka ptica svome jatu. :) 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imali su po 200-250 aviona u vazduhu svakoga dana i tako tro meseca i oni srokaju pola tuceta tenkova za to vreme .. pa srbi bi bili efikasniji sa vazdusnim puskama od njih ...

 

Jedino sto si u pravu da su (mozda) potrosili vece pare nego sto su stete napravili. Ali to ne znaci dobijen rat. 

To da smo imali neke manevre, to stoji. Ali ti ne pricas o trikovima, care, ti bulaznis kako smo mi tu dobili a oni otisli podvijenog repa. Da te podsetim, ostali smo bez 15 % teritorije, a ti tu brojis tenkove.

 

E moj ti..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo, nauci da pises "ne znam" odvojeno. Jedno je napraviti lapsus par puta. 

Drugo kako da te ne prozivam, kada se ti prvi ubacas u diskusiju koju ja imam sa baronom? Znaci ti mozes da uabcas doskocice, al ja ne mogu da prokomentarisem te doskocice?

Trece, to sa kim se u kolo hvatas, govori dosta o tebi. Svaka ptica svome jatu. :)

Нити сам те цитирао,нити сам теби лично написао.

Написао сам њему,и оставио неко своје мишљење о расправи коју сте повели не везано за било кога.

Погледај своја писанија тамо на предходном форуму па ми онда нешто реци,ја већ не правим толико грешака а свако их прави.

 

Јеванђеље по Матеју глава 7

4. Или, како можеш рећи брату свом: Стани да ти извадим трун из ока твог; а ето брвно у оку твом?

5. Лицемере! Извади најпре брвно из ока свог, па ћеш онда видети извадити трун из ока брата свог.

 

Слободно можеш да расуђујеш,пресуђујеш,осуђујеш,не дотиче ме.Оно што ја видим је да из тебе говори гордост.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako Rusi imaju sigurno nebo u smislu fantastične pokrivenosti PVO, pitam se koliko bi para bilo dovoljno da i nama obezbede nebo kako bi mogli da se samo usredsredimo na kopnenu invaziju u odbrambenom smislu. (možda oružje postoji ali samo ako ga Rusi kontrolišu i nije na prodaju)

 

Malo je off ali takvi su bili i komentari na ovu temu, pa ako ima neko ko bi znao odgovor nek nam napiše molim.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako Rusi imaju sigurno nebo u smislu fantastične pokrivenosti PVO, pitam se koliko bi para bilo dovoljno da i nama obezbede nebo kako bi mogli da se samo usredsredimo na kopnenu invaziju u odbrambenom smislu. (možda oružje postoji ali samo ako ga Rusi kontrolišu i nije na prodaju)

 

Malo je off ali takvi su bili i komentari na ovu temu, pa ako ima neko ko bi znao odgovor nek nam napiše molim.

Не знам колико пара,сигурно много много,и вероватно их никада нећемо имати.

Да има пара производили би се борбени авиони,а једва се купе 3-4.

Кад би поклонили било би супер. :D

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ne treba nam nista od toga, mi kolko eona vec ratujemo, treba da smo naucili sta znaci biti majstor borilacke vestine, a to je onaj koji na bilo koji nacin izbegne tucu.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам колико пара,сигурно много много,и вероватно их никада нећемо имати.

Да има пара производили би се борбени авиони,а једва се купе 3-4.

Кад би поклонили било би супер. :D

Možda će hteti da zaštite svoj južni tok.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda će hteti da zaštite svoj južni tok.

:D  хаха

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obeležavanje NATO agresije: Alijansa hoće i na Rusiju

 

R. Dr. | 22. mart 2014. 09:15 | Komentara: 47

Počelo obeležavanje 15. godišnjice od bombardovanja Jugoslavije. Živote izgubilo 4.000, a teško ranjeno oko 10.000 građana. Uzroke napada Alijanse razmatraće više od 120 gostiju iz sveta

 

dru-nato-agresija_620x0.jpg

 

BOMBARDOVANjE Srbije i Crne Gore 1999. godine i poslednji događaji u Ukrajini imaju zajedničku nit - težnju ka širenju NATO na istok i izlasku ovog saveza na granicu sa Rusijom. Svako ko ne pristaje na ovu vrstu novog imperijalizma, neprijatelj je SAD i zapadnih država. Na tom putu našla se 1999. godine i SR Jugoslavija.

 

Ovo je jedan od zaključaka u petak započete konfenerencije evropskog dela Svetskog saveta za mir, koja se održava u Beogradu. Izvlačeći pouke iz 78 dana rata 1999. godine njegovi učesnici založili su se za rešavanje kriza dijalogom i uz uvažavanje vitalnih interesa svih država.

Skup Svetskog saveta za mir deo je šireg programa obeležavanja 15 godina od bombardovanja Jugoslavije 1999. godine koja se održava pod zajedničkim nazivom „Da se ne zaboravi“. Kruna ovogodišnjeg obeležavanja napada NATO je međunarodni skup koji će, pored domaćih, okupiti više od 120 učesnika iz više stranih država.

Konferenciju pod nazivom „Globalnim mirom protiv globalnog intervencionizma i imperijalizma“ koja se u subotu i nedelju održava u beogradskom Sava centru zajednički organizuju Beogrdski forum za svet ravnopravnih, Klub generala i admirala Srbije i Subnor.

- Reč je o centralnom događaju na kome će još jednom biti analizirana odgovornost za žrtve i štetu nastalu u agresiji NATO - kaže Živadin Jovanović, predsednik Beogradskog foruma za svet ravnopravnih. - Očekujemo prisustvo oko 1.200 uglednih gostiju, koji će učestvovati u raspravi sa najeminentnijim svetskim teorotičarima antiglobalizma.

 

IZLOŽBA O STRADANjUU OKVIRU obeležavanja 15. godišnjice NATO bombardovanja biće otvorena izložba „Agresija NATO, 15 godina posle“. Reč je o restrospektivi stradanja srpskog naroda 1999, koja ima više celina: agresija, odbrana otadžbine, žrtve agresije, ekološke posledice, protesti kod nas i u svetu, život pod bombama NATO-a i posledice agresije. Od posebnog značaja je deo izložbe koji svedoči o ekološkoj katastrofi - ekocidu, pogubnoj upotrebi municije sa osiromašenim uranijumom koja i danas ubija, a to će činiti još mnogo decenija i vekova.

 

Kao učesnici konferencije najavljeno je nekoliko desetina stranih akademika, profesora, stručnjaka za bezbednost novinara i publicista iz desetak stranih država. Među govornicima će biti ruski spoljnopolitički analitičar bivši general Leonid Ivašov, bivši šef kontraobaveštajne službe NATO admiral Elmar Šmeling, akademik SANU Jelena Guskova, nekadašnji potpredsednik ruske Dume Sergej Baburin. Učešće je najavio i bivši nemački diplomata Klaus Hartman, koji je danas na čelu Nemačkog društva slobodnih mislilaca, profesor Univerziteta u Čikagu Džon Pitermaher, publicista iz SAD Dijana Džonson.

 

- Tokom agresije NATO 4.000 građana je izgubilo život, a teško je ranjeno oko 10.000 građana - naglašavaju u Klubu generala i admirala Srbije. - Više od dve trećine ljudskih žrtava bili su civili. Koliko je života izgubljeno od posledica oružja sa osiromašenim uranijumom, kao i od zaostalih kasetnih bombi posle oružane agresije, teško da će ikada biti utvrđeno.

 

Učesnici konferencije razmotriće najnovije pokušaje svetskog intervencionizma u kontekstu međunarodnog prava i uloge Ujedinjenih nacija. Kršeći osnovne norme međunarodnog prava, NATO je tokom 78 dana neprekidnog bombardovanja razorio ekonomiju, infrastrukturu, javne službe, radio i TV centre i predajnike, vredna kulturna i istorijska dobra. Ekonomska šteta od agresije procenjuje se na preko 120 milijardi američkih dolara.

 

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:483763-Obelezavanje-NATO-agresije-Alijansa-hoce-i-na-Rusiju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...