Jump to content

Ко одбије вакцинацију детета биће кажњен

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ne vodim statistiku,ali znam za slucajeve u svojoj okolini. Mislim da za te roditelje nije bitno da li su 1 od 10 ili 1 od 20.

 

Poenta ako je nesto sto se zagovara na taj nacin da je samo to jedino ispravno i normalno,ako je to nesto sto ako ne ucinis se zakonski kaznjava,ne sme da bude nijedan jedini slucaj,jer kakva je onda razlika? u 7% verovatnoce da je losije ovo od onog? Ako je tako onda ne treba kaznjavati ljude koji se odlucuju za ono sto misle da je vise bezbednije.

 

Razumete ovde nema 100% da je nesto bezbedno. Ja isto mogu pitati sta je sa ljudima koji nisu vakcinisali decu u koliko slucajeva je nesto poslo lose? 1 od 100.1 od 1000?

 

Ja znam igrom slucaja komsinicu koja je negde mojih godina i koja nije primila nijednu jedinu vakcinu zbog kako moji kazu lude porodice njene,ali devojka je zdrava,rodila je dvoje zdrave dece i sta?

 

i dalje kazem da nisam zagovornik nijedne krajnosti,ali morate imati iste arsine ma sa koje god strane posmatrali stvar.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 237
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Мени је тешко да дете доведем у неприлику због вакцине. Преузимам ризик на себе, тј. одговорност.

 

Пријатељи из наше улице су недавно вакцинисали дете ММР вакцином, и ћеркица је завршила у болници на неколико дана због високе тепмературе и губитка апетита. Моја старија ћерка је имала тегобе од ДТП вакцине, температуру, несвестицу, драстично мењање расположења. Решио сам да ММР избегнем.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vodim statistiku,ali znam za slucajeve u svojoj okolini. Mislim da za te roditelje nije bitno da li su 1 od 10 ili 1 od 20.

 

Poenta ako je nesto sto se zagovara na taj nacin da je samo to jedino ispravno i normalno,ako je to nesto sto ako ne ucinis se zakonski kaznjava,ne sme da bude nijedan jedini slucaj,jer kakva je onda razlika? u 7% verovatnoce da je losije ovo od onog? Ako je tako onda ne treba kaznjavati ljude koji se odlucuju za ono sto misle da je vise bezbednije.

 

Razumete ovde nema 100% da je nesto bezbedno. Ja isto mogu pitati sta je sa ljudima koji nisu vakcinisali decu u koliko slucajeva je nesto poslo lose? 1 od 100.1 od 1000?

 

Ja znam igrom slucaja komsinicu koja je negde mojih godina i koja nije primila nijednu jedinu vakcinu zbog kako moji kazu lude porodice njene,ali devojka je zdrava,rodila je dvoje zdrave dece i sta?

 

i dalje kazem da nisam zagovornik nijedne krajnosti,ali morate imati iste arsine ma sa koje god strane posmatrali stvar.

 

Ovo tvoje se zove Nirvana fallacy. Ako nije savršeno onda nije dobro. Dakle, malo pre sam postavio tekst o rubeolama gde je godišnje umiralo oko 500 ljudi, a 1000  je imalo teške posledice. E sad, da li je bolje da umre 500 dece od rubeola ili 5 od vakcine?

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није само смрт проблем. Постоје последице у виду разбољевања.

 

Статистика се може поредити са лутријом. Како год да изаберемо имаћемо вероватноћу лошег исхода.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ah ne znam brate... Jel imas dete? Jel nisi imao nedoumice oko vakcinacije? 

 

Takodje takvih zvanicnih podataka o stetnosti vakcina nema,zato sto se to prikriva. Znam apropo mnogih desavanja vezanih za druge stvari,jer takve stvari se ne pricaju.

 

Ja ne zagovaram nijedno ni drugo ovde,svoje dete cu vakcinisati ali to ne sme da bude zakonski kaznjivo ako se neko odluci da to ne uradi,jer jednostavno makar u svakoj bolesti bio taj odnos da umre 500 bez a 5 od vakcine,cinjenica je da 5oro umre zbog vakcine. A izvini igrati se binga i lotoa i zakona verovatnoce sa zdravljem deteta...

 

 

I dalje se vracam na obrazlozenje cenjenog dr.Kona zasto se uvodi kaznjavanje za roditelje koji ne zele da vakcinisu svoje dete? Kaze zato sto je takvo dete opasno,jer on u skoli moze da zarazi ostalu decu?  Ali kako moze to dete da zarazi ostalu decu koja su primila vakcinu? Da li je to onda pokazatelj da se vakcina treba dati reda radi,dok ne naidje prva opasnost?

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad vidim da se sajt zavrsava sa "gov.." nema potrebe ni da kliknem.

 

Ko oce da veruje SZO-u nek veruje... da ste pazljivo procitali sta pise na onim linkovima sto sam dao mozda bi nesto i ukapirali...

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad vidim da se sajt zavrsava sa "gov.." nema potrebe ni da kliknem.

 

Опасно је бити једностран. То су те крајности којих се морамо чувати.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опасно је бити једностран. То су те крајности којих се морамо чувати.

Ko ima oci da vidi, neka vidi.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или због погрешних одлука државних апарата. Пази, сваки пех у супротном случају је скривио систем који потенцира вакцине.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slažem se, @@Milan Nikolic, ali imaš nekoliko naučnih STUDIJA koje su opovrgle bilo kakvu vezu između autizma i MMR vakcina. Naime, vakcine se daju otprilike u vreme kada se i primećuje autizam kod dece. nema korelacije, ta deca bi postala autistična i bez vakcine. ali su ljudi to povezali

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

slažem se, @@Milan Nikolic, ali imaš nekoliko naučnih STUDIJA koje su opovrgle bilo kakvu vezu između autizma i MMR vakcina. Naime, vakcine se daju otprilike u vreme kada se i primećuje autizam kod dece. nema korelacije, ta deca bi postala autistična i bez vakcine. ali su ljudi to povezali

 

Znas svako ima opravdanje za svoju pricu. I opet ne treba biti jednostran ne treba reci sve sto neko sa dr ispred imena kaze da je apsolutno jedino moguce i ispravno,a sa druge strane ne treba nasedati da sve sto procitas na netu jeste istina.

 

Sto se autizma tice koliko znam on se javlja od 8og meseca bebe,a mmr vakcina se prima od 15 meseca do druge godine.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...