Jump to content

Светилиште непознате религије, град стар 8000 година - Благотин


Препоручена порука

Pravis od misa slona.

Pre svega nisi naslovom teme naznacio da ti je bitno diskutovati o hljebu vec o starosti svetilista. To sto se hljeb pominje u zadnjem pasusu ne znaci da ja znam da je tebi u mislima bitna tema na hljeb. Zato sam i stavio da postoje jos starija svetilista, cisto da preudpredim eventulane price o srbskoj najstarijoj civilizaciji.

Dalje, vec odavno postoje arheoloski nalazi koji pokazuju da se neka vrsta hljeba u Evropi pekla 30000 godina unazad.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_bread

Naravno to nije bio hljeb kako danas, od psenice vec od divljih zitarica jer farme su pocele tek izmedju 13000 i 11000 godina p.n.e.

 

 

Извини мислио сам да кад пренесем три текста да ће форумаши читати те текстове а не само наслов теме. Погрешио сам што нисам само ставио наслов теме а форумаши нек погађају који је садржај, тако ћу убудуће радити пошто видим да се читају само наслови.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини мислио сам да кад пренесем три текста да ће форумаши читати те текстове а не само наслов теме. Погрешио сам што нисам само ставио наслов теме а форумаши нек погађају који је садржај, тако ћу убудуће радити пошто видим да се читају само наслови.

 

Izvini, citao sam cio tekst, ali nigdje ne vidim da iz same teme proizilazi da je bitno fokusirati se na pecenje hljeba. 

 

Inace pecenje hljeba je planetarni obicaji svih naroda svih dijelova svijeta. To ni je samo srbski obicaj. Sto se tice pretjerane konzumacije hljeba, Srbi su to preuzeli od Turaka. Turci od Arapa, Arapi od mediteranskih kultura, mediternske kulture od africkih itd...

 

Inace Srbi mnogo vole hljeb, ali im je kvalitet hljeba katastrofalan. Njemci ne vole mnogo hljeb, ali ima je kvalitet hljeba vrhunski. Paradoksalno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, баш се види да ће скоро пост...

 

 Још само да открију глинене пећи за прасиће и пра казан за шљивку.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvini, citao sam cio tekst, ali nigdje ne vidim da iz same teme proizilazi da je bitno fokusirati se na pecenje hljeba. 

 

Inace pecenje hljeba je planetarni obicaji svih naroda svih dijelova svijeta. To ni je samo srbski obicaj. Sto se tice pretjerane konzumacije hljeba, Srbi su to preuzeli od Turaka. Turci od Arapa, Arapi od mediteranskih kultura, mediternske kulture od africkih itd...

 

Inace Srbi mnogo vole hljeb, ali im je kvalitet hljeba katastrofalan. Njemci ne vole mnogo hljeb, ali ima je kvalitet hljeba vrhunski. Paradoksalno. 

 

 

Ma, jok, brate, cini ti se.

Da bi Nemci, koji ne vole mnogo hleb, jeli hleb, on mora da bude vrhunski, ...jel'  da ....hm, pa, da

a Srbi koji mnogo vole hleb, jedu ''sta god im uvale kao hleb'' , a poneki kao ja onda gundjaju kako je nikakav. :774236lrsdhmiw4r:

E, a, sve ti je to zbog toga sto Srbi ne vole da su kao Nemci.

To ti je jedno od ozbiljnih naucnih objasnjenja. : D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немци углавном једу немачки леба и то полуцрни леба, то је најчешћи леба код Шваба.

 

Срби пак једу белога леба, а некад су знали и за црни и ражани и овсани итд.

 

Ал од комунизма и ренесансе само белога леба једу јер су тако подешени млинови да кад мељу само бело брашно праве и оне мекиње од остатка што поједу свиње. Тако да свиње изеду бољи део житарице. Бели леба је одувек био цењен код разних народа као господски леба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Е знате шта, ако су оном насељу живели неки мирни људи, вести о њима су нешто узбуркале овде код нас, хм, а и онај фини доктор Станковић умре нешто брзо...

 Људи су увек само добри или лоши,не народи.

 Ко кога сматра за кума, пријатеља, су ипак породичне ствари,зар не?

 Мислим само онако мало мислим наглас,ако ме можете чути.

 

 Ајмо да пратимо тему.Ако је могуће. С миром.

 Рекла бих и то да сам онако реаговала својим првим постом на теми што сам рекла прво што ми је  пало на памет,

 Можда је деловало теби Жељко мало неваспитане,или те је ипак саблазнило некако.

 Праштај,ако је тако.

 

 Иначе ми је било пуно за читање и гледање, а тежак је живот нешто ових дана, и после ових врућина.

 Зато се извињавам ако се неко нешто увредио.

 Сматрам вас све за пристојне и фине људе, зато се и извињавам унапред.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ti je svaba sunce ti kalaisano ...dos'o iz Berlina pre 8000 godina da zamesi pogacu kod Trstenika ... nema bre, cudo su te svabe ... znali su za rernu kada su nasi pretci banane jeli ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Очигледано је то, д аје тада била другачија клима. Нешто "мекша" него сада. А Србија...лепа земља, густе шуме и што је најважније реке и извори. И наравно Србија лежи на раскршћу путева и сељења народа. Многи су потом овуда пролазили.

Јерихон је у то време имао зидине. Доста је насеља било у Србији у периоду старостарчевачке културе до нововинчанске. То су била насеља понегде и 3 до 6 километра једно од другог. Основни правци, дуж котлина, река. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро да ли уопште некога овде занима ово са историјског или археолошког аспекта?

 

Мени је занимљива та прича да је у неолиту живео народ који није имао потребу да опасује град утврђењем, бедемима и уопште да прави било какав систем одбране од других људи или барем животиња.

 

Какви су то били људи, какви су по том онда били уопште тада људи ?

Јесу то неки прасрпски хипоши?

Или су само ретардирани, или су заиста били добри људи?

 

Онда Јустинијан долази са причом о неком граду у турецкој који је замислите молим вас још старији...страшно.

 

Археолози не стављају поанту на старост града, него на датирање почетка печења леба бре !

Јер по овом налазу долази да се за леба знало знатно раније него је то до сада утврдила званична историја. Дакле пре Сумера неки балканци су пекли леба, и не само да су пекли леба него су имали и култ леба( ваљда отуда ја толико волим леба, крв није васер) ...

Па до доласка индоевропљана, староевропски народи су живели у релативном миру.

архолошки докази показују да су веома слабо развијали израду оружија.

бавили су се сточарством и сакупљањем плодова...

е сада ово око пшенице и пољопривреде је нешта ново.

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Zar niste rekli da je Zemlja stara 6000 godina? :)))

 

 

Зашто нас упорно мешаш са Американцима?

 

Ми ( читај Срби ) сматрамо да је космос настао од пра Србина, који није успео да се сложи. А то је било еонима пре овог еона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...