Jump to content

Зилоти

Оцени ову тему


Препоручена порука

?????????,

?? ????? ????? ????? ?????????? ????? ????? ???? ? ????? ????? ??????? ??? ????? ?????? ????. ??? ?? ???????? ??????. ????? ?? ?????????? ????? ???????, ?????????? ????????? ? ?????? ???? ??? ?????? - ????.

???? ?? ???? ?????? ??????? ???? ??? ?? ?? ???, ?? ??? ??????...

??? ??? ???? ???? ?????? ?????, ? ?? ???. ?? ? ?? ?????? ?????? ??????????? ?? ?? ?????? ????? ? ?????, ????? ?? ?? ??????? ?????? ?????? ????????? ????? ?????.

?? ??? ????? ?? ?? ?? ???? ?????, ?? ??? ?? ????????? ??????????, ???? ????? ?????? ????????????? ? ???????? ????????.

? ??? ?? ???? ?? ?? ????????? ?? ?? ???????? ??? ?? 50000000000000 ???????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?? ???? ?????? ? ?? ?????. ???? ?? ????? ?? ??????????? ???????

?? ?? ???????? ???????????, ?? ?? ????? ????????? ? ?????????, ?? ?? ?????? ??????? ? ???????? ????????, ?? ?? ???????? ?????? ? ??????????? ????? ??? ?????? ? ??????? ????, ??????????????? ?????? ??????, ???????? ???????????? ??????????? ?????????, ???????????? ?? ????? ????????? ? ?? ? ?? ????? ???????, ?????????? ??????????...

???? ??? ?? ??????? ?? ?????? ???? ?????, ????? ???? ?????, ?? ?? ? ?? ? ???? ?? ?? ?????????. ???? ???????, ? ??????????? ???????? ??? ...

???? ?? ??? ????? ???? ????? ? ??? ?? ?????? ???? ???? ? ?????????? ?? ??????? ?? ?? ?? ?????? ?? ????? ?????, ??? ?? ?????, ? ?? ?????? ?? ?? ?? ????? ??????, ? ?? ?? ?????????? ???? ??? ?? ???????, ? ?? ??????? ??? ????? ?????????? ???? ???? ? ???? ????? ?????? ????? ???? ?? ???? ?????, ?? ???? ???????. ? ??? ?? ?? ????? ?? ???? ?????, ? ?? ?? ???? ??? ???? ? ??? ???????, ?????? ???? ?????????? ? ????.

????? ? ??????? ???? ??????????? ??????? ????? ?????? ???????? ?? ????? ???????????? ???????? ???????, ???? ?????????? ?????? ? ???????? ????????.

????? ????? ????? ?? ?? ???? ????? ????????, ? ?? ????? ??? ?????, ?? ????????? ???????? ? ????, ? ??? ?????? ?? ??? ?? ???????? ??????? ???????.

? ?? ??? ?? ?? ??????, ?? ????? ? ????? ??? ???, ? ????? ?? ?? ?? ??????.

? ???? ???? ? ????????. ? ????????? ? ????? ????? ????? ??? ??? ????? ?????.

??? ?? ????? ? ?????, ??? ???? ?? ?? ???????. ?? ?? ???? ?????? ?? ?? ??????????? ?????. ? ???? ?? ??????? ?? ?? ????????? ? ?? ??????? ?? ?? ???? ???? ? ????? ???? ?? ? ??? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Duh Sveti nikad ne napusta Crkvu...to kao 1.... kao drugo,po 100. put pominjemo zizjulasa...evo kako ja vidim njegove komentare....ako čovek sledi Hrista istinski vodjen ljubavlju Hristovom...zašto bi neko njemu stalno naticao na glavu da bude moralan,da ne krade,da ne laže.....i ostalo...to je nešto što se podrazumeva.....isto sam čitao kod jednog svetog oca koji kaže-Gospod u jevandjelju nije dao zapovest o kreativnosti tj. da slobodom svojom osmišljavamo život i svet oko sebe jer bi neki to shvatili kao bukvalnu zapovest a to se i inače podrazumeva,pa zato...... confused

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

каква је ово глупост леле мајке. управо се ради о томе да ли сваки од нас има љубави или опрост према ближњем и до 7 пута 70, па до плус бесконачно, јер тако ће нам се и судити, каквим судом судимо.

