Jump to content

Путин је увредио Светог Руског Цара Мученика, називајући га"Никола Крвави"?!

Оцени ову тему


ПиП

Препоручена порука

ne znam stvarno po kom podvižničkom životu se istakao poslednji ruski stvar...ako bi neko hteo da mi otvori oči... :.mislise.

 

mi srbi možda treba njemu da zahvalimo što danas uopšte postojimo, recimo meni to prvo pada u oči

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a i nije prvi puta da putin previše popije pa ne zna šta radi, ja mu nikada neću zaboraviti kada je zvao stevana mesića na proslavu 60 godina pobjede nad fašizmom i dao mu orden za zasluge hrvatskog pučanstva u antifašističkoj borbi, dakle da ti se želudac okrene, jel treba pomenuti da niko od srba nije ni pozvan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко год мисли да је комунизам "инсталиран" због било чега другог, грдно се вара.

 

Дакле, једини циљ бољшевика и касније комуниста је обрачун са православљем? Занимљива теза, не могу се сложити са њом, просто мислим да нема опипљивих историјских доказа за њу, иако је обрачун са религијом заиста био један део плана комуниста, пре верујем да су је имали на мети јер је представљала део старог уређења и јер су је комунсити видели као конкурента у борби за власт, а не јер иза комуниста стоје сатанисти или тако нешто... У том контексту не мислим да је цар Николај страдао само јер је бранио православље.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a i nije prvi puta da putin previše popije pa ne zna šta radi, ja mu nikada neću zaboraviti kada je zvao stevana mesića na proslavu 60 godina pobjede nad fašizmom i dao mu orden za zasluge hrvatskog pučanstva u antifašističkoj borbi, dakle da ti se želudac okrene, jel treba pomenuti da niko od srba nije ni pozvan

 

Путин није у току и не зна да је "Стеван" у међувремену променио веру и нацију. :)

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, једини циљ бољшевика и касније комуниста је обрачун са православљем? Занимљива теза, не могу се сложити са њом, просто мислим да нема опипљивих историјских доказа за њу, иако је обрачун са религијом заиста био један део плана комуниста, пре верујем да су је имали на мети јер је представљала део старог уређења и јер су је комунсити видели као конкурента у борби за власт, а не јер иза комуниста стоје сатанисти или тако нешто... У том контексту не мислим да је цар Николај страдао само јер је бранио православље.

 

Наравно да нема доказа у смислу да су комунисти отворено рекли да су сатанисти. 99,9% комуниста није било ни свесно коме служи. У том контексту ја говорим.

     Прочитај ако ниси, књигу од Достојевског "Зли дуси" у којој Достојевски пророчки види скоро 100 година унапред шта ће се десити ако се прихвате револуционарне идеје комунизма, које су већ у време када је књига настала, убациване у руски народ из западне европе. Комунизам је креација оних којима је православно царство била репрека да прошире своју политичку, економску и верску моћ.

     На крају крајева, ни један догађај на овом свету, па и најмањи, а поготово оваквих размера као што је револуција у Русији није ништа друго него стална борба добра и зла у свету и само у том контексту се може исправно појмити историја човечанства.

 

Препоручујем ти и књигу од Светог Николаја Српског: "Рат и Библија".

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Требало би разликовати лични став Путина и његово обраћање у јавности широким народним масама.

 

Овако када се обраћа јавно политичар користи опште познате и прихватљиве појмове па је тако употребио и синоним крвави за Светог Цара као што неко горе рече јер је тако познат још од бољшевика.

 

Није му то на част, али политика са собом носи одређена правила, треба разумети да постоји јасна дистинкција између личног става и обраћања за јавност.

 

Варате се ако мислите да пуну карактеризацију личности и дела Владимира Путина можете да сложите из његових многобројних изјава за медије.

 

Верујте он је приватно сасвим нешто друго.

NATO STEP BACK NO PLACE FOR YOU IN SERBIA!!!

EU YOU WILL NOT CONQUER LAND OF THE SERBS!!!

СРБИНЕ БРАТЕ ЗАР ИМ ВЕРУЈЕШ? ЖЕЛЕ НАМ ЗЛО ЛИЦЕМЕРИ ЗАПАДА, НЕ ДАЈ СЕ ПРЕВАРИТИ!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovde govorim o Nikolaju drugom i Alojziju, koje svrstavam u isti koš.

