Jump to content

Зилоти

Оцени ову тему


Препоручена порука

Цитат

Ево и теби слично питање као Предању:

Чиме мериш да смо ми лудаци а ти паметан? Мислиш да је твоје тумачење отаца исправније од нашег? Ево, ја кажем да ти причаш глупости које немају ама баш никакве везе са Православљем. Заправо, твоје вероисповедање је потпуно неправославно, секташко, богоборачко.

Aleksandre, zaista sa tobom nemam a ma bas o cemu da razgovaram vise. Pokusao sam u par navrata, ti pozivas svoje nove ucitelj, ja imam svoje. Sad da ti ih nabrajam nemam smisla, ako li ja sto drukcije zborim nego sto oni zborise Gospod neka me osudi. Ili moji ili tvoji ucitelji su u krivu, ove moje je crkva proglasila svetim. Takodje, ti oces da kazes da ja govorim da je neko lud i slicno, tamo vamo sve nagadjas, ja to zaista ne mislim, ni za tebe ni za nikoga. Takodje podcjenjujes ljude dok komuniciras sa njima cim ti se suprostave, to govori dosta o tebi kao licnosti... zaista mi je zao..

Moja vjera je pravoslavna, i pravoslavlje nije vjeroispovjest, vec vjera sveta: Ispovjedam se, pricescujem se, pohodim manastire, molim se, kajem se. Ponovo hulis brate, zao mi je ziasta sto to cinis.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????, ?? ??? ?? ??? ????? ?? ??? ??????, ? ????????? ??? ? ??????? ??? ??????? ??????? ?????? ?????.

Neko mora da podigne glas protiv vase ludosti. Plata neka mi bude od Gospoda. A Gospod zna svaciju!

??? ? ???? ?????? ?????? ??? ???????:

???? ????? ?? ??? ?? ?????? ? ?? ???????? ?????? ?? ?? ????? ???????? ????? ?????????? ?? ?????? ???, ?? ????? ?? ?? ?????? ???????? ???? ?????? ??? ??? ??????? ???? ?? ????????????. ???????, ????? ?????????????? ?? ??????? ?????????????, ????????, ???????????.

????? ??????????, ? ???????? ????? ???? ????????? ??????, ??? ?? ?????? ?? ?????? ??????? ???? ?????????? ??????? ?? 2 ????

ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДОВЕКА!

1sms1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

? ??? ????????? ????? ??? ?????? ??????? ? ?? ???? ? ?? ???? ????????? ??????????,?? ?? ?????, ?? ?? ???? ????? ??????!!!

??????? ???? ?????? ??? ???? ?? ???? ?????????????,??????? ??????????? ? ????????? ??????,? ???????????? ?????? ????!!!??? ?? ?????? ??? ???? ?? ??????????? ????????? ????????? ?? ??????? ???????????????? (????????? ????????? ????????,????????? ?????? ????? ???) ? ?????? ??????? ????,????????? ?? ?????????? ??????? ????? ??????? ??????,??????? ???? ? ??????? ? ??????? ????????? ?? ??????? ?????? ????????? ???? ??????? ?? ?????????????? ?????? ???????.

? ??? "?????????? ???????" ????????? ?? ? ????? ??????? ??????? ? ??? ??????. ???? ?? ???? ?????? ??? ? ????? ????? ????????? ???????. ?, ??? ???? ????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имали су послушање али нису имали Љубави, а на крају остају вера, нада и љубав а најбважнија од њих је Љубав

Љубав према ближњем нема граница. Она треба да се

распростире до краја земље, да обухвата све људе, свуда.

Био једном један подвижник и имао два послушника.

Веома се трудио да им пружи духовну корист и да им

помогне да буду добри. У себи се, међутим, бринуо да ли

они заиста напредују у духовном животу и да ли су

спремни за Царство Божје. Ишчекивао је да му Бог

пошаље неки знак о томе, али никаквог одговора одозго

није било. Једнога дана требало је да буде свеноћно

бдење у цркви неког другог скита, удаљеног много сати

хода од њиховог скита. Требало је итекако пешачити кроз

пустињу да би се стигл онамо. Пошаље он своје

искушенике већ изјутра, како би рано стигли и

припремили цркву, а сам старац би дошао после подне.

