Jump to content

Пастирско писмо Митрополита Амфилохија организаторима параде бестидности у Подгорици

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

А шта ако никада не би изашао из "услова" који опредељују његову сексуалност? Остао би хомосексуалац, зар не?

Ne bi "ostao" homoseksualac jer to nije ni bio. Rec "homoseksualnost" u "situaciona homoseksualnost" ne oznacava seksualnu orijentaciju vec seksualno ponasanje uslovljeno datim prilikama. Isto kao sto pedofilija moze znaciti i puku privlacnost prema deci pretpubertetskog perioda, kao i samo delovanje u skladu sa tim zeljama. Dodatno, i crkveni kanoni kad definisu "homoseksualnost" govore o seksualnom ponasanju a ne orijentaciji, tj. o praktikujucoj homoseksualnosti.  

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 182
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Лаж. У питању је, како рекох, егзибиционизам. Да је тако, потврђују "параде" у земљама где су хомосексуалци остварили сва могућа права и где су од друштва поптуно прихваћени. 

A pederi su inace jedna homogena grupa?

Je l' se secas kako je to kad tebi, kao verniku, prebacuju na teret sve sto su neki vernici (i to bas oni koji obozavaju taj argument koji sad koristis) nekad radili ili rade?

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одакле знаш да не постоје и други "услови" у којима се човек налази и који битно условљавају његово сексуално одређење? У тим "условима" може да остане цео живот, не желећи или објективно немајући снаге да из њих изађе.

Pa mi cekamo vec decenijama unazad da izadjete sa nekim konkretnim modelom i navedete koji su to tacno uslovi koji dovode do nastanka homoseksualnosti, a da nisu bioloske prirode. I dalje cekamo...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I, pošto se ovde radi o ljudima koji potpuno potpadaju pod to približno viđenje normalnosti, i ni po čemu se ne izdvajaju od ostalih pripadnika ljudskog roda (socijalno, psihološki i zdravstveno) sa izuzetkom orijentacije.

Upravo. Poenta je da, ako neko tvrdi da su homoseksualci bolesni, onda se to isto odnosi i na same strejt osobe jer tu ne postoji neka konkretnija razlika. Ako se homoseksualnost nekad i vrati na listu poremecaja, prethodno ce morati da se pronadju nekakve bitne razlike koje nama sada ocigledno promicu... 

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo sutra. To se zove seksualno ponasanje a koje ne mora uvek da bude u skladu sa orijentacijom.

 

Њу ејџ глупости. Попут оних о одвајању пола и рода. Прави хомосексуалци не могу ни да замисле секс са женском особом. Ови остали су бисексуални, у већем или мањем проценту нагињу једној или другој страни.

 

Ако ћемо да заподенемо озбиљну расправу, научимо да разликујемо пропаганду од науке.

 

Biti gay znaci da imas potencijal da te emocionalno i seksualno privlace osobe istog pola.

 

Онда значи да су и стари Грци били сви одреда педери, јер су их привлачили мушкарци, јер су од малих ногу учени да су жене ту само ради размножавања, али да тек са мушкарцем можеш да оствариш ону дубинску везу.

 

Све је то у реду, али онда имамо проблем у теорији рођених хомосексуалаца: Они су били педери и мушкарци су их привлачили јер су били учени томе, индоктринирани, још од периода када нису знали ни речи нити било шта.

 

Данас: Исти народ, на истом простору, у Европској Унији, не дозвољавају чак ни парада да се направи, нити ће. ни у Грчкој ни на Кипру.

 

Шта ћемо са тим?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види ми смо на простору где је Хришћанство створило културу, култура цивилизацију, цивилизација државе и њихово право неминовна је димензија хришћанства у тим законима, као рецимо у исламским земљама што је неминовна димензија шеријата, ма колико да су оне секуларне то се просто провлачи.

Uopste nije neminovno i za to postoji bezbroj primera.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo. Poenta je da, ako neko tvrdi da su homoseksualci bolesni, onda se to isto odnosi i na same strejt osobe jer tu ne postoji neka konkretnija razlika. Ako se homoseksualnost nekad i vrati na listu poremecaja, prethodno ce morati da se pronadju nekakve bitne razlike koje nama sada ocigledno promicu... 

