Jump to content

ММФ: Србији боље тек од 2018.

Оцени ову тему


Ромејац

Препоручена порука

MMF-foto-TANJUG.png


 


Ако је веровати проценама Међународног монетарног фонда, Србији неће бити ништа боље у наредних пет година. У редовном октобарском извештају ове међународне финансијске институције, који се бави главним економским показатељима до 2018. године, наша блиска будућност је поприлично црна. Што би рекли економисти „наше неравнотеже се настављају”.


Уколико се, међутим, узму у обзир најаве да држава прави озбиљно спремање у економији и да се прави фискална стратегија за наредне три године и уколико нам ММФ поверује да смо одлучни у намери да спроведемо реформе, можда њихов наредни извештај у априлу 2014. године буде показивао оптимизам у главним економским показатељима.


Можда једина светла тачка у овом извештају јесте инфлација, која је по стандардима развијених земаља и даље висока, али по ММФ-у ће бити за наше прилике у паду. С овогодишњих пет одсто, догодине би се зауставила на 4,8 одсто, затим би у наредне две године била четири, а онда би пала на 3,5 одсто.


ММФ нам, нажалост, не предвиђа веће стопе привредног раста. Овогодишња стопа раста од два одсто раста бруто домаћег производа мање више се пресликава и у наредном периоду и тек у 2018. години БДП би могао да се повећа за три одсто.


Бољитак ће се можда и осетити, јер ће БДП по становнику у овом периоду да се повећа са шест на 8.000 долара.


Инвеститорима, што страним што домаћим, нећемо бити интересантнији него сада. ММФ је инвестиције одмерио на петину БДП-а и тако с незнатним изменама остаје до 2018. године. И национална штедња остаје на нивоу од 12,5 одсто БДП-а. Стопа незапослености од 25 одсто такође се задржава и тек у 2018. години „пада” на такође великих 23,2 одсто.


Речју, и даље ћемо да сањамо лепшу прошлост из, на пример, 2007. године, када нам је БДП порастао 5,4 одсто и када су инвестиције достигле 29 одсто БДП-а.


Ова финансијска институција не види да ћемо смањити јавну потрошњу. Она ће, по њима, остати на садашњих око 47 одсто БДП-а.


По нас је поражавајућа и њихова процена о јавном дугу, који би с овогодишњих 66 одсто могао да нарасте на чак 87,9 одсто БДП 2018.


По ММФ-у, уколико се узме у обзир наш темпо задуживања и јавне потрошње, ми нисмо у стању да смањимо буџетски дефицит. Минус у државној каси с овогодишњи седам процената порашће на 8,2 одсто БДП. Висок нам је и дефицит текућег биланса, који с овогодишњих 7,5 може да нарасте на 8,8 одсто у 2018. години.


Мирослав Здравковић, уредник сајта макроекономија.орг каже да нас уз раст дефицита у јавној потрошњи и јавног дуга, и уз незнатни привредни раст, очекује и спољна неравнотежа мерена дефицитом текућег рачуна. Након пада од један процентни поен у идућој години (са 7,5 на 6,5 одсто БДП) опет ће повећања те неравнотеже у 2018. години од 8,8 одсто БДП-а.


 


Извор


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Супер,имаћемо мирну и безбрижну старост... :fmqmtx:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србима ће бити по најбоље када се трсе европске уније, ммф, и свега болесног што долази из исте. Боље би нам било да се више уздамо у Христа него у Европску унију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbiji nikad ne e da bude bolje jer je svest naroda na veoma niskom nivou . Zasto bi neko ulagao trud i sredjivao drzavu kad moze da vlada pomocu farme , kurira i rts-a . Lakse je ne ulagati nikakav trud i biti neograniceni gospodar nego ulagati mnogo turda i imati ogranicenu vlast. Jednom, ako Bog da, te se srblji dozovu pameti mozda i krene na bolje ali ja nesto mnim da to moze da se desi negde oko 4018 kad bude bilo negde oko 4 srbina na planeti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srbiji nikad ne e da bude bolje jer je svest naroda na veoma niskom nivou . Zasto bi neko ulagao trud i sredjivao drzavu kad moze da vlada pomocu farme , kurira i rts-a . Lakse je ne ulagati nikakav trud i biti neograniceni gospodar nego ulagati mnogo turda i imati ogranicenu vlast. Jednom, ako Bog da, te se srblji dozovu pameti mozda i krene na bolje ali ja nesto mnim da to moze da se desi negde oko 4018 kad bude bilo negde oko 4 srbina na planeti

Тада ће сложно повикати:

Само слога Србина спасава!