Послушници су већ били прилично поодмакли кад

изненада зачуше јауке. Имали су шта да виде—неки човек

лежи тешко рањен и вапије за помоћ.

“Понесите ме, молим вас!”, говорио је. “Овде је пустиња.

Овуда нико не пролази. Ко ће ми помоћи? Двојица сте.

Подигните ме и однесите до првог села!”

“Не можемо!” одговорише. “Журимо се на бдење. Добили

смо заповест да припремимо све што треба за бдење.”

“Понесите ме, молим вас! Ако ме овде оставите, умрећу,

појешће ме дивље звери.”

Не можемо! Шта да радимо, морамо да идемо на своју

дужност.”

Отидоше.

После подне крену и старац на свеноћно бдење. Ишао је

истим путем. И он стиже до места на којем је лежао

рањеник. Угледа га, приђе му, па ће му рећи:

“Шта ти се десило, човече Божји? Шта ти је? Откада си

овде? Зар те нико није приметио?”

“Прошла су јутрос два монаха. Замолио сам их да ми

помогну, али су журили да стигну на бдење.”

“Понећу ти ја, не брини,” рећи ће старац.

“Ма не можеш ти, ти си стар. Не можеш ме подићи; то је

немогуће!”

“Не, не брини, ја ћу те понети; не могу да те оставим.”

“Али не можеш ме подићи!”

“Сагнућу се, ти се држи за мене, па ћу те, мало-помало,

однети до неког оближњег села. Мало данас, мало сутра,али стићи ћу.

Старац на једвите јаде понесе рањеника и поче с

муком да корача по песку под теретом људског тела.

Са њега је зној текао потоком. А он је у себи мислио:

“Макар и три дана ходао, али ћу стићи.”

Док је он тако корачао кроз пустињу, почео је да осећа

да терет који носи постаје све лакши, све док у једном

тренутку није осетио као да на себи не носи ништа. Он

се окрете да види шта се то дешава и, на своје

изненађење, виде да је на његовим леђима један

анђео. Тај анђео му рече:

“Бог ме послао да ти саопштим да твоја дав

послушника нису достојна Царства Божјег јер немају

љубави.”

Преузето из књиге:

Живот и поуке старца Порфирија Кавсокаливита,

Беседа, Нови Сад 2005 г.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

?????

??? ? ???? ?????? ?????? ??? ???????:

???? ????? ?? ??? ?? ?????? ? ?? ???????? ?????? ?? ?? ????? ???????? ????? ?????????? ?? ?????? ???, ?? ????? ?? ?? ?????? ???????? ???? ?????? ??? ??? ??????? ???? ?? ????????????. ???????, ????? ?????????????? ?? ??????? ?????????????, ????????, ???????????.

Aleksandre, zaista sa tobom nemam a ma bas o cemu da razgovaram vise. Pokusao sam u par navrata, ti pozivas svoje nove ucitelj, ja imam svoje. Sad da ti ih nabrajam nemam smisla, ako li ja sto drukcije zborim nego sto oni zborise Gospod neka me osudi. Ili moji ili tvoji ucitelji su u krivu, ove moje je crkva proglasila svetim.

Moja vjera je pravoslavna, i pravoslavlje nije vjeroispovjest, vec vjera sveta: Ispovjedam se, pricescujem se, pohodim manastire, molim se, kajem se. Ponovo hulis brate, zao mi je ziasta sto to cinis.

??? ?? ?? ?????????, ????? ???? klapklap klapklap klapklap dada dada dada ????? ???? ?????,? ???? ????. ????? ???????, ????? ????? ????. ? ??? ??? ?? ???? ?? ??????? ????? ???????, ? ?? ?? ???????? ?? ??????? ?????? ?????, ????????????? ? ?????? ?? ??? ????? ???????. ??? ???? ? ????? ???????? ???? ??????. ???????????? ????????? ?? 86-7 ??????. ??? ?? ?? ???? ?????-???? ??? ?? ???? ??????????. 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чега се ви плашите, наше вере или своје невере

Шта оно рече Ава Јустин о тумачењу и разумевању Библије dada

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е коначно си рекао и нешто паметно:

"Sad da ti ih nabrajam nemam smisla".

Добро је, попрвљаш се на путу ка истини.  dada dada dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ала су ти аргументи, свака част аплауз аплауз аплауз цепање од смеха цепање од смеха цепање од смеха Твоја вера света,а моја није. Твоји учитељи, добри амоји нису. С том што те мрзи да поменеш своје учитеље, а да не говоримо да изнесеш њихово учење, аргументовано и поучно да сви нешто научимо. Код мене у храму имаједна баба Јелица. Благочестива хришћанка од 86-7 година. Она је за тебе мајка-мара што се тиче богословља. цепање од смеха цепање од смеха цепање од смеха

Daj mi Boze da budem u vjeri jos prostiji od babe Jelice. Necu sa tobom debatu covjece uzalud pisem, a vi brisete.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Буди прост брате, ко ти брани. Али, онда седи кући и не гурај нос тамо где благе везе немаш. Прости и смирени ће наследити Цраство. Међутим, прости и смирени имају дар да буду прости а не да се граде мудри. Мисли мало о томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ихтис врати се и прочитај причу, можда нешто и научиш

Превише гордости иам у вама, част изузецима

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje brate Aleksandre prost neko kao ti teolog. Serafim Rouz -Ovo je moj dom- Sveti Averkije Dzordanviski-Sveta Revnost-.Izlazu istinsko stanje crkve danas. Pa citaj.

Vas Aleksandre izgleda na fakultetu uce demagogiji. Koliko ono Sv. Jovan Kronstatski veli da ce de u zadnje dane svestenika spasit brate? Imaj na umu tu brojku prije konacne odluke sta ces i kuda ces kad zavrsis fakultet.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bolje brate Aleksandre prost neko kao ti teolog. Serafim Rouz -Ovo je moj dom- Sveti Averkije Dzordanviski-Sveta Revnost-.Izlazu istinsko stanje crkve danas. Pa citaj.

Vas Aleksandre izgleda na fakultetu uce demagogiji. Koliko ono Sv. Jovan Kronstatski veli da ce de u zadnje dane svestenika spasit brate? Imaj na umu tu brojku prije konacne odluke sta ces i kuda ces akd zavrsis fakultet.

????? ?????. ?? ???? ????? ? ?? ?? ???? ??????. ?????? ?? ? ??????? ???????. ????, ????? ????? ? ?????? ???? ??? ????????? ?? ???????? ?????? ????? ? ?????? ???? ? ?????. ??? ?? ?? ????? ????????? ?? ?? ?????? ? ??? ???????. ?????? ?? ????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта каже светитељ, колико ће опрелешћених бити спашених? Никад и ниједан! Схвати то човече - У ДУБОКОЈ СИ ПРЕЛЕСТИ ЈЕР СЕБИ ДАЈЕШ ЗА ПРАВО ДА СУДИШ ЦРКВИ И ДА ОПТУЖУЈЕШ ЉУДЕ БЕЗ АРГУМЕНАТА. Поздарви духовника и питај га о овоме што ти написах.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро брате. Ти будо прост а ја ћу бити теолог. Видимо се у Царству Божијем. Само, бићеш прост и смирен онда кад престанеш да агитујеш против Цркве и против људи у Цркви. Где ћу ја после факултета то је Божији и мој проблем. Остави се тога.

Ja pozivam na opreznost samo, kao sto pozivase autori djela koje navedoh. Od uvjek je bilo losih ljudi u crkvi hristovoj, na vaznim mjestima, tako toga ima i danas, a kome je sve lijepo i cisto, sveto, one je u nekoj zabludi, i pusta kuca da mu se podkopava.

Видимо се у Царству Божијем

To je na Gospodu,a ja cu morat proci mitarstva pa po zasluzi, ti me cekaj gore.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...