 

Ако не видиш разлику између хомо и хетеро, онда стварно имаш проблем. Ту нема никакве сличности, а разлике су потпуне и суштинске.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa mi cekamo vec decenijama unazad da izadjete sa nekim konkretnim modelom i navedete koji su to tacno uslovi koji dovode do nastanka homoseksualnosti, a da nisu bioloske prirode. I dalje cekamo...

 

Кога то чекате? "Нас"? Петре, званична наука трага за тим одговором и још увек га нема. А ти овде наступаш као да је одавно све кристално јасно. Предлажем ти да пријавиш своје откриће, можда те кандидују за Нобела.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A pederi su inace jedna homogena grupa? Je l' se secas kako je to kad tebi, kao verniku, prebacuju na teret sve sto su neki vernici (i to bas oni koji obozavaju taj argument koji sad koristis) nekad radili ili rade?

 

Овде се и не говори о педерима, већ првенствено о педерима који су оболели од егзибиционизма (званична, психијатријска дијагноза). Има хомосексуалаца који су бољи хришћани од мене, боре се и храбро носе свој крст. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако не видиш разлику између хомо и хетеро, онда стварно имаш проблем. Ту нема никакве сличности, а разлике су потпуне и суштинске.

Ja itekako vidim razlike, ali ti ne vidis slicnosti.

 

Кога то чекате? "Нас"?

 

One koji uporno tvrde da je to uslovljeno samo i iskljucivo okolinom i da je stvar izbora. 

 

Овде се и не говори о педерима, већ првенствено о педерима који су оболели од егзибиционизма (званична, психијатријска дијагноза).

 

A kako ovi nasi pederi (barem oni "vidljivi") jos ne pokazuju nikakve simptome, bice da je dijagnoza pogresno postavljena.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овде се и не говори о педерима, већ првенствено о педерима који су оболели од егзибиционизма (званична, психијатријска дијагноза). Има хомосексуалаца који су бољи хришћани од мене, боре се и храбро носе свој крст. 

ovo potpisujem.

a sto se tice prvog dela ja mislim da je to vrsta politickog egzibicionizma u smislu da zele da setaju i da se pokazuju zbog EU koja to trazi.

 

p.s.pitanje za sve-zar ne mislite da je malo neumesno koristiti bas rec peder na forumu?(ja preferiram rec nastrani)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна ствар ми није јасна. Питам се зашто се наука труди да дође до поменутих узрока настанка хомосексуалности? Зашто, ако је реч о здрављу и нормалности? Знам да наука испитује узроке настанка рака, дијабетеса, хипертензије, срчаних оболења, душевних оболења и сл... Али, то су болештине. Што би неко испитивао узроке настанка здравља и нормалности? Бесмислено, као када би се улагале паре да се истражи зашто се људи рађају са два а не са четири ока. Или, ипак, у подсвести, научници виде да је нешто болест, мада се тако, дипломатски, не назива? Парадоскално и контрадикторно, зар не? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovo potpisujem.

a sto se tice prvog dela ja mislim da je to vrsta politickog egzibicionizma u smislu da zele da setaju i da se pokazuju zbog EU koja to trazi.

 

p.s.pitanje za sve-zar ne mislite da je malo neumesno koristiti bas rec peder na forumu?(ja preferiram rec nastrani)

 

 А јесу ли они, што парадирају по европским и америчким метрополама (Сан Франциско, на пример) политички егзибиционисти? Не бих рекао. Зато и тврдим да се ради о психијатријским случајевима. Егзибиционизам је болест, уколико амерички психијатри не изгласају да буде другачије. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde si ovo našao, mislim na Sveto Pismo i Otačko predanje...    

 

Нашао. Постоје људи са том склоношћу који су хришћани и који се храбро боре са том својом страшћу. Нису "поносни" на своју биохемијску датост, већ подвигом желе да дођу до истинске слободе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...