Jump to content

Razgovor starca Epifanija i ateiste

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ne oponiram ja biću za koje ne verujem da postoji, ja oponiram tebi i tvojoj zabludi što misliš da to biće postoji.

 

I ja oponiram tvojoj zabludi sto verujes da to bice ne postoji uzgred da te pitam posto si vidim subjetivno objektivna osoba....sta je to postojanje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сетимо се Оца Јустина који у једној беседи каже:

 

,,Нема безверника! Има само Богопоклоника и идолопоклоника! "

 

Нажалост, вероватно има атеиста који би одбацили то да су идолопоклоници, али када би тако било, схватили би да у дубини себе у ствари верују, јер је то природно стање човека.

 

То је моје мишљење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, znam, solipsizam je filozofsko vjerovanje da postoji samo osoba i njeno iskustvo. Nepraktično verovanje. Ima dovoljno posrednih dokaza da se odbaci kao loša hipoteza (po mom skromnom mišljenju).

 

Pa ti upravo,izgleda nesvesno zastupas takav filozofski pogled na svet....pogledaj sta si napisao....

Ne oponiram ja biću za koje ne verujem da postoji, ja oponiram tebi i tvojoj zabludi da to biće postoji.

 

Ti nemas iskustvo Boga i samim tim meni sudis i proglasvas moje misljenje za zabludu....klasican solipsizam....i takva je vecina ateista....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има једна ствар коју разумем, али не могу да је прихватим.

 

Ако је неко атеиста (или узмимо антитеиста) требало би, бар тако мислим, да се уздржава коментара који су не против постојања Бога, него коментара којима пљују Бога, Творца и наравно Господа Исуса Христа јер тако на неки начин имам утисак, да због ,,неких ствари,, су ти људи ојађени, тј. љути на Бога, и зато не могу да га смисле, тј. постају богомрсци, који се декларишу као атеисти, а у ствари нити критикују веровање нити споре Његово постојање, него Га просто не желе. 

 

Дакле не да у њега не верују, него Му не верују.

 

Ево нека неко прокоментарише молим вас ово, па ћу поставити цитате, коментара са јутјуба. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti izgleda ne razumeš šta je to u stvari solipsizam. 

 

Kad ti sumnjaš u postojanje svega postojećeg, pa čak i u svoje sopstveno postojanje je solipsizam. Po toj logici sve što osećaš oko sebe je samo plod tvoje mašte uključujući i druge ljude.

 

E sad, ja oponiram tebi i tvojoj zabludi. To znači da te ja posmatram nezavisno od mene, tj ja tvrdim da i ti postojiš, imaš svoj život i provodiš izvesno vreme ispred računara da bi, putem foruma, komunicirao/diskutovao/raspravljao sa mnom. Po mom znanju, koje sam u životu sakupio, proučio i razumeo (onako kako sam ga razumeo), došao sam do zaključka da je Bog nepotreban, višak, ljudska izmišljotina. I onda vidim tebe da stojiš u zabludi i da trošiš vreme u molitvama, liturgijama i drugim stvarima koje Crkva i Biblija propagiraju. S druge srane, ovo trenutno (relativno) blagostanje koje svi osećamo u realnom životu je (relativno) kratkog veka. Energija koju nemilice trošimo (nafta) je konačna. Ako ljudi koji su daleko inteligentniji od mene ne počnu da se bave sa naukom, i ne počnu više vremena da provode unapređujući nove metode dobijanja energije, sledi nam novi srednji vek...

Nauka, jednostavno mora dobiti mnogo više ljudskih resursa nego sada, a vi, vernici, sa kreacionizmom i ostalim objašnjenjima koje uključuju Boga, a ne Naučni metod, direktno oduzimate od naše budućnosti.

 

Molim te, nemoj shvatiti ovo lično tebi upućeno. Ovo je u stvari upućeno onim koji su na granici, koji se interesuju i za jednu i za drugu stranu. Jer od njega mogu da očekujem da prelomi i da izabere Nauku, od tebe ne. Ti si samo moj motiv.

944528_10151568645482440_1674994958_n.jp

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate ne brukaj se tako....

 

 

Solipsizam je filozofsko verovanje da postoji samo osoba i njeno iskustvo. Solipsizam je ekstremna posledica verovanja da se znanje mora tražiti unutar ličnog iskustva i potom neuspeha da se nađe most preko koga bi osoba mogla da nas obavesti o bilo čemu što je izvan nje. Solipsizam sadašnjeg trenutka proteže svoj skepticizam čak i na vlastita prethodna stanja, tako da sve što je ostalo, jesam ja, sada. Solipsizam je poseban oblik subjektivnog idealizma.

 

A ovo sto poturas vernicima da ne cene nauku nema veze s mozgom upravo su najveci naucnici bili vernici....pa cak I Darvin koji je vas ateisticki idol i ciju Teoriju branite kao svetu kravu nauke je bio vernik,i teoriju Big benga je postavio katolicki svestenik,gle cuda vernik...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako ljudi koji su daleko inteligentniji od mene ne počnu da se bave sa naukom, i ne počnu više vremena da provode unapređujući nove metode dobijanja energije, sledi nam novi srednji vek...

Nauka, jednostavno mora dobiti mnogo više ljudskih resursa nego sada, a vi, vernici, sa kreacionizmom i ostalim objašnjenjima koje uključuju Boga, a ne Naučni metod, direktno oduzimate od naše budućnosti.

 

 Пријатељу, много паметнији људи од тебе и мене, и свих нас овде заједно, унапредили су нове видове енергије који су свима доступни, и које би сви могли да употребљавамо по мизерним ценама, само да такви видови енергије нису у супротности са жељама светских милијардера и робовласника, којима је то једини начин да се богате, а да не раде ништа.

 

 Ми верници, не одузимамо много времена, јер не живимо у времену него у вечности. 

 Прихватамо све услове, тј. неуслове, па чак и да останемо без нафте, струје и тд. Без свега тога, човек је живео, и може да живи, али без Бога, мисли да може да живи.

 

 А не одузимамо вам ни од будућности, јер нас све у будућности чека смрт која ће за некога бити корисна и славиће што је живео са надом у вечност, а неко ће проклињати што ће се у вечности мучити .

 

,,Време је исечак вечности".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...