Jump to content

ЛИТУРГИЈСКИ ПРЕПОРОД КОД НАС-приближавање Ватикану или приближавање народу?!

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

Znaci idem pravo u pakao. A sta ako je to sto vi radite jeres?

?? ????,??? ??  ??????? :smiley:.

???? ???? ?? ?????? ??????? ????????? ?? ??? ?? ?????? ?? ?? ???????? ??? ??????? ??????????. ???????? ??? ???????? ?? ??? ????,? ?? ??.

??????

??? ??? ????? ????? ?? ?????????? :

????? (???. ???????, haíresis; ?? ????????, haireomai - ????????) ?? ? ???????????, ? ??????? ? ?????????? ? ???????????? ?????, ???????? ??? ??????? ? ??????? ???????, ???? ?? ????????? ?? ????????? ????? ?????. ? ????? ???????, ????? ?? ????? ? ??????????, ???????? ??? ?????, ???? ?? ????????? ?? ???? ???? ?? ????? ?????????? ??? ?????????. ????? ??????? ? ??????????? ???????, ? ??????? ? ????? ??????, ?? ???????? "??????????? ??????". ???? ???????? ???? ?? ????? ???????? ?????????????? ??? ????????? ?? ??????????.

????????, ?????? ???? ? ??????? ???????? ???????? ?????, ???????? ?? ????????? ???????? ?????. ???? ?? ? ?????????? ?????? ????????????, ??????? ?????????. ??? ?? ? ???? ??????? ?? ????? ? ???????? ????? ???????? ??? ?????? ??????, ????? ?? ????? ???????? ????????? ????? ?? ???? ???????.

????? ?????? ????? ??????????? ???? ????? ??????? ?????? ? ???????? ????. ?????????? ?????? ?? ????? ?? ???? ??? ???????? ????????? ?????. ??????? ?? ???? ???? ????. ??????? ?? ????? ?????????? ?????? ??? „?????? ???? ???? ??????????“.[1]

? ???????? ??????????? ?? ?????? ???????? ???? ???? ???? ?? ?????? ????? ????????. ?????????? ?? ?? ???????? ???????: "???????? ?? ?????????? ????????", ? ????? ???? ?? ???? ???????? ????? ??? ?????? ?????????. ?. ????????? ???????? ?? ??, ?? ??????? ????? ??????, „???????? ???????? ???? ??????????“, ??????? ?? ?? ??? ?????? ?????????? ?????? ???????? ??????? ???????. (??????????? ??????????, 77.)

??????? ?? ?? ??????? ????? ?????????? ? ???? ???????, ???? ?? ??? ?????? ?????? ??????? ????????? ???? ??? ?? ?? ?????? ????????? ???????. ???? ?????? ? ????? ???????? ???????? ?? ???????? ???????? ????, ???????? ?? ???????? ? ?????? ??????? ????? ?????. ???? ?? ???????? ????? ????????? ?? ????????? ???? ????????? ????????, ?? ?? ??? ???????? ??? ?????????? ?, ???????, ??? ???????.

??????? ??? ????????? ?? ????????, ?? ??????, jep ??????? ??? ? ??????? ?? ?????. ?? ?? ??????? ??????? ?????????? ???????????, ???????????????? ????????????? ??????. ??????? ??????? ???????? ????????? ???? ??????, ? ?????? ????????? ????????? ???????????? ????????? ???????? ??????? ??????????? ????????????, ???? ?? ??? ???????? ???????????.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%88%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Znaci idem pravo u pakao. A sta ako je to sto vi radite jeres?

U pakao? A sta ako je ovo jeres a sta ako je ono jeres... kolaricu panicu...en den dino sava raka tino... voli me ne voli me... bacanje novcica....zaista, kako da utvrdimo da li smo u pravu ili koja ''struja'' je istinita ako smo iscrpli sve relevantne, a gore pomenute, nacine? Uhhhh, veliki problem je pred nama, pogotovo ako smo sebe stavili u centar zbivanja i merenja. Bas me zanima, decu pricescujete na svakoj Liturgiji ali sebe ne, zbog cega tako radite ako se zna da deca sleduju primer roditelja ili, jos bolje, do koje godine ce biti dostojni pricescivanja na svakoj Liturgiji? 7, 9, 12, 15? Sta je reper dostojnosti po vama, posto drugo merilo ocigledno nije relevantno u vasem poimanju Liturgijskog sabranja.

Otvorenog uma-otvorenog srca, mir vam - Ugrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ???? ?? ?????? ?? ?????????, ????? ????? ??? ??????? ??????? ? ?????.