 

Kakav kolosalni promasaj!...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цар Николај је велику пажњу поклањао потребама Православне цркве. Даровао је велике прилоге за изградњу нових цркава, па међу њима и за храмове који су се налазили изван Русије. Током година његове владавине, број парохијских цркава увећао се за више од 10.000, отворено преко 250 нових манастира. Цар је посебно уважавао Светог Серафима Саровског за чију се канонизацију упорно залагао и присуствовао 1903. године, а Свети отац Јован Кронштатски заузимао је у царевом срцу посебно место. Царски пар се одликовао дубоком религиозношћу. Jedan detalj iz zivota svetog cara..

 

Upravo tako.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На крају крајева, ни један догађај на овом свету, па и најмањи, а поготово оваквих размера као што је револуција у Русији није ништа друго него стална борба добра и зла у свету и само у том контексту се може исправно појмити историја човечанства.

 

Занимљива теза. Повлачи доста занимљиве посљедице, али на крају нереалне. У многим повјесним догађајима тешко је одредити "д гуд гајз" и "д бед гајз". У великој већини случајева нема црног и бијелог, него само нијанси сиве. А повијест је и краљица ироније, па често из неких, на први поглед лоших ствари изађу неке добре ( а и обрнуто, из, на први поглед, добрих идеја или ствари изађу рђаве посљедице ). Примјер за прво би био ускогруди интерес енглеске властеле која је на силу издејствовала Магну Карту. Њих је баш било брига за обичне људе. Они су слободу хтјели за себе. А временом, ето, на том темељу су се градили британски парламентаризам и демократија, а то је данас један веома, веома зрео политички систем у УК. За друго је комунизам веома добар примјер. Почео је као идеја да радници имају више права, боље услове рада, једнакост свих, утопија гдје нема гладних, гдје сви раде. Стварно лијепо, зар не? А шта се на крају добило? Један тоталитарни систем који је мало чега квалитетног произвео. А и оно што јесте квалитетно било, то су биле шпијунске агенције и оружје ( АК-47, алфа и омега за сва оружја :D ).

 

Повијест је веома комплексна и суптилна. Све чиме се она бави треба прихватити хладне главе и са одређеном резервом. Па, Путин је цара Николаја назвао надимком који му је дат због великог крвопролића које се десило за његове владавине. На то се надимак и односи. Није то увреда или унижавање, него чињеница. Исто као што се каже "Иван Грозни".

 

Сада, разумијем да је ово неочекивано од Путина. Он је човјек који покушава да врати православље као главну покретачку силу и основ друштва у Русији. Али није овим омаловажио ни унизио цара Николаја. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је због ових доприноса Цркви и личне религиозности проглашен за светитеља, а не само због чињенице да је убијен од бољшевика, онда је то скроз друга ствар и све је јасно. 

 

Kad se neko pribraja liku svetih, ispituje se ceo njegov zivot, a ne samo kako je zavrsio. Narocito se obraca paznja na moguca cudesna znamenja u vezi datog svetog. A u Rusiji ima vise ikona (cele) carske porodice koje su mirotocive...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бољшевици су га звали "Крвави Николај" у вези са 9. јануаром 1905. године

(стрељање радничке манифестације у Санкт-Петербургу) и са таквим надимком је био

у совјетској популарној историографији.

Путин је од основне школе учио то а и цела нација на часовима историје.

Тако да им не треба замерити то у говору.

Поготово што се то нас не тиче. То су Руска посла.

 

Dobro uoceno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Он је човјек који покушава да врати православље као главну покретачку силу и основ друштва у Русији.

 

Да, чини ми се да и у Русији, као и у свим пост-комунистичким земљама (бар оним које нису све време доживљавале комунизам као нешто страно и мање или више се бориле да га се ослободе, као можда Пољска) имамо ситуацију да је једна идеологија нестала, а њено место није заузела ниједна друга, што се тако очито види код нас, народ више не верује ни у шта, од њега се не може очекивати да се уједини и жртвује ако треба због било чега... Нисам сигуран да је православље икад игде било нити да ће икад бити способно да одигра такву улогу, јер кад бисмо имали масу појединаца истински православних, то би био рај на земљи, Царство Божије би дошло одоздо а не са Неба, што ми не делује баш могуће. :) на страну то што лично не верујем да колективитети могу бити православни, хришћански, муслимански итд. у строгом смислу речи, јер ми се чини да само појединац може бити хришћанин, у пуном значеу речи.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...