А онда ће се посвађати око позиције вође целе нације...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем ММФ-у. Они и финансирају политичаре да дођу на власт како би после државе задужили код њих. Тако раде са целим светом, и са најмоћнијим државама. Чим су се Турци ослободили од њих, и понудили се да они њима дају кредите(зезали их мало), избили су немири и демонстрације по Турској. Чисто да се зна каква (условна) слобода и демо(н)кратија влада овим светом.

 

Тај ММФ је Међународни Мамонски Фонд. Ко зна за Мамона... схватиће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем ММФ-у. Они и финансирају политичаре да дођу на власт како би после државе задужили код њих. Тако раде са целим светом, и са најмоћнијим државама. Чим су се Турци ослободили од њих, и понудили се да они њима дају кредите(зезали их мало), избили су немири и демонстрације по Турској. Чисто да се зна каква (условна) слобода и демо(н)кратија влада овим светом.

 

Тај ММФ је Међународни Мамонски Фонд. Ко зна за Мамона... схватиће.

 

Значи браћа Руси масони?

 

Upravljačke kvote i svetska ekonomija Država Državna pozicija u MMFu Državna pozicija po BDPa Postotak glasova u MMFu 22px-Flag_of_the_United_States.svg.png SAD 1. 1. 16.74 % 22px-Flag_of_Japan.svg.png Japan 2. 3. 6.01 % 22px-Flag_of_Germany.svg.png Nemačka 3. 4. 5.87 % 22px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png Velika Britanija 4. 6. 4.85 % 22px-Flag_of_France.svg.png Francuska 5. 5. 4.85 % 22px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_ Kina 6. 2. 3.65 % 22px-Flag_of_Italy.svg.png Italija 7. 8. 3.19 % 22px-Flag_of_Saudi_Arabia.svg.png Saudijska Arabija 8. 23. 3.16 % 22px-Flag_of_Canada.svg.png Kanada 9. 9. 2.88 % 22px-Flag_of_Russia.svg.png Rusija 10. 11. 2.69 % 22px-Flag_of_India.svg.png Indija 11. 10. 2.34 % 22px-Flag_of_the_Netherlands.svg.png Nizozemska 12. 16. 2.34 % 22px-Flag_of_Belgium_%28civil%29.svg.png Belgija 13. 21. 2.08 % 20px-Flag_of_Switzerland.svg.png Švajcarska 14. 19. 1.57 % 22px-Flag_of_Australia.svg.png Australija 15. 13. 1.47 %

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи браћа Руси масони?

 

ММФ није основан у Русији. Нисам помињао Масоне. Али сам можеш да видиш ко тамо води главну реч. Ова прва заставица са списка држава.

 

Какво чудо, они су и најзадуженија држава, као и све са списка. А главни су у фонду за давање кредита и узимање камата свима, па и самима себи. Нешто се ту не уклапа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какво чудо, они су и најзадуженија држава, као и све са списка. А главни су у фонду за давање кредита и узимање камата свима, па и самима себи. Нешто се ту не уклапа.

 

 

Хех морам да ти кажем да слабо разумеш "задуженост" америке. Не дају они себи кредите из ммф-а. Да знаш енглески могао би да прочиташ и разумеш тачно о чему се ради.

 

ММФ није основан у Русији. Нисам помињао Масоне. Али сам можеш да видиш ко тамо води главну реч. Ова прва заставица са списка држава.

 

Ма пази, само ти скрећем пажњу да погрешно окрећеш фокус јер превише генерализујеш политику. У ммф-у имаш многе државе чланице, које воде политику ммф-а, исто као и за друге међународне организације.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...