?????, ?????? ?? ??? ? ?????? ?? ???? ??????????? ????????? ???? ??????? ???????? ?????????? ???????? ??? ?????? ???? ? ??????? ?????? ??????? ??????? ?? ???????? ????? ????????? ????????? ?????? ???????????? ? ?????? ?? ?? ?? ??????? ??????? ?? ?? ???? ? ????????.

? ?? ?????? ?? ?? ?????? ???? ???????? ????? ? ????? ?? ??? ?????.

??? ??????? ?? ?????: ???? ??? ????? ??????? ? ??????? ?????, ???? ?? ???????? ????????? ?????? ????????? ? ??????? ????????? ???????? ??????????, ???? ????? ?? ???? ?? ????? ?? ????? ????????? ???????? ? ??????? ?? ??? ?? ???????? ???? ???? ?????? ??????.

????? ??? ?? ??????? ?? ????? ? ????? ???? ????? ?????????? ?? ???? ??? ???? ???.

????? ?? ??????? ??????????? ??? ???? ?? ???????? ??????? ?? ????? ?????? ????.

?? ?????????, ??? ?? ??? ?????? ? ?????, ???? ????? ?????? ????? ???????, ?? ?????. ? ?? ???? ?? ???? ????, ?? ????? ???? ?????? ?????? ??? ?? ????? ?????.

??? ????? ??? ????? ?? ?? ?????

???? ???? ????? ????? ?? ????????? ? ?????????? ??? ?? ?? ??????????? ?????? ? ?? ?? ?? ???????? ...

?? ???? ???? ??? ?? ?????, ''???????'' ???????????, ? ??????? ?? ?????? ???? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Nemojte da mislite da je ovo sto sam pisao preporuka za druge. Jel ja zivim u Beogradu i ovde toga hvala Bogu nema. A i ja nisam pozvan da odlucujem o tome, ali sam ovo napisao zbog toga sto neki ovo uporno zagovaraju.

????? ????? ?????, ?? ?? ?? ????????, ? ???? ?? ???? ??????? ???????????? ???? ?? ?????? ? ???? ?? ????? ?? ????? ?? ?? ??? ?? ???????????? ? ???? ?? ???? ????, ?? ????? ?? ????? ??? ?? ???? ?? ????? ????? ?????????? ?? ?? ???? ?????? ??? ??? ??????

?????, ??? ?? ????? ?????? ????????? ????????? ?? ????????? (? ?? ????? ?????? ????), ????? ?? ?? ????? ?? ???? ?????? ???????????. ???? ???? ?? ?????? ??? ??? ??????. ??????? ?? ?? ??????? ?? ???? ???? ????? ?????? ??????, ? ????? ????? ????????? ???? ????? ????? ?? ???? ???????.

???? ???? ?? ???? ????? ?????: ??? ??????? ?????? ??? ???? ??? ?? ??? ? ??????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam juce na prepodobnog Romila Ravanickog bio u manastiru i kad sam video otvorene dveri i novotarenje nisam hteo da pricestim decu.

Ово је за исповест,јер представља неверовање у претварање хлеба и вина у Тело и Крв Христову на православној литургији коју служи православни канонски свештеник СПЦ.Наравно вероватно произилази из незнања,али зато постоји исправљење и учење.

Ово по мом мишљењу прествавља хулу на Духа Светога,наравно ту су оци па нека они просуде дал` јесте или није.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Krv je padala ali uvek pravoslavna, zato sto oni koji misle da je nesto novo ispravno uvek to pokusavaju da ispune silom.

? ??? ?? ???? ???? ??? ?? ?? ?????, ? ??? ??????? ??? ????? ????? ?? ?? ??????? ???????? ?????? ?? ?? ????? ???????  ???, ???? "????????? ???? ???????????" ?? ?? ?? ??????? ???????? ??? ?? ???? ???? ??????? ??? ????????? ??? ?????? ???? ?? ????? ?? ??????????? ????????? ????? ???? ????? ??????

????? ?? ??????? ????? ???? ??????????? ?????????. ??? ????? ?? ?? ????????? ???? , ?? ?????? "???????" ??????? ???? ????????- ????? ?????? ??? ?? ?? ??? ?? ?????, ????? ?? ? ?????  ?? ????????, ??????, ???????????? ???? ??... ? ?? ???? ????? ?? ?????? ???? ? ?? ????? ??? ??? ?? ??????? ?????: ??? ?????? ? ??? ??????, ??? ??? ??? ?????? ???? ???? ? ???? ??? ??????; ???? ???? ??????????? ? ????????? ???? ??????????.

