Срђан Ранђеловић Написано Мај 14, 2013 Пријави Подели Написано Мај 14, 2013 - Прво те науче да волиш вођу, па тек онда породицу. Он је на првом месту и за њега је вредно умрети - наводи Ким Хјун Хи, једна од најпознатијих тајних агената данашњице. Ким Хјун Хи (51), једна од најпознатијих женских тајних агената Северне Кореје, каже да је убила 115 људи по наређењима власти те земље, које су је као тинејџерку отргли од родитеља и обучавали за шпијуна. Хјун Хи је обучавана за тимски рад са легендарним севернокорејским агентом Ким Сеунг Илом, са којим је 1987. године обавила “задатак живота”. Те године, преноси “Дејли мејл”, двадесетпетогодишња Ким и искусни агент спровели су бомбашки напад на јужнокорејски авион (лет КАЛ 858) како би омели одржавање Олимпијских игара у Сеулу 1988. Авион је оборен, а животе је изгубило 115 људи – сви путници и чланови посаде. Тандем који се представљао као отац и ћерка ухапшен је два дана након монструозног напада на бахреинском аеродрому због поседовања лажних јапански пасоша. Инструкција севернокорејских власти у случају откривања својих агената од стране непријатеља је да овај одмах изврши самоубиство. Ким Сеунг је узео цијанид из цигарете у којој га је крио и умро на лицу места. Колегиницу је претходно саветовао да то не чини јер је премлада. Она га није послушала. Међутим, чим је видела шта чини, полицајка која ју је чувала отела јој је цигару са цијанидом и звала докторе како би је спасли. Након што је преживела покушај самоубиства, Ким Хјун Хи осуђена је на смрт, да би убрзо након тога била помилована јер је установљено да је била психички неурачунљива при нападу, пошто су јој севернокорејске власти цео живот испирале мозак. - Прво те науче да волиш вођу, па тек онда породицу. Он је на првом месту и за њега је вредно умрети – објашњава Ким. Други разлог за помиловање је био тај што је јужнокорејска влада схватила да им може бити од користи у борби против Северне Кореје. - Моја мисија је да причам о истини севернокорејског режима и да помогнем људима који тамо живе – завршава своју исповест Ким, која сада живи у Јужној Кореји. СТВОРЕНА ЗА ТАЈНОГ АГЕНТА Ким Хјун Хи су севернокорејске власти запазили још док је била дете. Била је лепа, изразито интелигентна и одлична ученица. Као таква била је као створена за тајног агента који би за своју државу радио против највећег непријатеља – Јужне Кореје. Ким је као тинејџерка одвојена од породице и пријатеља како би се обучавала за тајног агента. Научила је перфектно да говори јапански и прошла је војну обуку. - Једног дана појавио се црни аутомобил испред моје школе. У њему су били људи из ЦК Радничке партије. Пришли су ми и рекли само да сам изабрана. Тад нисам разумела шта то значи. Одвезли су ме кући и рекли: “Пакуј се”. Нисам имала времена ни да се опростим од породице и пријатеља – рекла је Ким. http://www.telegraf.rs/vesti/644359-spijunka-koja-je-ubila-115-ljudi-po-naredjenju-pjongjanga-video Земља живих Познај себе Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Sudija Написано Мај 14, 2013 Пријави Подели Написано Мај 14, 2013 Američka propaganda, kao i za vreme WW II. Doćiće Dan Kada Dan Neće Doći Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука