Гости Guest Alefshin Написано Децембар 30, 2009 Гости Пријави Подели Написано Децембар 30, 2009 Дакле, зашто? Не бих да на овој теми расправљамо толико о догматици, већ да супротставимо православни поглед на свет осталима нпр. онима које имају наши пријатељи, познаници и родбина, а који нису православно-литургијски. Па ако има неко нешто да каже... Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Justin Waters Написано Децембар 30, 2009 Пријави Подели Написано Децембар 30, 2009 Православна вера је савршена вера, па према томе исправно практиковање православне вере свакако доноси супериоран поглед на свет у односу на сваке остале погледе. Православни нису од овог света, они овај свет схватају као путовање које треба да се заврши у Царству Небеском, православни живе за вечни живот, и служе истинском Богу, Христу Господу, не лажном. Православни имају свету тајну покајања коју нема ниједан други поглед на свет. Покајање након чега иде света тајна причешћа врхунаца је живота у Цркви, јер тиме се сједињујемо са живим Богом и његовом благодаћу. За разлику од тога људи око нас који не живе литургијским животом у Цркви, живе од данас до сутра. На вечан живот не мисле, не размишљају шта треба у животу да чине како би се исправили и Богу угодили, него своје поступке усаглашавају да буду од користи њиховим интересима. Дакле живе за приземне и пролазне ствари, за каријеру, за кућу, за кола, за путовања, за стомакугађање, за технику итд. Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба. Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука