Jump to content

Путин је увредио Светог Руског Цара Мученика, називајући га"Никола Крвави"?!

Оцени ову тему


ПиП

Препоручена порука

Sve je potrebno uzeti u obzir pre no što se donese odluka o kanonizaciji bilo koga. A o čudima sada neću ni da govorim...

 

А ти си то размотрио боље од Руске Православне Цркве?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Отац архимандрит Методије је заменик игуман манастира Валаама, који колико је мени познато припада Руској Православној Цркви. А МПЦ припада колико што и вл. Григорије Захумски припада РКЦ.

 

Човек је Македонац, и када му је отац преминуо служио је опело са клирицама из МПЦ (али не и литургија).

 

Utoliko crnje po njega...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nije svetac onaj koga mi proglasimo za svetitelja, već onaj koga Bog proglasi za sveca... :bendoff:

 

А пошто Бог делује кроз Цркву, Бог светитеље проглашава кроз Цркву. Наравно, има много скривених светитеља, који нису проглашени, јер њихова светост треба тек да се открије, дал у овом, ил оном веку, то не знамо...

 

Тако да је велика јерес причати о неким "политичким" светитељима, које је прогласила једна, света, саборна и апостолска Црква. Можда би се то чак могло назвати хулом на Духа Светога, који делује кроз Цркву. Јер ко тврди да Црква проглашава "лажне" светитеље, тај тврди и да су јој и Свете тајне лажне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само једно слободно размишљање: покушати установити фиксиране и статичке схоластичке критерије за категорију светости у Православној цркви, је већ у старту промашај. Може се навести море аргумената и критерија, али све и да их сада све набрајамо, не могу се сасвим рационализовати, јер ко то од нас има увид у Божије критеријуме за било шта? Покајани разбојник је први ушао у Рај ("заједницу светих", да се тако изразим) и то без формалног крштења (гле чуда), а ми смо,на концу конца, сви призвани да будемо свети...Када би почели тим критеријумима да испитујемо и сопствену историју Цркве, ствари би се помало искомпликовале...Бог зна, а ако је Црква руковођена Духом Светим препознала некога као светитеља- ко смо ми  да то оповргавамо?

Ето, праштајте...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...