Jump to content

Srećan Vam Ramazan

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па њима није још празник него рамазански/дански пост, празник ће им бити на тај дан, као што је нама празник на Васкрс, Божић ..., тако да не знам што сте напали дечка. Када почиње пост, честитате почетак поста, а не честитате Васкрс или Божић, када се већ неко прави паметан. А ако хоћемо да философирамо онда је увек празник.

Ne nego je danas Ramazan odnosno početak meseca Ramazana kada je anđeo Gavrilo dao Kuran Muhamedu a Ramazan se završava Bajramom i onda će da im čestitamo Bajram.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али самим честитањем, некако не само да се радујемо са њима, него као да прихватамо и дајемо на значај. Као да постоји више богова. Стога то не подржавам.
 

 

Честитањем празника верницима других вера не прихватамо ту веру. То је израз поштовања и пажње према другоме.

 

Већ сам ти дао неке примере. Ево још неких. Ако председнику Италије кажем Добар дан председниче, ја га тиме не прихватам за свог председника. Он носи титулу председника и ја ту титулу поштујем, али га не прихватам за свог председника. Или ако американцима честитам Дан независности не значи да сам Американац и да славим тај дан.

 

Ми не прихватамо ни папу, бискупе, муфтије... али кажемо папа ће можда посетити Србију, надбискуп Хочевар је у тешком стању, ... итд. То је поштовање титула које ти људи носе. Али није прихватање тих титула.

 

Напомињем да и нама Муслимани, Католици, Јевреји, па и атеисти честитају празнике. То је израз поштовања, толеранције, културе а не прихватање туђе вере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако како си ти објаснио, подржавам. Све преко тога, не.

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овако како си ти објаснио, подржавам. Све преко тога, не.

 

Тако како сам објаснио се и тумачи честитање празника Муслиманима. Нема ту преко тога.

 

Сама реченица "Свим Муслиманима ( Католицима, Јеврејима...) који славе желимо .. " говори да они славе а не ми. Ми им само честитамо и желимо срећан празник

 

Постоје екстремни ставови на обе стране по овом питању. Слушао сам на ју тубу Муслимане који се противе честитању празника Хришћанима. Али и супротне, умереније ставове. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Честитањем празника верницима других вера не прихватамо ту веру. То је израз поштовања и пажње према другоме.

 

Већ сам ти дао неке примере. Ево још неких. Ако председнику Италије кажем Добар дан председниче, ја га тиме не прихватам за свог председника. Он носи титулу председника и ја ту титулу поштујем, али га не прихватам за свог председника. Или ако американцима честитам Дан независности не значи да сам Американац и да славим тај дан.

 

Ми не прихватамо ни папу, бискупе, муфтије... али кажемо папа ће можда посетити Србију, надбискуп Хочевар је у тешком стању, ... итд. То је поштовање титула које ти људи носе. Али није прихватање тих титула.

 

Напомињем да и нама Муслимани, Католици, Јевреји, па и атеисти честитају празнике. То је израз поштовања, толеранције, културе а не прихватање туђе вере.

 

Onda bi mogli i paganima, zilotima, spiritistima da cestitamo praznike?

 

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Честитањем празника верницима других вера не прихватамо ту веру. То је израз поштовања и пажње према другоме.

 

Већ сам ти дао неке примере. Ево још неких. Ако председнику Италије кажем Добар дан председниче, ја га тиме не прихватам за свог председника. Он носи титулу председника и ја ту титулу поштујем, али га не прихватам за свог председника. Или ако американцима честитам Дан независности не значи да сам Американац и да славим тај дан.

 

Ми не прихватамо ни папу, бискупе, муфтије... али кажемо папа ће можда посетити Србију, надбискуп Хочевар је у тешком стању, ... итд. То је поштовање титула које ти људи носе. Али није прихватање тих титула.

