Jump to content

Албанци украли више од 1.000 фресака и икона из цркава у Албанији и Македонији

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости
Албанци украли више од 1.000 фресака и икона из цркава у Албанији и Македонији

10 четвртак окт 2013

 

%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B8%D0%B4.jpg

 

 

 

Албанска полиција запленила је више од 1.000 комада украдених верских и секуларних уметничких дела и ухапсила двојицу људи који су планирали да их продају у иностранству, саопштила је данас полиција.

 

Из цркава и објеката културне на југоистоку Албаније и суседне Македоније украдено је укупно 1.077 фрески, икона и других уметничких дела, која датирају из периода од 15. до средине 20. века, наведено је у саопштењу полиције.

 

Украдена дела пронађена су у двема кућама у Тирани, у којима су и извршена хапшења, пренео је АП.

Албанске власти нису навеле вредност украдене робе.

 

Министарка културе Албаније Миљена Сељими изјавила је да су уметничка дела вероватно била намењена продаји у другим балканским или западноевропским државама.

 

Премијер Еди Рама позвао је Албанце да престану да пустоше културно наслеђе земље.

 

 

 

Извор: Србин инфо/Новости

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Које су нам шуме посекли и покрали  могли би да производе штафелаје, рамове, даске за иконе, да иконопишу, али неспособни за живот све што знају је да краду и пустоше и изазивају еколошку катастрофу.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Албанци украли више од 1.000 фресака и икона из цркава у Албанији и Македонији

Албанска полиција запленила је више од 1.000 комада украдених верских и секуларних уметничких дела и ухапсила двојицу људи који су планирали да их продају у иностранству, саопштила је данас полиција.

Извор: Србин инфо/Новости

 

 

Само двојицу?

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

стока арбанашка

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opomena zato sto zloupotrebljava pojam stoke, koja nikome nista nije ukrala, cak naprotiv- daje.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opomena zato sto zloupotrebljava pojam stoke, koja nikome nista nije ukrala, cak naprotiv- daje.

 

Немој да тражим на форуму шта је све прошло без опомене, као на пример ово (прошло је без опомене прилично доста тога "све најгоре" о Србима) :

 

Најлакше је пљувати по Србима!Онда си увек у праву.Али из овог горе што си навео,себе ниси поменуо као Србина,него као неког другог(бољег) Србина?СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА СРБИ СУ СТОКА !Хвала ти брате јесам стока,надам се да ћу се кроз живот поправити.

https://www.pouke.org/forum/topic/3527-episkop-artemije-na-saslu%C5%A1anju/page-59

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...