...

Брате Медо, мењаш причу, ваљда да би испао паметан. Понављам још једном: ми требамо и морамо да опростим ближњем до плус бесконачно али нико не може у име Цркве Христове да опрашта папину хулу на Духа Христовог. Наравно да папа може да се одрекне своје годости, непогрешивости, лукавства, властољубља... и да се као митар горко покаје за своја злочинства. Дај Боже! Немој да ми подмећеш да ову могућност одричем.

како ти врло згодно замениш тезу кад ти не иде, па где прођеш... што јел фали бити човеку човек, а не вук. па и на самрти човеку непокајаном да се покаже љубав и утеха, можда ће се спасити управо твојим молитвама после смрти.

Не мењам ти ја тезе но Боговек Христос Који каже:

"Љуби Господа Бога својега свим срцем својим, и свом душом својом, и свим умом својим. Ово је прва и највећа заповијест.А друга је као и ова: Љуби ближњега свога као самога себе."

Дакле, љубав према Богу изнад љубави ка човеку, епископу, калуђеру, теологу, папи.... Данашња новотеолошка прича је обрнула ствари па проповеда љубав ка човеку изнад љубав ка Богу. Зато данас многе више боли ругање +Игњатију, +Атанасију, +Григорију него ли папино ругање Богочовеку Христу и божанству Његовом. Зато се данас новотеолошка љубав најбоље огледа у љубави ка зилотима, ревнитељима и свима онима који се дотакну новотеолошких божанстава тј. теолога и епископа.

Ето, брате Медо, као што тебе боли када неко хули на +Атанасија мене тако исто боли када папа хули на Богочовека Христа. Толико о нашим љубавима ка ближњем.

како год ти окренеш то печење које вртиш, Црква неће пасти, да ли и ко и чиме из ње проповеда. вера спашава, а безазленост блажених тек ...

Која вера? Има их разних. Латинска, протестанска (аријанска), паганска... да ли све оне спасавају? Све оно што сам набројао су протестанска новачења тј. паганизација наше свете апостолске вере. Наравно да постоји могућност да и ми као латини останемо без Духа Светога и чудеса Његових ако наставимо овим широким новотеолошким путем.

Брате Медо, немам времена за ове тупаве приче.

Пиши ако имаш шта паметно и словесно да кажеш. Поздрав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад постајеш заједљив.О каквој новотеолошкој мисли владике Атанасија говориш?

Нико не спори да смета ругање нашој Цркви и доста пута ми је притисак скакао кад сам био а протестантским сеансама кад клевећу нашу Цркву и владике,али боли још више кад се појаве Јуде у нашој Цркви критикујући једног духовног и интелектуалног горостаса какав је владика Атанасије или Амфилохије који су крв пљували да би сачували Цркву.Свако у Црној Гори зна да је митрополит Амфилохије мученик и да се бори са комунистички прирепцима цијелог живота.Ајде да видимо ко је од вас обновио преко 300 светиња у Црној Гори?Ко је покреуо радио Светигору?Ко је држао народ као мало воде на длану?Ајде да видимо ко.

Е кад ми то будеш казао онда да наставимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А је ли тако да је епископ слика Христоса?Кад неко напада владику Атанасија он напада и Богочовјека а мене не би много било брига да неко напада Атанасија Јевтића да није владика.Али ти си задедељио:Богочовјек па Богочовјек.Нико не спори то.А епископ?Он је слика Христоса.Па кад је слика Христоса онда је логично да ће свакоме Хришћанину сметати да неко напада епископа.то је ваљда логично.