 

Напомињем да и нама Муслимани, Католици, Јевреји, па и атеисти честитају празнике. То је израз поштовања, толеранције, културе а не прихватање туђе вере.

 

Е ово си тако лијепо рекао и објаснио! Јасно и смирено........свака част Игњатије! :)  8086.gif

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda bi mogli i paganima, zilotima, spiritistima da cestitamo praznike?

 

Све зависи.

 

Муслимани и Јевреји нису пагани, окултисти, сатанисти. Нити смо ми за њих у истој категорији као пагани. Ми смо сви монотеисти и имамо доста тога заједничког.

 

Не видим стварно у чему је ту проблем. Ајде кажи ми шта има лоше у честитању Рамазана ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све зависи.

 

Муслимани и Јевреји нису пагани, окултисти, сатанисти. Нити смо ми за њих у истој категорији као пагани. Ми смо сви монотеисти и имамо доста тога заједничког.

 

Не видим стварно у чему је ту проблем. Ајде кажи ми шта има лоше у честитању Рамазана ?

Sa aspekta novozavjetnog ucenja, manje-vise su isti. Apostoli anatemisu svakog ko donosi lazna ucenja, nebitno je li jevrej, hriscanin, paganin.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa aspekta novozavjetnog ucenja, manje-vise su isti. Apostoli anatemisu svakog ko donosi lazna ucenja, nebitno je li jevrej, hriscanin, paganin.

 

Са аспекта новозаветног учења ???!  Хммммм. . Ајд да видимо. 

 

"И видевши то фарисеји говораху ученицима његовим: Зашто с цариницима и грешницима учитељ ваш једе и пије? А Исус чувши то рече им: Не требају здрави лекара него болесни. Него идите и научите се шта значи: Милости хоћу, а не прилога. Јер ја нисам дошао да зовем праведнике но грешнике на покајање."

 

Овде Исус седи заједно са неверницима. Није постао као они тиме што је са њима јео и пио.

 

Апостол Павле овако вели :  "Јеврејима сам био као Јеврејин да Јевреје придобијем; онима који су под законом био сам као под законом, да придобијем оне који су под законом;  Онима који су без закона био сам као без закона, премда нисам Богу без закона него сам у закону Христовом, да придобијем оне који су без законаСлабима био сам као слаб, да слабе придобијем; свима сам био све, да какогод спасем кога. А ово чиним за јеванђеље, да бих имао део у њему. "

 

Да не спомињем да су се први хришћани окупљали по синагогама и тамо и проповедали. 

 

Пагани никада нису били у истој категорији као Јевреји. О Муслиманима се није тада говорило јер нису ни постојали. Јевреји, Хришћани и Муслимани су монотеисти. Верују у Једног Бога. У Бога који је створио свет, Адама и Еву, који се открио Мојсију и пророцима... О разликама није сада прилика ни тема да се говори. Сами Муслимани на Хришћане и Јевреје гледају другачије него на пагане.

 

И зашто уопште бркаш појмомве ? Апостоли анатемисали, али кога и за шта ?  Да ли честитањем празника Јеврејима и Муслиманима доносимо лажна учења ? Дај преиспитај се мало и размисли о томе шта пишеш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са аспекта новозаветног учења ???!  Хммммм. . Ајд да видимо. 

 

"И видевши то фарисеји говораху ученицима његовим: Зашто с цариницима и грешницима учитељ ваш једе и пије? А Исус чувши то рече им: Не требају здрави лекара него болесни. Него идите и научите се шта значи: Милости хоћу, а не прилога. Јер ја нисам дошао да зовем праведнике но грешнике на покајање."

 

Овде Исус седи заједно са неверницима. Није постао као они тиме што је са њима јео и пио.