????? ??? ???? ????? ?????? ?????????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam juce na prepodobnog Romila Ravanickog bio u manastiru i kad sam video otvorene dveri i novotarenje nisam hteo da pricestim decu. Jer to novotarenje i pored sve propagande nije odobreno od sabora, cak je i tri puta potvrdjivana saborska odluka da se nastavi sa starim sluzenjem. A slusao sam posle vladiku Midica kako je to nesto lepo i normalno i usta su mu bila puna ljubavi. Pa sam se setio zitija svetog Vasilija Velikog koji je pricao o nekoliko jeretika koji su svojom slatkorecivoscu prevarili mnoge. Pa posto ovo novotarenje nije odobreno od sabora i kao takvo moze da predje u jeres, smatram da dok se ne potvrdi na saboru uopste ne treba da se propagira kao ispravno. A po donosenju odluke postovacu poslusno i AMIN.

?????? ?? ?? ????????? ????,??? ??? ?? ? ????? ??? ????? ????????,???? ???? ??????? ?? ????? ? ?? ????? ?????? ? ????? ???? ???? ?? ???!??? ????? ?? ?? ????? ??? ?? ??.????????

"???? ?? ?? ???????? ?????,???? ?? ????? ???????? ????" ? ?? ?? ?? ?????  0442_feel

???? ?? ??? ???? ??? ????? ???????? ???? ?? ???? ?? ?? ???? ?? ?????? ??? ???...??? ?????,???? ??.???? ??? ??? ???? ?????.???? ?????? ?? ?????????,????? ? ??? ?? ???? ??????????.? ?????? ??????? ?? ????? ?? ?? ?????? ??? ??????? ?? ??????????? ????,? ?? ?? ?????? ??????? ?? ?????...

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Nemojte da mislite da je ovo sto sam pisao preporuka za druge. Jel ja zivim u Beogradu i ovde toga hvala Bogu nema. A i ja nisam pozvan da odlucujem o tome, ali sam ovo napisao zbog toga sto neki ovo uporno zagovaraju.

Sta pisali i cega tacno nema u Bg-u, Misko??? Gde zivite i kada ste dosli???

Ugrin Popovic, centar Beograda (27. Mart ...), cetvrta generacija (rodjenih u Bg-u).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ja sam juce na prepodobnog Romila Ravanickog bio u manastiru i kad sam video otvorene dveri i novotarenje nisam hteo da pricestim decu. Jer to novotarenje i pored sve propagande nije odobreno od sabora, cak je i tri puta potvrdjivana saborska odluka da se nastavi sa starim sluzenjem. A slusao sam posle vladiku Midica kako je to nesto lepo i normalno i usta su mu bila puna ljubavi. Pa sam se setio zitija svetog Vasilija Velikog koji je pricao o nekoliko jeretika koji su svojom slatkorecivoscu prevarili mnoge. Pa posto ovo novotarenje nije odobreno od sabora i kao takvo moze da predje u jeres, smatram da dok se ne potvrdi na saboru uopste ne treba da se propagira kao ispravno. A po donosenju odluke postovacu poslusno i AMIN.

Misko, kada god sluzi arhijerej, Dveri su otvorene... ono sto mrski ''novotarci'' zele da ''uvedu'' jeste to da i kada sluzi jerej (koga, by the way, na Liturgiji slove sa "Vladiko"), takodje Dveri budu otvorene, kao sto mu je naziv cina promenjen sto, opet, upucuje na samu bit sluzenja Liturgije u koju ste vi, ocigledno, neupuceni. Zato, manje predrasuda a vise Zive Vere i Zivih Reci...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam juce na prepodobnog Romila Ravanickog bio u manastiru i kad sam video otvorene dveri i novotarenje nisam hteo da pricestim decu. Jer to novotarenje i pored sve propagande nije odobreno od sabora, cak je i tri puta potvrdjivana saborska odluka da se nastavi sa starim sluzenjem. A slusao sam posle vladiku Midica kako je to nesto lepo i normalno i usta su mu bila puna ljubavi. Pa sam se setio zitija svetog Vasilija Velikog koji je pricao o nekoliko jeretika koji su svojom slatkorecivoscu prevarili mnoge. Pa posto ovo novotarenje nije odobreno od sabora i kao takvo moze da predje u jeres, smatram da dok se ne potvrdi na saboru uopste ne treba da se propagira kao ispravno. A po donosenju odluke postovacu poslusno i AMIN.

0203_cool

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...