И гдје сам ја рекао да ми смета више кад неко напада Богочовјека него владику?

Види,немој да се извињаваш на заједљивости јер из поста у пост одашиљеш подвале да сам рекао нешто што нисам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грешиш Ковач. Љубав према Богу је неодвојива од љубави према човеку:

"Учитељу која је заповест највећа у Закону?

А Исус му рече: Љуби Господа Бога својега свим сцем својим. Ово је прва и највећа запоевст.

А друга је као и ова: Љуби ближњега свога као самога себе. О овим двема заповестима виси сав Закон и Пророци." Мт 22, 36-40

Господ каже да је љубав према Богу ИСТО што и љубав према ближњем. У јаквљевој посланици читамо: "Лаже да Бога љуби онај који мрзи на брата. Јер, како можеш рећи да љубиш Бога Кога ниси видео, а мрзиш на брата кога видиш."

Дакле, то ваше "љубим Богочовека", али нешто баш не миришем људе у Цркви, немам поверења у Синод, јерархију и слично, јесте празна прича и лицемерје. Нема Христа ван Цркве. Нема ни сусрета са Богом без сусрета са Црквим (у њеном евхаристијском устројству). Како каже свети Кипријан Картагински: "Коме Црква није мајка, томе ни Бог није Отац." А Црква, пак, није мисаона именица скуп некаквих интелектуалних поставки и идеја у глави појединца, већ реалност, опитна и додирљива у свом устројству: епископ-свештенство-ђаконство-верни народ. Све остало су опрелешћене трице и кучине.  

Дакле, ово је Ковач типична "новотеолошка" мисао, страна потпуно јеванђеоском и отачком духу:

"Дакле, љубав према Богу изнад љубави ка човеку, епископу, калуђеру, теологу, папи.... Данашња новотеолошка прича је обрнула ствари па проповеда љубав ка човеку изнад љубав ка Богу. Зато данас многе више боли ругање +Игњатију, +Атанасију, +Григорију него ли папино ругање Богочовеку Христу и божанству Његовом. Зато се данас новотеолошка љубав најбоље огледа у љубави ка зилотима, ревнитељима и свима онима који се дотакну новотеолошких божанстава тј. теолога и епископа."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kovač,probaj da daš argumente a ne golo napadanje pomešano sa glupostima...koja latinska eklisiologija,čoveče...šta ti pričaš...daj makar malo ozbiljnosti,brate.....ljubav ka Bogu i čoveku su 2 strane iste medalje....one se prožimaju i 1 bez druge ne može da postoje.....optužuješ brata aleksandra da slabo čita jevandjelje a on ti čovek stih po stih iz jevandjelja naveo i obrazložio sve što misli....po stoti put,jedno je ne slagati se argumentovano a drugo,sasvim drugo su emotivne,lične reakcije pojedinca koji ne diskutuje i ne navodi činjenice....koje su to fore....eeeeeej..."za tebe je jeretik i atanasije veliki"...šta oćeš da kažeš,ti si na strani atanasija velikog a aleksandar protiv valjda...koji trip crvenilo

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

kova?,probaj da daš argumente a ne golo napadanje pomešano sa glupostima...koja latinska eklisiologija,?ove?e...šta ti pri?aš...daj makar malo ozbiljnosti,brate.....ljubav ka Bogu i ?oveku su 2 strane iste medalje....one se prožimaju i 1 bez druge ne može da postoje.....optužuješ brata aleksandra da slabo ?ita jevandjelje a on ti ?ovek stih po stih iz jevandjelja naveo i obrazložio sve što misli....po stoti put,jedno je ne slagati se argumentovano a drugo,sasvim drugo su emotivne,li?ne reakcije pojedinca koji ne diskutuje i ne navodi ?injenice....koje su to fore....eeeeeej..."za tebe je jeretik i atanasije veliki"...šta o?eš da kažeš,ti si na strani atanasija velikog a aleksandar protiv valjda...koji trip crvenilo

?? ????? ? ???????? ???????? ????????? ???? ?? ????????? (?????? ?? ???(??)) ????? ???? ?? ???? ???? ????? ????? ??????. ???? ?? ?? ???? ? ???? ????? ? ????? ?? ?? ?? ????????? ??????? ????? ?? ???? ?? ?????????? ? ????? ?? ???? ??????? ? ?? ??? ?? ??????? ? ????? ????? ??????. ??? ??? ?? ????: "???? ???????? ????? ??? ?????? ????", ????? ???? ???? ?????? ???? ?????? ????. ??? ?? ???? ?????

ИСПОВЕДАЈТЕ и славите Господа, јер је добар, јер је до века милост Његова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Miri se sa suparnikom svojim brzo, dok si na putu s njim, da te suparnik ne preda sudiji, a sudija da te ne preda sluzi i u tamnicu da te ne stave.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????? ?????????,

???? ???????? ??????? ????? ??? ?? ???? ??????? ?????? ?????????.

???? ???????? ??????? ????? ??? ?? ???? ??????? ?????????? ??????.

????? ? ???? ????????? ???????? ? ??????? ????????,???????? ????????? ?? ?? ?? ???? ? ?????? ???? ???????.? ?????? ?? ?? ?????? ? ????,?????? ?????? ? ??? ??????.????? ?? ?????? ? ??????? ??????.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па кад неко клевеће њих он клевеће Христа јер они врше вољу његову.Е то нас много боли и уједате нас за срце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da Dejanu skače pritisak, i meni skače pritisak kada neko kleveta Vladiku Lavrentija, a pri tome nikada ga nije upoznao, nikada čuo blagočastvu i bogonadahnutu reč koju je izgovorio, nikada ne sazna šta je i koliko učino za svoju eparhiju i za mirjane u njoj, nego izvuče snimak iz konteksta i mlati njime po netu, sve dobro i bogougodno što je do tada uradi treba da padne u vodu zbog toga dada

Eto rekoh..mislim...tako i iz žitija Sv.Vladike Nikolaja izbacuju po potrebi ono što im ne odgovara a citiraju ono što im odgovara...cccc

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овакве браниоце вере као што су ови ја имам у фамилији.Можда и они делују озбиљно овде на форуму,али кад их упознате онда видите који је то јад и беда.Ти људи са својим ставовима изазивају само сажаљење.И тај фанатизам је последица неких психичких поремећаја.Фасцинира њихово убеђење у сопствену праведност и слобода код оговарања и ниподиштавања управо наших најзаслужних епископа.У самој суштини то су људи веома несретни и незадовољни својим животом па је њихов фанатизам нека врста вентила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????? ???????? ???? ??? ??? ?? ??? ?? ???? ? ????????.????? ? ??? ?????? ??????? ???? ?? ??????,??? ??? ?? ???????? ???? ?????? ???? ?? ?? ??? ? ????.?? ???? ?? ?????? ????????? ????????? ???? ????????.? ??? ????????? ?? ????????? ????? ????????? ??????????.????????? ?????? ??????? ? ????????? ?????????? ? ??????? ??? ????????? ? ????????????? ?????? ????? ???????????? ????????.? ????? ??????? ?? ?? ???? ????? ???????? ? ??????????? ?????? ??????? ?? ?? ????? ????????? ???? ????? ???????.

????? ??? ????? ?? ?? ?? ?? ??????? ???? ????? ? ????? ?? ?? ?? ??????????? ? ?? ????? ?????? ???? ?? ?? ???? ??????? ???? ????????, ? ?? ??????????.

???? ?? ???? ????? ?? ??????????? ??? ??????? ? ?????? ??????????, ??? ????? ?? ??? ????? ????? ??? ?? ?????, ?????????? ?? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...