 

Апостол Павле овако вели :  "Јеврејима сам био као Јеврејин да Јевреје придобијем; онима који су под законом био сам као под законом, да придобијем оне који су под законом;  Онима који су без закона био сам као без закона, премда нисам Богу без закона него сам у закону Христовом, да придобијем оне који су без законаСлабима био сам као слаб, да слабе придобијем; свима сам био све, да какогод спасем кога. А ово чиним за јеванђеље, да бих имао део у њему. "

 

Да не спомињем да су се први хришћани окупљали по синагогама и тамо и проповедали. 

 

Пагани никада нису били у истој категорији као Јевреји. О Муслиманима се није тада говорило јер нису ни постојали. Јевреји, Хришћани и Муслимани су монотеисти. Верују у Једног Бога. У Бога који је створио свет, Адама и Еву, који се открио Мојсију и пророцима... О разликама није сада прилика ни тема да се говори. Сами Муслимани на Хришћане и Јевреје гледају другачије него на пагане.

 

И зашто уопште бркаш појмомве ? Апостоли анатемисали, али кога и за шта ?  Да ли честитањем празника Јеврејима и Муслиманима доносимо лажна учења ? Дај преиспитај се мало и размисли о томе шта пишеш. 

Spinujes, drugar. Ovdje pricamo o "cestitanju" necijeg vjerskog praznika a ne jelu i picu. Zajednicko obedovanje sa nekim kome zelis pomoci je jedno a cestitanje praznika inovjercima na neki nacin znaci afirmisanje njihovog ucenja koje je lazno sa naseg aspekta.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje pricamo o "cestitanju" necijeg vjerskog praznika a ne jelu i picu.

 

Да. Баш о томе се ради. А шта си ти ту заправо видео ? Ево прочитај :

 

Apostoli anatemisu svakog ko donosi lazna ucenja, nebitno je li jevrej, hriscanin, paganin.
 

 

Честитање празника није доношење лажних учења.

 

 

Zajednicko obedovanje sa nekim kome zelis pomoci je jedno a cestitanje praznika inovjercima na neki nacin znaci afirmisanje njihovog ucenja koje je lazno sa naseg aspekta

 

 

Аман. Како то значи ?  Ајде објасни нам ?  Ако ти честитам рођендан, без да активно учествујем у прослави, да ли то значи и да га прослављам као свој ? Или теби који славиш честитам твоје славље, а не своје нити заједничко ? Никако не разумем како видите нечег што нема у честитању празника. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Честитање празника није доношење лажних учења.

 

Ali jeste afirmisanje laznih ucenja drugih.

 

 

Аман. Како то значи ?  Ајде објасни нам ?  Ако ти честитам рођендан, без да активно учествујем у прослави, да ли то значи и да га прослављам као свој ? Или теби који славиш честитам твоје славље, а не своје нити заједничко ? Никако не разумем како видите нечег што нема у честитању празника. 

 

Apostoli nisu paganima cestitali njihove praznike nego su ih pozivali da to ostave i prihvate jevandjelje.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ali jeste afirmisanje laznih ucenja drugih.

 

 

Apostoli nisu paganima cestitali njihove praznike nego su ih pozivali da to ostave i prihvate jevandjelje.

 

 

Pagani i muslimani nisu isto, to pod jedan. Muslimani i Jevreji su ovdje vjekovima prisutni, a pagana nema nigdje, osim danas gdje se forimira mala grupica entuzijasta koji sebe nazivaju rodovercima, staroslovenima itd...koji nisu niti dio istorije, niti ih ima u velikom broju, niti su narod, niti dobrosusjedski odnosi sa njima ista ikome znace. Sa muslimanima je drugacije jer oni su znacajan element na ovom prostoru i cestitanje praznika  znaci postovanje drugoga radi mirnog suzivota, nista vise, nikakve veze nema sa podmetanjem nekome noge. Osim toga stavio bih ruku u vatru za tvrdnju da oni kojima smeta cestitanje praznika muslimanima ili katolicima, nikad zivotu nisu rekli nijednom muslimanu niti katoliku i rijec o njihovoj i zabludi potrebi da se privole istini,

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...