Милан Ракић Написано Септембар 18, 2013 Пријави Подели Написано Септембар 18, 2013 Уз присуство команданта Ваздухопловства и противваздухопловне одбране Војске Србије генерал-мајора Ранка Живака и команданта Данског краљевског ваздухопловства генерал-мајора Хенрика Р. Дама, данас је на аеродрому „Батајница“ извршена предаја четири цистерне за гориво које је донирала Краљевина Данска. Генерал Живак захвалио је генералу Даму и ваздухопловству Данске за још једну у низу донација, и истакао да је ово прилика да разговарају о досадашњој сарадњи и да дефинишу активности за наредни период. – У протеклих седам година, реализовано је низ донација данског ваздухопловства чији је износ већи од милион евра. До сада смо добили врло значајна средства, цистерне за гориво, информатичку и комуникациону опрему, као и опрему за потребе службе безбедности летења. Посебно бих желео да истакнем значај заједничких активности у домену обуке, трансфера знања, стандарда и процедура важних за подизање наших оперативних способности у домену трагања и спасавања, као и безбедности летења – изјавио је генерал Живак. Генерал Дам нагласио је да је велико задовољство сарађивати с ваздухопловством Србијe. – Такође, задовољство је што смо помогли донацијама, и то је корак напред не само у сарадњи већ и у партнерству. Надам се даљој сарадњи и продубљивању партнерства и у наредним годинама – рекао је генерал Дам. ВС Срђан Ранђеловић and Богдан_ је реаговао/ла на ово 2 Тко вриједи лети, тко лети вриједи, тко не лети не вриједи... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука