Grizzly Adams Написано Јун 7, 2013 Пријави Подели Написано Јун 7, 2013 Одличан текст - аутор наш форумаш Саво Гајић... Jedna potpuno banalna i vjerovatno svim prolaznicima kroz ulicu Carice Milice u Banjaluci neprimjetna stvar me je potakla da napišem ovih par redaka.Svi smo čuli priče razno-raznih medija o "štednji" u Evropi (koja je kako se vidi uglavnom imaginarna) ili kod nas. Poslije lokalinih izbora u mnogim opštinama su i stare i nove vlasti odmah započele sa raznim oblicima štednje, smanjivanjem broj zaposlenih da bi se na njihova mjesta opet primili neki drugi. Toplane (tamo gdje ih ima) uglavnom nisu radile, trava na gradskom zemljištu nije pokošena što je nažalost već imalo i one najgore posljedice za koje naravno niko neće odgovarati i za koje nikoga nije briga, a počelo se i sa restrikcijama gradske rasvjete.Tako je bilo i u Banjaluci. Već krajem februara bez najave i objašnjenja ulična rasvjeta je počela sa neredovnim radom u pojedinim gradskim naseljima.Navikli na potpuno neefikasan i raspadnut sistem građani ovo većinom nisu ni primjetili, mnogi Banjalučani su bili ubijeđeni da je u njihovoj ulici došlo do kvara te je tako štedjnja na svjetlu prošla uglavnom neprimjećeno.... Прочитајте цео текст овде: http://www.slobodaiprosperitet.tv/node/819 ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука